Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > ناو هواپیمابر امریکائی در خلیج فارس وجگر شیر سرداران
artcile
ناو هواپیما بر امریکا در خلیج فارس

ناو هواپیمابر امریکائی در خلیج فارس وجگر شیر سرداران

۳۰ دی ۱۳۹۰

همزمان با «رزمایش ولایت ۹۰» در آب‌های خلیج فارس که برای زهر چشم گرفتن از استکبار جهانی ترتیب یافته بود، سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح جیم. الف، خروج ناو هواپیمابر آمریکایی از حوالی تنگه هرمز را «اقدامی از سر ناچاری» تعبیر کرد و گفت «متأسفانه دکترین دفاعی آمریکا بر پایۀ توسعه‌طلبی بنا شده و تنها در شرایط اجبار است که آنها غیر از این عمل می‌کنند. خروج ناو هواپیمابر آمریکا از منطقه نیز با توجه به همین رویکرد و از روی ناچاری بوده است.» اینجا 

این بیانات از طریق پرس.تی.وی، تلویزیون انگلیسی‌زبان جمهوری اسلامی پخش شد تا آمریکایی‌های زبان‌نفهم شیرفهم شوند و فردا نگویند چون زبان فارسی نمی‌دانستیم مقصود شما را درک نکردیم.

سردار پاسدار اضافه کرد: «به آمریکایی‌ها می‌گوییم حالا که رفته‌اید بهتر است دیگر برنگردید و درصورت بازگشت، مشکلات احتمالی آینده برعهده شما خواهد بود».

این اخطار، تأکیدی بر هشدارهای قبلی بود ازجمله بیانات فرمانده کل ارتش ایران ـ عطاءالله صالحی ـ که یک روز قبل از آن به آمریکای جهانخوار پیام داد «ناو هواپیمابر جان‌سی‌استینس به منطقۀ سابق خود در خلیج فارس برنگردد چرا که ما عادت نداریم تذکر را تکرار کنیم و فقط یک بار تذکر می‌دهیم».

در همین مقوله از زبان حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی (باز هم به زبان انگلیسی از شبکۀ پرس.تی.وی) شنیده شد که بستن تنگۀ هرمز برای ما مثل آب خوردن است.

و دریادار محمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی در توضیحاتی راجع به هدف رزمایش ولایت ۹۰ گفت «در این رزمایش، آرایش تاکتیکی جدیدی به‌اجرا گذارده خواهد شد که بر اساس آن، تردّد هرگونه شناور از تنگۀ هرمز درصورت ارادۀ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی غیرممکن خواهد بود».

داشتیم کیف می‌کردیم از این همه رشادت و جسارت سرداران نامدار که جگر شیر دارند و این طور دلاورانه در برابر افزون‌طلبی یانکی‌های تازه‌به‌دوران‌رسیده قد برافراشته و ترانۀ «برو که برنگردی» سر داده‌اند اما ناگهان ورق برگشت و خبر رسید که ناوشکن آمریکایی جان.سی.استینس از راه رسید و پشت سرش ناوشکن انگلیسی اچ. ام. اس دیرینگ در راه است و نیز یک ناو کانادایی.

آن وقت وزیر محترم دفاع، سردار سرلشکر احمد وحیدی، ضمن تأیید و تحسین از اقدام ناو آمریکایی مستقر در آبهای سومالی که ملوانان ایرانی را از چنگ دزدان دریایی رهانیده بود، خیلی مؤدبانه گفت «ما نگفتیم تنگۀ هرمز را می‌بندیم، گفتیم اگر کسی بخواهد امنیت خلیج فارس را به‌هم بزند در آن صورت امنیت آن برای همه به‌خطر می‌افتد»! اینجا

ببر درنده‌ای در جنگل گشت می‌زد و از همه می‌پرسید سلطان این جنگل کیست. همه از ترس می‌گفتند سلطان جنگل کسی جز خود شما نیست. در این پرس و جو، به فیل قوی‌هیکلی رسید. پرسید سلطان این جنگل کیست؟ فیل خرطوم خود را دور کمر ببر پیچید و او را بلند کرد و محکم به زمین کوفت. ببر درنده به‌زحمت برخاست و در حالی که شلان‌شلان دور می‌شد گفت «مرد حسابی! من یک آدرس پرسیدم. خوب، می گفتی نمی‌دانم. دیگر این کارها چه معنی داشت؟!»

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

Comments are closed.