Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > افشاگری تکان دهنده امام جمعه کاشان در باره خامنه ای و احمدی نژاد
افشاگری امام جمعه کاشان

افشاگری تکان دهنده امام جمعه کاشان در باره خامنه ای و احمدی نژاد

۱۰ خرداد ۱۳۹۰

در تازه ترین افشاگریها در باره اختلافات اخیر خامنه ای و احمدی نژاد ، آیت الله عبدالنبی نمازی عضو مجلس خبرگان و امام جمعه کاشان در درس خود برای طلاب نکاتی را فاش نموده که بخوبی نشان می دهد ، احمدی نژاد و باند دور و بر او به شدت در معرض خطر قرار گرفته اند . آیت الله نمازی می گوید  جعفری فرمانده کل سپاه رفتند خدمت مقام معظم رهبری و گفتند اجازه بدهید ایشان را بگیریم کل غائله حل می‌شود حالا نهایتاً چند روزی بعضی‌ها اظهار نگرانی خواهند کرد و تمام خواهد شد……… وی همچنین جریان علت و نحوه برکناری حیدر مصلحی وزیر اطلاعات را شرح می دهد و می گوید احمدی نژاد پس از این که متوجه شد مصلحی کارهای رحیم مشائی را زیر نظر دارد او را برکنار کرد و پس از آن نیز از دستور کتبی رهبری برای بازگرداندن او پیروی نکرد . توجه شما را به متن کامل این اظهارات بی سابقه جلب می کنیم :

علی لاریجانی و آیت الله نمازی امام جمعه کاشان

نگرانی از امام زمان احمدی نژاد
نکته ای را میخواهم عرض کنم که باعث نگرانی بزرگان نظام و مقام معظم رهبری است و شاید مردم هم کم و بیش در جریان باشند اما فکر می‌کنم عامه مردم که مشغول زندگی روزمره هستند خیلی اشرافی به این مسئله نداشته باشند ولی آگاهی دادن از طرف اهل علم و ائمه جماعات و جمعه لازم است.

در قضیه وزیر اطلاعات، وزیر گزارشاتی داده بود خدمت آقا که اینها چه کسانی هستند و قصدشان چسیت و تنها راه را در برکناری وزیر دیده بودند

آن چیزی که ما احساس می‌کنیم و پیش بینی می‌کنیم این یک تهدید جدی برای سلامت و امنیت کشور و برای مسائل ارزشی و اعتقادی است. این جریان نقطه محوری باورهایشان به ظاهر این است که می‌گویند ما در زمان غیبت احتیاجی به واسطه بین خلق و امام زمان سلام الله علیه نداریم قرآن هست روایات هم هست و ما می‌توانیم با امام زمان ارتباط برقرار کنیم. این همان جمله ای است که امام حنفی، ابوحنیفه گفتند “حسبنا کتاب الله” و این دقیقاً در تضاد با مکتب اهل بیت است. مکتب اهل بیت این است که چه در زمان ظهور و چه در زمان غیبت، خلق، راهی برای ارتباط با ذات اقدس ربوبی جل و علا جز باب ولایت ندارد. راه، همان صراط مستقیم است که تفسیر به “ولایت” شده است؛ ولایت علی بن ابیطالب و یازده فرزندو در عصر غیبت، ولایتی که منشعب است از ولایت کبرای الهیه و آن ولایت فقهای عدول است و هر کسی به هر راه دیگری برود ضال است.

ویدئو تهدید ضمنی علی لاریجانی علیه احمدی نژاد در جلسه مجلس روز سه شنبه ۱۰ خرداد  را با کلیک روی عکس زیر مشاهده کنید

خطر تفکر حذف ولایت فقیه و روحانیت
این تفکر در مقام حذف ولایت است در نتیجه در مقام حذف روحانیت است اگر بتوانند که ان شاءالله نمی‌توانند می‌خواهند حذف کنند. این باب گشوده شده از سوی اهل بیت که باب ولایت فقیه است و اگر نتوانند حداقل آن را ضعیف و منزوی بکنند و برای رسیدن به این هدف دارند تمهید مقدمات می‌کنند برای تصرف مراکز قدرت که عبارت است از مجلس و دولت و گزارشات موثقی که هست حاکی از این است که اینها پول‌هایی با ارقام نجومی که برای ما قابل تصور نیست.

