Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > با شهادت رضا شیخ الاسلامی پرونده تقلب مهدی هاشمی در دانشگاه اکسفورد بازگشائی می شود
پرونده دکترای مهدی هاشمی رفسنجانی

با شهادت رضا شیخ الاسلامی پرونده تقلب مهدی هاشمی در دانشگاه اکسفورد بازگشائی می شود

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۰

به گزارش روز سه شنبه  نشریه دانشجویان دانشگاه اکسفورد ، کاوه موسوی استاد دانشگاه اکسفورد با تسلیم درخواست به انضمام شهادتنامه دکتر رضا شیخ الاسلامی از   معاونت دانشگاه آکسفورد تقاضا کرده است که  پرونده تقلب در  پذیرش مهدی هاشمی در دوره دکترا این دانشگاه ، که پیش از این به استناد نتیجه گیری محمد علی کاتوزیان از طرف هیئت تحقیق به ریاست قاضی “نورس ” به نفع مهدی هاشمی بسته شده بود ، مجددا باز گشائی شود .

دکتر کاوه موسوی استاد دانشگاه اکسفورد:مهدی هاشمی صلاحیت پذیرش ندارد

پروفسور رضا شیخ الاسلامی استاد این دانشگاه ، در نظر دارد مدرک علمی خود را در اعتراض به پذیرش مهدی هاشمی رفسنجانی در دوره دکترا از راههای غیر قانونی و خلاف اخلاق ، به آکسفورد باز گرداند .

محمد علی همایون کانوزیان به رادیو فردا : نمی دانستم مهدی هاشمی  پسر هاشمی رفسنجانی است !

نوار صوتی کامل مصاحبه را در رادیو فردا اینجا بشنوید

دکتر شیخ الاسلامی ، در شهادتنامه ای که در این باره به آکسفورد تقدیم شده است ، به قید سوگند مدعی شده که اطلاع دارد پروفسور “هرزیگ ” رئیس بخش مطالعات ایرانی این دانشگاه ، به یکی از دانشجویان ایرانی به نام محمد جواد اردلان که از سال ۲۰۰۷ در اآکسفورد تحصیل می کند دستور داده که پرسشنامه های مربوط را برای مهدی هاشمی پرکند و وی را در نگارش مدارک مورد لزوم به زبان انگلیسی برای پذیرش در دوره دکترا کمک کند. پروفسور هرزیگ از خانواده های معروف کلیمی در جامعه یهودیان است .

رضا شیخ الاسلامی  در نظر دارد مدرک علمی خود را در اعتراض به پذیرش مهدی هاشمی رفسنجانی در دوره دکترا  به آکسفورد باز گرداند

پروفسور شیخ الاسلامی همچنین در این نامه شرح دیدار و مذاکره با محمد جواد اردلان را بازگو کرده و چنین آورده که جواد اردلان در هتل “راندولف” در لندن با مهدی هاشمی ملاقات و مذاکره کرده و با او قرار و مدارهای لازم برای دستمزد و سایر موارد مربوط به پذیرش او در دوره دکترا را گذاشته است .

در ماه آوریل هیات تحقیق اکسفورد به ریاست قاضی “نورس” ، به استناد نظر محمد علی همایون کاتوزیان اعلام کرد در پذیرش مهدی هاشمی عمل غیر قانونی صورت نگرفته است ،  ولی کاوه اردلان  که اولین بار جریان این بند و بست را افشا کرد ، مدعی است قاضی “نورس” در زمان صدور رای از دیدار مهدی هاشمی و محمد جواد اردلان مطلع نبوده و به حسابهای بانکی مهدی هاشمی و جواد اردلان نیز دسترسی نداشته تا بتواند قضاوت خود را بر اساس دلایل متقن انجام دهد .

کاوه موسوی همچنین به معلومات ناچیز انگلیسی مهدی هاشمی اشاره می کند و  پیشینه علمی او را که اکثرا در مشاغل و کار در دفاتر وابسته به پدرش بوده است مورد تردید قرار  می دهد  ومنطبق با شرایط سختی که برای پذیرفته شدگان دوره دکترا در آکسفورد در نظر گرفته شده است نمی داند .

مهدی هاشمی در جریان رشوه گیری از شرکت نفتی استات اویل نروژ نیز نامش بر سر زبانها افتاده بود که به رغم اظهارات مدیران شرکت نامبرده و وجود پرونده قضائی در دادگاههای اروپا ، وی همواره منکر رشوه خواهی و فساد خود شده است . اینجا

مطالب مرتبط  و حاشیه های قضیه دکترا مهدی هاشمی را در  اینجا و اینجا بخوانید .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , ,

 1. نادر ونکی says:

  اول اسم از کاوه موسوی بردید بعد محمد جواد اردلان و آخر مقاله می رسیم به کاوه اردلان. اصلاً معلوم نیست کی به کیه توی این چند سطر مقاله؟ یه خورده دقّت کنید که اسمها قاطی نشه.

  • modir says:

   دوست عزیز به علت اشتباه تایپی در آخر مقاله نام خانوادگی دکتر کاوه موسوی ، اشتباها تایپ شده بود که خوانندگان فرهیخته ای چون شما حتما به سبب این اشتباه توجه کرده اند و پس از تذکر تصحیح شد . ضمن پوزش از این امر خواهشمند است اگر نکته دیگری وجود دارد که می فرمائید « اصلاً معلوم نیست کی به کیه توی این چند سطر مقاله؟» اطلاع دهید تا توضیح داده شود . با تشکر – خواندنیها

 2. Mana says:

  با درود فراوان به آقای همایون کاتوزیان
  با احترام به سابقه علمی شما هم میهن عزیز,گرچه با شنیدن سخنان شما از مردم ایران که نشان داده اید؛ تمایل زیادی به کسب دانش ادب وفرهنگ آنان داشته ودارید ,متاسف از بیان و قضاوت شما, با این شیوه کلام از استاد ادب شدیم. به قول شاعر:
  تا مرد سخن نگفته باشد
  عیب و هنرش نهفته باشد
  باید خود قضاوت کنیدکه شکایت مردم ازشما ,شکایت از حمایت افرادی است که بیش از سی سال با جور وظلم بر ایران حکومت کرده واز لگدمال کردن هیچ حقی از مردم سرزمین فرهنگ وهنر ایران کوتاهی نکرده اند.آنان از استادی, چون شما که درحال حاضر, دریکی از بهترین موقعیتهای علمی قراردارید ,انتظار دارند, تا دیگر حداقل استادان ومدعیان دوستدار ایران ,چنین بی عدالتی وتوهین به شعور دیگران را زیر بار نروند.مردم ایران به افرادی ,مانند شما که سالها پیش, به سرای علم دل بسته اید ,ایمان واعتماد دارند.مطمئنا زمانی که این اعتماد, حتی درجامعه علمی معتبری چون آکسفورد مورد سودجویی های شخصی قرارگیرد,انتظار برخورد شایسته را بیش ازاین از آنان نداشته باشید و با درکی که از نفرت مردم ایران از آقایان تازه قبا دیده دارید ,شما به عنوان استاد ادب را انتظار توهین به مردم سرزمین خویش نیست.
  مانا نثاری و میر شاهین عرشی از هلند