Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > مدیر عامل بانک صادرات جزئیات دزدی ۳ میلیارد دلاری از شبکه بانکی را تشریح کرد + ویدئو
اختلاس 3 میلیارد دلاریبانک صادرات

مدیر عامل بانک صادرات جزئیات دزدی ۳ میلیارد دلاری از شبکه بانکی را تشریح کرد + ویدئو

۱۸ شهریور ۱۳۹۰

بیش از یک ماه  پس از آن که رسانه ها در خبرهای جسته گریخته به یک فقره سوءاستفاده ۳ میلیارد دلاری در بانک صادرات ایران اشاره می کردند ، سید محمد جهرمی مدیر عامل بانک صادرات روز جمعه ۱۸ شهریور ماه خبر نگاران را در ساختمان بانک گرد آورد تا توضیحات بیشتری از این دزدی کلان بانکی در اختیار نمایندگان رسانه ها بگذارد . البته نمی توان فاش کردن این دزدی  در یک کنفرانس خبری  در روز جمعه را ، با  فعالیتهای انتخاباتی  و کوبیدن احمدی نژاد مرتبط ندانست .

دستگاه قضائی و سازمان بازرسی به ریاست پور محمدی که بانی این سر و صدا هستند ، هر یک به سهم خود تلاش می کنند ضمن پاسخ به  گله گذاریهای احمدی نژاد و همکارانش در باره عدم رسیدگی دستگاه قضائی  به مفاسد اقتصادی ،  پای محمد رضا رحیمی معاون رئیس جمهور و مسئول پی گیری مفاسد اقتصادی در دولت را ، که علاوه بر پرونده های قبلی ،  با فرد مختلس بازداشتی یعنی   “”مه آفرید امیر خسروی “” مدیر عامل آبمعدنی داماش و مدیر عامل سرمایه گذاری امیر منصور آریا، دوستی و رفت و آمد دارد ، را به میان بکشند .

علاوه بر آن ، در این کنفرانس خبری پای محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی نیز به میان آمد و گفته های او در باره هشدار به بانک صادرات ، دو ماه پیش از برملا شدن اختلاس تکذیب شد .

مدیرعامل بانک صادرات در مورد میزان اختلاس گفت: کل گردش مالی بوجود آمده از این اقدام مجرمانه که از طریق جعل اسناد بانک صادرات و اختلاس از دیگر بانکها بوده است به میزان ۲۸۰۰ میلیارد تومان می رسد که مبلغ پرداخت نشده آن به بانکها با ۱۰۵ سند جعلی به میزان یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان می رسد.

جهرمی در مورد نحوه صدور اسناد جعلی و روشی که برای انجام اختلاس مورد استفاده قرار گرفته است گفت: این افراد اسناد را در خارج از شعبه جعل کرده و زمانی که شعب دیگر بانکها برای تائیداقدام می کردند به نظر می رسد با تبانی صورت گرفته به جای اخذ تائید از سرپرستی از خود شعبه اخذ تائیدیه صورت می گرفته و هیچ یک از این مراحل نیز در دفاتر رسمی بانک صادرات درج نمی شد تا قابل پیگیری نباشد و تنها بعد از مدتی زمانی که برخی از این اسناد گشایش اعتبار اسنادی ابطال می شدند ما با اسناد ابطال شده اعتباری مواجه شدیم که در دفاتر بانک به ثبت نرسیده بود.

عناصر مربوطه با اختلاس مذکور توانستند از سازمان خصوصی سازی سهام شرکت خریداری، بانک تاسیس و پذیره نویسی برای یک بانک جدید در عرض نیم ساعت با تبانی بانک های دیگر را انجام دهند و افراد و عناصری را یافتند که پول به حساب آنها واریز کرده و پول به نام آنها به حساب بانک مرکزی واریز کردند.

وی خاطر نشان کرد: بازرسی کل کشور طی دو سه ماه گذشته به این موضوع پی برد و به بانک مرکزی هشدارها و تذکرهایی را ارائه کرد که این سوء استفاده ها در روش تاسیس بانک بوده؛بنابراین اگر بانک مرکزی برای پذیره نویسی بانک مربوطه مجوز داده است پاسخگوی مسئله نیز خود بانک مرکزی است.

مدیرعامل بانک صادرات با تاکید بر اینکه در صورت مشاهده کوچکترین سوء استفاده مالی مجازات اخراج و برخورد قضایی را در پیش خواهیم گرفت، گفت: برخی ها به دنبال حذف رقبای خود و برخی‌ها به دنبال انتقام گیری‌‎های سیاسی هستند.بانک مرکزی اگر هشداری از دو ماه قبل از کشف این جرم به بانک صادرات نسبت به این شرکت یا افراد مجرم داده است، به صورت شفاف نامه کتبی خود را در اختیار خبرنگاران قرار دهد.

مشروح این کنفرانس خبری را در سایت آفتاب که نزدیک به هاشمی رفسنجانی است در اینجا بخوانید . خبرهای منتشر شده در رسانه ها پیش از کنفرانس خبری را در اینجا بخوانید.

ویدئو کنفرانس خبری واظهارات رئیس قوه قضائیه را با فشار دادن آیکون زیر ببینید

 

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.