امام جمعه کاشان از یاران قدیم خامنه ای است

اعترافات  دستگیرشدگان جن گیری
در هفته‌های اخیر چند نفر را دستگیر کردند که این‌ها جزء ارباب جمعی رئیس دفتر رئیس جمهور هستند. شخصی به نام غفاری و چند نفر دیگر و یکی هم شخصی است در لباس روحانیت به نام امیری فر که در تهران آن مجمع روحانیت ولایی را تشکیل داده که وصل به رئیس دفتر رئیس جمهور است که ایشان هم دستگیر شده است. این‌ها در اعترافات خودشان چیزهای تکاندهنده ای را بازگو کردند مفاسد اقتصادی با ارقام بالا.

آقا فرمودند همه عوامل را دستگیر کنید و با قوت بازجویی کنید و بررسی کنید اما حساب رئیس جمهور را جدا کنید.

این آقای غفاری کسی است که با رمل و جن و جن گیری و این حرف‌ها سر و کار دارد و این قدرت تصرف را هم از راه اهانت به مقدسات به دست آورده است. می‌دانید که مرتاض‌های هندی ریاضت‌های خلاف شرع دارند و به این قدرت می‌توانند دست پیدا کنند که این غفاری هم گفتند که همین طور است و به قرآن اهانت کرده است که تعبیر آن را نمی‌توانم بیان کنم و خود شما متوجه می‌شوید که منظور چیست مانند هتک قرآن و تنجیس قرآن. بعضی بزرگان گفتند که الآن در آمریکا هم این مسائل را دارند و سازمان نظامی دارند که کارهایشان را با سحر و جن و… انجام می‌دهند. الآن کشورهای اروپایی هم رو به این مسئله آورده اند. غرض این است این مسائل سابقاً وجود داشته است و الآن هم بعضی‌ها به مقاماتی می‌رسند که قدرت تصرف را دارند.

مراکز قدرت نظام در اختیار دفتر رئیس جمهور
به هر تقدیر رئیس دفتر رئیس جمهور مراکز قدرت نظام را در اختیار خودش گرفته مثلاً در کمیسیون فرهنگی دولت طبق روال جاری رئیس کمیسیون باید رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد ولی خارج از ضابطه ایشان رئیس کمیسیون هستند و تمام بودجه‌های فرهنگی کشور را در دست دارد.

دستور پیگیری موضوع تصرف سایپا توسط رهبر انقلاب
قلم دیگرش: کارخانه ایران خودرو را تحت نفوذ خودشان درآوردند با میلیاردها تومان سرمایه؛ کارخانه سایپا را هم در صدد بودند که گزارش شد خدمت مقام معظم رهبری و ایشان وارد شدند و دستور پیگیری دادند. یک چیزی را ساختند به عنوان ایرانیان خارج از کشور و بودجه‌هایی را خارج از ضوابط به آن تخصیص دادند.

در جزیره کیش این‌ها با یک خانواده ای قرارداد بستند که یک میلیون تومان هم پول نداشته است و پول‌ها را هم گرفتند و به خارج فرار کرده اند و همین ساختمان سران کشورهای غیر متعهد که در اصفهان قرار بود ساخته شود با هزینه دویست میلیارد تومان. ما بررسی کردیم دیدیم که قرار بود در کیش ساخته بشود اما اختلاف داشته اند بین کیش و اصفهان و شیراز و مسئله را به مقام معظم رهبری ارجاع می‌دهند که ایشان اصفهان را انتخاب میکنند بعد فهمیدیم که بردند در کیش و هزینه اصلی هم چهارصد میلیارد تومان است و در کیش هم مشغول شدند و ما از دوستان خواستیم که در مجلس ببیند این بودجه کجا تصویب شده است. از آقای لاریجانی سؤال کردند و ایشان اظهار بی اطلاعی کردند و گفتند این بودجه دست ما نیست بعد معلوم شد چند نفر در ریاست جمهوری هستند که تصمیم گیرنده هستند.

