Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > اقدامات گسترده در داخل و خارج برای ارتقاء خامنه ای به امامت + ویدئو
ارتقاء خامنه ای به مقام امام

اقدامات گسترده در داخل و خارج برای ارتقاء خامنه ای به امامت + ویدئو

۱۶ خرداد ۱۳۹۰

دو روز پس از سخنان نماز صدیقی امام جمعه تهران که در آن خامنه ای را امام خطاب کرد ا  و همزمان با راه اندختن سمیناری با نام ” تجدید اجتهاد ” بوسیله حسن نصرالله در بیروت برای توجیه مرجعیت خامنه ای اینجا ،  سردار یدالله جوانی رئیس دفتر سیاسی سپاه پاسداران نیز دست بکار شد و  در تا زه ترین شماره هفته‌نامه “صبح صادق” ارگان سیاسی سپاه پاسداران دوشنبه ۱۶خرداد  ، پرسید چرا سید علی  خامنه ای را “امام خامنه ای ” نمی خوانند ؟ جوانی می نویسد :

سردار یدالله جوانی رئیس دفتر سیاسی سپاه پاسداران

به کار بردن واژه «امام» برای رهبر کبیر انقلاب اسلامی و معمار نظام مقدس جمهوری اسلامی از سال ها قبل از پیروزی انقلاب، بین دو واژه زیبای خمینی و امام، پیوندی برقرار کرده بود که پس از پیروزی انقلاب، با اشاره به یکی از این دو واژه، خود به خود دیگری در اذهان متبادر می شد. هر چند در همان ابتدای انقلاب عده ای از کج اندیشان مغرض یا ساده لوحان جاهل، برای ایجاد سوال در این راستا، می گفتند مگر ما بیش از ۱۲ امام داریم! اما جامعه اسلامی و انقلابی ایران با عشق و علاقه و از سر اعتقاد و به صورت حقیقی، کلمه امام را برای آن عزیز سفر کرده به کار برد و در تمامی نوشته ها، خطابه ها و رسانه ها از ایشان با عنوان «حضرت امام خمینی» یاد می شد.

به کار بردن این عنوان برای خمینی عزیز، ریشه در اعتقادات دینی، آموزه های اسلامی و نظریه سیاسی شیعه دارد. نظریه سیاسی شیعه مبتنی بر اندیشه «امت و امامت» است. در واقع در یک جامعه اسلامی که حکومت آن دینی و اسلامی باشد، پیشوا و رهبر جامعه را امام گویند. سوال این است که چرا در نظام جمهوری اسلامی که دارای یک نظام دینی، اسلامی و با محوریت ولایت فقیه است، پس از رحلت رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی واژه «امام» برای خلف صالح ایشان، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای  به کار برده نشد؟

برای مشاهده ویدئو” امام “نامیدن  خامنه ای بوسیله کاظم صدیقی امام جمعه تهران روی تصویر زیر کلیک کنید

کاظم صدیقی امام جمعه تهران

سپس خطای مجلس خبرگان را در خطاب نکردن خامنه ای ، با عنوان ” امام ” گوشزد می کند وپس از اشاره به سخن نوری همدانی از امامان جمعه و رادیو تلویزیون حکومتی ایران خواست که از این پس از خامنه ای  با عنوان “امام خامنه‌ای” یاد کنند . …جوانی می گوید :

پس از فتنه سال ۸۸ یکی از مراجع عظام تقلید، یعنی حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی، با صراحت اعلام کرد که اشتباه کردیم و باید از همان اول از ایشان با عنوان «امام خامنه ای» یاد می کردیم. اکنون مدتی است که در جامعه، بین مردم، مسئولان و در برخی از رسانه ها، به این مهم توجه می شود و از رهبر انقلاب اسلامی و ولی فقیه حاکم با عنوان «امام خامنه ای» یاد می گردد.

باید اهتمام ویژه ای داشت و اشتباهی را که در گذشته به هر دلیلی مرتکب شدیم، جبران نماییم. صدا و سیما باید در این مسیر به رسالت رسانه ای خود به عنوان رسانه ملی که نقش مهمی در فرهنگ سازی دارد، عمل نماید. ائمه جمعه سراسر کشور و دیگر صاحبان تریبون و قلم باید بسیج گردند. وظیفه خود بدانیم که اولاً از رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ادای حق جایگاهش، با عنوان «امام خامنه ای» یاد کنیم و ثانیاً دلیل به کار بردن این عنوان را برای مردم تبیین نماییم. هر چند مردم ما به خوبی می فهمند که خامنه ای امام است، به همان دلایلی که خمینی امام بود، اما این فهم و اعتقاد مردم، ضرورت تبیین را مرتفع نمی سازد.

برای مشاهده ویدئو راه اندزی سمینار “تجدید اجتهاد” بوسیله حسن نصرالله در بیروت روز تصویر زیر کلیک کنید

شیخ حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان

و سر انجام نتیجه می گیرد :

بنابراین در نظام سیاسی اسلام، امامت فقیه به نیابت از امامت معصواست و همان اختیارات حکومتی معصوم را دارد. وقتی هیچ تفاوتی بین اختیارات امامت فقیه یا ولایت فقیه با ولایت و یا امامت معصوم نباشد، بین اختیارات فقهایی که واجد شرایط ولایت و امامت مسلمین باشند نیز هیچ تفاوتی وجود ندارد. همان اختیاراتی را که امام خمینی از حیث ولایت و امامت بر مسلمین از آن برخوردار بودند، اکنون ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای  نیز از همان اختیارات برخوردار است.

منبع : وبسایت سپاه پاسداران صبح صادق

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.