Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > اعتراض امام جمعه کاشان به تکذیب اظهاراتش بوسیله سپاه و دفتر خامنه ای
امام جمعه کاشان سر حرفش ایستاد

اعتراض امام جمعه کاشان به تکذیب اظهاراتش بوسیله سپاه و دفتر خامنه ای

۱۴ خرداد ۱۳۹۰

در پی انتشار افشاگری امام جمعه کاشان در باره دارو دسته احمدی نژاد ، که منجر به بسته شدن وب سایت او و صدور دو تکذیبیه بوسیله دفتر خامنه ای و سپاه پاسداران شد اینجا ، حجت الاسلام عبدانبی نمازی امام جمعه کاشان در نماز جمعه این شهر ، ضمن برشماری خدمات خود به انقلاب ،  از تکذیب سخنانش بوسیله سپاه و دفتر رهبری گلایه کرد . سپاه پاسداران در  تکذیبیه خود که از قول سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی و انتشارات سپاه نقل شده بود  از جمله آورده بود « …. ناگفته‌های یکی از ائمه محترم جمعه کشور مبنی بر در خواست سردار فرمانده محترم کل سپاه از مقام معظم رهبری در زمینه دستگیری عوامل جریان انحرافی گفت: مطلب منتشره اخیر صحت نداشته است و تکذیب می‌شود…» اینجا همچنین دفتر خامنه ای نیز با صور اطلاعیه ای سخنان وی را بی اساس خوانده و گفته بود « ….ضمن تحذیر آقایان محترم از نقل این قبیل مطالب بی اساس، مؤکداً یادآوری می شود که اخبار مربوط به معظّم له صرفاً از مجاری رسمی انتشار می یابد….» اینجا . امام جمعه کاشان در نماز جمعه روز ۱۳ خرداد این شهر  از جمله گفت :

عبدانبی نمازی امام جمعه کاشان و سید علی خامنه ای

وضوع پایانی عرض بنده در این خطبه به این شرح است که در هفته گذشته به دلیل اینکه پایان سال تحصیلی حوزه علمیه بود در درس خارج فقه مطالبی را جهت آگاهی آقایان اهل علم و دوستان محفل درس از حوادث جاری کشور به خصوص مسئله جریان انحرافی که به وجود آمده و انحراف اعتقادی که تفکر اینها این است که در زمان

مواظب باشید شما فقیه نیستید و تنها مقلد می­باشید. واژه تکذیب یعنی دروغ، دروغ را نسبت به یک فقیه می­دهید و این از نظر شرعی هشتاد ضربه شلاق دارد

غیبت نیازی به واسطه میان مردم و امام زمان نداریم و می­توانیم خود ارتباط برقرار کنیم و نیازی به ولی فقیه نیست. تفکر آنها این است که اگر بشود ولایت فقیه و روحانیت را حذف کنند و اگر نتوانستند منزوی کنند. این بخشی از انحرافات است.

بخش دیگر انحرافات، انحراف مالی و اقتصادی است. ما این مطالب را برای دوستان درس تحلیل کردیم تا مطلع باشند و مردم را آگاه سازند که اگر در آینده بحثی مطرح شد هوشیار باشند. یکی دو نکته دیگر هم بیان کردیم که بعد از درس عده­ای تقاضا کردند که اگر امکان دارد این بحثها پیاده شده و به سایت داده شود. ما هم موافقت کردیم.

برخی جاها انسان ناگزیر است که مطلبی را بیان کند اما کسی که تنها یک پاسدار است در حریم یک فقیه وارد می ­شود؟

منتهی بخشی از مطالب که جنبه طبقه بندی داشت را حذف نمودیم. و سایتهای بیگانه و رسانه­های غربی روی آن بسیار مانور دادند. حدود بیست هزار مراجعه در بیست و چهار ساعت به سایت وجود داشت.

چون تماسهای بسیاری گرفته شد تا توضیح داده شود بیان می­کنم که متأسفانه دو اطلاعیه راجع به این مطالب داده شد. یکی اطلاعیه روابط عمومی سپاه و دیگری دفتر مقام معظم رهبری بود. در اطلاعیه روابط عمومی سپاه نسبت به یک جمله تعبیر کرده بودند که تکذیب می­شود. البته در اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری با کرامت و احترام

بنده گلایه دارم و شکایت این آقایان را انشاءالله بعد از سالگرد ارتحال حضرت امام خدمت مقام معظم رهبری خواهم کرد

بیان کرده بودند اگر از دفتر باشد رسانه­ ها منعکس کنند و إلا بازتاب ندهند.