اسفندیار رحیم مشائی (چپ) یار گرمابه و گلستان و رئیس ذفتر مرموز احمدی نژاد

وزارت نفت دست اینهاست
وزارت نفت را هم که اخیراً وزیر ندارد دست این‌هاست و موارد مشابه. با این پول‌های نجومی دارند زمینه موفقیت افرادی را که خودشان می‌خواهند فراهم می‌کنند. با بعضی نمایندگان صحبت کردند که تمام هزینه‌هایشان را تأمین می‌کنند و همین شیخ امیری فر و در اعترافاتش گفته که به ما گفتند نگران پول نباشید. این‌ها قبلاً جزؤ جامعه

این قضیه از شش ماه قبل گزارش شده بود به آقا که به فریاد اطلاعات برسید که این‌ها در حال توطئه هستند اگر خاطرتان باشد چهار پنج ماه قبل آقا خودشان رفتند وزارت اطلاعات که به دنبال همین گزارش بود

وعاظ تهران بودند و این مسائل که پیش آمد جدا شدند و تشکیلاتی را درست کردند با عنوان روحانیت ولایت مدار حالا این ولایت، ولایت چه کسی است؟ و پول‌های کلانی هم به روحانیونی که عضو بودند داده می‌شد.

دستور بازداشت نیروهای عملیاتی
آقای سرلشگر جعفری فرمانده کل سپاه رفتند خدمت مقام معظم رهبری و گفتند اجازه بدهید ایشان را بگیریم کل غائله حل می‌شود حالا نهایتاً چند روزی بعضی‌ها اظهار نگرانی خواهند کرد و تمام خواهد شد. آقا ظاهراً هنوز به این نتیجه نرسیدند ولی فرمودند همه عوامل را دستگیر کنید کسانی که نیروهای عملیاتی این طرح هستند آقا فرمودند با قوت بازجویی کنید و بررسی کنید اما حساب رئیس جمهور را جدا کنید.

مشایی: فکر نمی‌کردیم رهبری این قدر قاطع و محکم بایستد
مشایی در جلسه ای گفته بود ما فکر نمی‌کردیم رهبری این قدر قاطع و محکم روی مسئله بایستند. در قضیه وزیر اطلاعات، وزیر گزارشاتی داده بود خدمت آقا که اینها چه کسانی هستند و قصدشان چسیت و تنها راه را در برکناری وزیر دیده بودند و آقا متوجه بود و این قضیه از شش ماه قبل گزارش شده بود به آقا که به فریاد اطلاعات برسید که این‌ها در حال توطئه هستند اگر خاطرتان باشد چهار پنج ماه قبل آقا خودشان رفتند وزارت اطلاعات که به دنبال همین گزارش بود. آقای مصلحی یک جلسه داخل سازمانی تشکیل داده بود و برای کادر اطلاعات مطالبی را گفته بود و یک آقایی به نام عبداللهی که رئیس ستاد اطلاعات بوده در صحبت‌ها پارازیت ایجاد می‌کرده که نه آقا اینجوری نیست و وزیر اطلاعات بعد از جلسه حکم عزل ایشان را صادر می‌کند این هم عنصر نفوذی دفتر رئیس جمهور بوده است.

