Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > خامنه ای به سیاست جدید اتمی امریکا واکنش نشان داد + ویدئو
سیاست جدید اتمی امریکا

خامنه ای به سیاست جدید اتمی امریکا واکنش نشان داد + ویدئو

۲۲ فروردین ۱۳۸۹

سید علی خامنه ای در دیدار صبح روز یکشنبه ۲۲ فروردین با افسران ارشد نیروهای مسلح نسبت  به سیاست جدید امریکا در باره استفاده از سلاح هسته ای پاسخ گفت و لقب” کشور شرور” را مناسب ایالات متحده دانست.سخنان خامنه ای در واکنش به سیاست جدید اتمی امریکا است که در سند راهبردی جدید اتمی  آن کشور منتشر شده است .

در این سند که خطوط سیاست جدید امریکا برای استفاده از سلاح هسته ای را ترسیم می کند و مقارن با توافق دوجانبه امریکا و روسیه برای کاهش سلاحهای اتمی منتشر شده است ، عدم به کار گیری این سلاح علیه کشورهائی که پیمان منع گسترش سلاحهای هسته ای –ان.پی.تی- را رعایت می کنند تضمین شده ولی جمهوری اسلامی و کره شمالی از این امر مستثنی شده اند  اینجا .

جمهوری اسلامی عضو این پیمان است ولی کره شمالی در سال ۲۰۰۳ از پیمان خارج شد و در سال ۲۰۰۵ اعلام کرده که دارای بمب هسته ای است .

پیش از سید علی خامنه ای ، محمود احمدی نژاد نیز در سفر ارومیه به این سیاست جدید امریکا واکنش نشان داده و گفته بود « شما تازه از راه رسیده اید یک مقدار صبر کنید تا سرد و گرم را بچشید; دلیلی ندارد که هر حرفی به شما گفتند آن را تکرار کنید و بدان گنده تر و گردن کلفت تر از تو نیز نتوانستند هیچ غلطی بکنند» اینجا .

سید علی خامنه ای در این سخنرانی با اشاره به سخنان اوباما در این باره گفت « این سخن بسیار عجیب است و دنیا نباید از آن بگذرد زیرا در قرن بیست و یکم که قرن ادعاهای حمایت از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم است، رئیس یک کشور تهدید به حمله اتمی می کند.معنای اینگونه سخنان این است که دولت امریکا، دولتی شریر و غیرقابل اعتماد است» اینجا . بخشی از نوار سخنان خامنه ای در این باره را با هم نگاه کنیم .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

  1. بهنام says:

    چرا اینها خارجیانرا تحریم نمینمایند تا داستان تحریم بازی به پایان برسد .بگویند که ما نفت فروشی نداریم و میخواهیم هم چون دوره ی دکتر مصدق اقتصاد بدون نفت داشته باشیم .این گوی واین میدان

  2. بهنام says:

    شما هم گفتید که به زودی اسراییل را از روی کره زمین پاک میکنید .شما امضا ی خود را بی ارزش نموده ایید .پس گله نکنید چون به خلوت میروید آن کار دیگر میکنید ./ حافظ / آن بزرگوار هم میدانست که کار آخوند دروغ گفتن وکلاه برداری از مردم خوش باور ایران ودیگر شیعیان خرد باخته است