بنده از جهت آگاهی عرض می­کنم بنده در طول سی و سه سال انقلاب و قبل از آن تلاشهای بسیاری داشته­ام ولی گاهی مسائلی حادث می­شود که برخی ناآگاهانه برخورد می­کنند. بنده از هر دو اطلاعیه گلایه دارم. هم اطلاعیه روابط عمومی سپاه و هم دفتر مقام معظم رهبری منتهی در اطلاعیه سپاه تعبیر نادرستی استفاده شده بود. بنده به این آقایان می­گویم که مواظب باشید شما فقیه نیستید و تنها مقلد می­باشید. واژه تکذیب یعنی دروغ، دروغ را نسبت به یک فقیه می­دهید و این بار حقوقی و فقهی دارد. تکذیب گناه کبیره است اگر مطابق با واقع نباشد و کسی که گفته است از نظر شرعی هشتاد ضربه شلاق دارد.

حجت الاسلام عبدالنبی نمازی امام جمعه کاشان و احمدی نژاد در دوران رفاقت

اسلام به این سادگی نیست که هر کس هر چیز را بگوید. اصلاح خطا، این نیست که شما نسبت کذب دهید. حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه می­ فرمایند خوب نیست که انسان از خود صحبت کند،”تزکیه المرء نفسه قبیحه” اما چه کند که گاهی در تاریخ مظلوم واقع می­شود. حضرت علی علیه السلام فرمودند: سلونی قبل از تفقدونی، هر چه می­خواهید اینجا هست. هیچ پرنده­ای نمی­تواند از قله رفیع علم علی بن ابیطالب صعود کند. برخی جاها انسان ناگزیر است که مطلبی را بیان کند اما کسی که تنها یک پاسدار است در حریم یک فقیه وارد می ­شود؟!. کسی که پنجاه سال در اسلام زحمت کشیده است. قبل از آنکه شما بیایید بنده در دوران دفاع مقدس که هشت سال بود، من نه سال در جبهه­ ها بودم.

بنده در سال ۵۸ حاکم شرع در کردستان بودم، بحرانی ترین منطقه کشور که حتی روزها، کمله­ ها و دمکراتها جاده­ها را می­ بستند و مردم را اسارت به عراق می­ بردند که بنده تمام این امور را سرکوب کردم. امنیت را در استان کرمانشاه حاکم کردم و همیشه هم در جبهه­ ها بودم. خدا شهید صیاد شیرازی را رحمت کند آن موقع از طرف شورای انقلاب می­ آمدند و به اتفاق مرزها را بازدید می­کردیم. شش ماه قبل از جنگ بنده به شورای عالی دفاع که بنی صدر رئیس جمهور بود، در جلسه هشدار داده و گفتم اطلاعات من این است که در آینده نزدیک صدام به ایران حمله خواهد کرد.

برخی گفتند صدام غلط می­کند که بعد هم غلط کرد. در دوران دفاع مقدس هم در تمام دوران کنار رزمندگان بودم. در دوران دولت اصلاحات که در دانشگاه­ها عوامل منحرف تئوری ولایت فقیه را دانشگاه تهران زیر سوال برده و حزب الله را بمباران کردند هیچ یک از مسئولین قدرت پاسخ به شبهات را نداشتند اما بنده در سپاه دوازده جلسه سخنرانی شبهات را پاسخ دادم که بعدها به صورت یک کتاب منتشر شد.

دوره­های طرح بصیرت سرداران هم همینگونه بود که مقام معظم رهبری به فرماندهان دستور دادند که از فلانی در دوره­های طرح بصیرت استفاده کنید. شما کجا بودید؟ اینگونه وارد حریم یک فقیه و خدمتگزار که همیشه در خط مقدم بوده است وارد می­شوید؟ در قضیه فتنه سال ۸۸ همه شاهد بودید. آیا این صحیح است؟ بنده گلایه دارم و شکایت این آقایان را انشاءالله بعد از سالگرد ارتحال حضرت امام خدمت مقام معظم رهبری خواهم کرد. گلایه دفتر را هم خدمت آقا عرض خواهم کرد. هرچند برخی آقایان تماس گرفته و گفتند منظور شما نبودید و قضیه چیز دیگری بوده است ولی مردم آنچه منعکس شده را می­ بینند.

کاری به نیت شما ندارند. امیدوارم این مطلب برای آقایانی که از شهرهای مختلف قم، اصفهان، تهران تماس گرفتند، مشخص شده باشد. انشاءالله در آینده گزارش مسئله و گلایه را محضر مقام معظم رهبری خواهم داد.

سایت امام جمعه کاشان اینجا

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

Comments are closed.