گزارش ویدئوئی لنز ایران که در اول خردادماه منتشر شد

خامنه ای نمی خواست حکم ابقای مصلحی رسانه ای شود

بعد از این آقای رئیس جمهور آقای مصلحی را احضار می‌کند که چرا ایشان را بدون هماهنگی من برداشتی؟! آقای مصلحی می‌گوید که من وزیرم و این شخص کارمند من می‌باشد و رئیس جمهور هم میگوید که شما یا استعفا بدهید یا من عزلتان می‌کنم و آقای مصلحی هم استعفا می‌دهد. خبر که به آقا می‌رسد ایشان آن حکم را صادر می‌کند. البته قبل از حکم به خاطر این که مسئله رسانه ای نشود شخصاً در چند سطر خطاب به رئیس جمهور می‌نویسند که آقای مصلحی باید در جای خودش ابقا بشود و خود آقا هم این نوشته را که دست نویس بوده در پاکت گذاشته و در پاکت را می‌چسبانند و یکی از اعضای دفتر به دست رئیس جمهور می‌رساند. رئیس جمهور می‌پرسد که نامه چیست؟ اظهار بی اطلاعی می‌کنند و وقتی نامه را باز می‌کنند میخوانند و می‌گویند: خب این مسئله که تمام شده است! گزارش را که به آقا می‌دهند آقا مطلع می‌شوند و حکم را صادر می‌کنند.

خامنه ای گفت تا آخر پای این مسأله می‌ایستم

در اولین جلسه ای که هیئت دولت در کردستان بودند آقای مصلحی شرکت نمی‌کنند. در اولین جلسه در تهران آقای مصلحی با مشورت دفتر به قم سفر می‌کنند ولی در جلسه دوم هیئت دولت شرکت می‌کنند. رئیس جمهور که وارد جلسه می‌شود به احترام آقای حائری که درس اخلاق گفتندچند دقیقه ای می‌نشیند و بعد با اجازه آقای حائری جلسه را ترک می‌کند و از طریق یکی از اعضای دفتر آقای مصلحی را صدا می‌کنند و می‌پرسد که شما چرا شرکت کردید؟ آقای مصلحی می‌گوید دستور آقاست. رئیس جمهور میگوید شما به مسائل بین من و آقا کاری نداشته باشید و خودتان را درگیر این مقوله نکنید.

آقای مصلحی از جلسه هیئت دولت خارج می‌شود و در نهایت خبر به آقا می‌رسد و آقا محکم می‌گویند که آقای مصلحی حتماً باید در جای خوشان باشند و به همین دلیل مشایی گفته بود که ما احتمال نمی‌دادیم که آقا این قدر محکم بمانند و آقا هم که گفته بودند من تا آخر پای این مسئله می‌ایستم منتها با حفظ آرامش کشور در حالی که اوضاع منطقه مانند مصر و لیبی و بحرین و عربستان به این صورت است باید طوری رفتار کرد که هم این فتنه مهار و کنترل بشود توسط وزارت اطلاعات و دستگاه قضایی و هم آرامش کشور پابرجا باشد.

عباس غفاری جن گیر ارحیم مشائی دستگیر شده و زندانی است

خامنه ای گفت  رئیس جمهور باید حفظ شود
در یک ملاقاتی که سران سه قوه حضور داشته اند آقا می‌فرمایند که رئیس جمهور باید حفظ بشود به دلیل زحمات و خدمات مختلفی که انجام دادند مانند مسکن و هسته ای و… فلذا به شخص ایشان در خطبه‌ها و سخنرانی‌ها چیزی گفته نشود ولی جریان انحرافی باید برای مردم روشن بشود که اینان درصدد در دست گیری قوه مقننه و نتیجتاً قوه مجریه است چون کابینه را مجلس رأی می‌دهد.

مشایی گفته تا دو سال دیگر آقای جنتی نیست آیت الله نمازی در ادامه در پاسخ به پرسش یکی از حضار، گفت: به آقای مشایی گفتند شما که می‌خواهی رئیس جمهور شوی صلاحیت شما را شورای نگهبان باید تأیید کند و آیت الله جنتی بسیار قاطع است و شما را رد صلاحیت می‌کند که مشایی گفته تا دو سال دیگر آیت الله جنتی نیست و [… ] هم نیست که باعث رد صلاحیت بشوند. حالا نمی‌دانیم در ارتباط با جن، این چیزها را فهمیده اند یا چیز دیگری است.

می خواهند جریان سومی به نام “خط رئیس جمهور” ایجاد کنند
البته حرفها زیاد است و من خواستم که آقایان در جریان امور باشند بدون این که اسمی از رئیس جمهور برده شود این جریان انحرافی را برای مردم روشن کنید که اگر قرار شد در آینده برخوردی صورت بگیرد مردم کاملاً توجیه باشند به خصوص در انتخابات ستادهایی را تشکیل داده اند در استان‌ها فراخوانی کرده اند از مراکز شهرها و از اعتبار و حیثیت رئیس جمهور استفاده می‌کنند و این‌ها می‌خواهند یک جریان ثالثی در خط سیاسی کشور ایجاد کنند یعنی اصلاح‌طلب‌ها و اصول گراها و یک خط میانه ای به عنوان خط رئیس جمهور.

احمدی نژاد: آرای من به خاطر حمایت آقا کم شد
اشتباه اینها و شخص رئیس جمهور این است که فکر می‌کنند آرای ۲۴ میلیونی مال خودشان است و حتی در جلسه ای گفته بوده است که شش میلیون از آراء من به خاطر حمایت آقا کم شده است و الا آراء من سی میلیون بوده است. اصل تبیین این توطئه ای که در کار است این است که ما در این زمان احتیاجی به حلقه وصل بین امام زمان و مردم نداریم و خودمان می‌توانیم ارتباط برقرار کنیم و حذف جایگاه روحانیت و ولایت فقیه از مقاصد این جریان است.

گزارش خواندنیها با عنوان «واکنش احمدی نژاد به دستگیری مشائی و هجوم به محفل او چه خواهد بود؟ » را با تصاویر و ویدئو در اینجا مطالعه کنید .

مطلب مرتبط در خواندنیها با عنوان درگیری احمدی نژاد و خامنه ای حکایت دو پادشاه در یک اقلیم را در اینجا مطالعه کنید

اظهارات رحیم مشائی در دفاع از خود را با عنوان “رحیم مشائی :اگر مشایی سحر می کند چرا آن را باطل نمی کنید ؟ در اینجا مطالعه کنید

منبع اصلی این مطلب وب سایت امام جمعه کاشان  بود که  لینک آن از صبح روز چهار شنبه ۱۱ خردادماه بسته شده است اینجا .برای مشاهده منبع  مشابه ، به سایت آفتاب نزدیک به هاشمی رفسنجانی در اینجا مراجعه کنید

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , ,

  1. مهرداد says:

    تحولات اخیر در ایران بسیار شایان توجه می باشد و حاکی از این است که مردمی که انقلاب کردند انتظار چه حکومتی داشتند و الان چه کسانی در راس امور و حاکم بر سونوشت آنان می باشند. بنطر اینجانب بیش از آنکه احمدی نژاد مقصر باشد شخص خامنه ای مقصر است. وی فردی بی تقوا حسود اسیر قدرت طلبی و بی توجه به ارزش های اخلاقی مذهبی که ادعای آیت الهی آن را دارد می باشد. نظام ولایت فقیه نشان داده است که یک نظام کارائی ندارد. البته یک نکته دیگر نیز در همین تحولات است و آن اینکه این نظام از مخالفان قوی برخوردار نمی باشد. ظاهرا اپوزیسیون این نطام سحر شده اند وقدرت استفاده از اشتباهات این نطام را که روزافزون است و فساد حاکمان بر این نظام را ندارند. تا کنون یکی از رهبران اپوزیسیون نتوانسته نقدی درست از این حکومت ارائه دهد. اپوزیسیون آنقدر درگیر مسائل خودشان هستند که توجهی به ظلم آشکاری که رژیم جمهوری اسلامی ایران بر مردم ایران اعمال می کنند بی توجه است و نمی تواند آنرا به نیروی علیه خود این رژیم تبدیل نماید. حوادث اخیر واقعا وهن اسلام ایران و روحانیت است.