Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > کند و کاو در لایحه دفاعیه هادی خرسندی برای همایون کاتوزیان
artcile
پاسخ به هادی خرسندی در باره همایون کاتوزیان

کند و کاو در لایحه دفاعیه هادی خرسندی برای همایون کاتوزیان

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰

تصویری که در بالا مشاهده می کنید ، تلفیقی است از دو هنر شاعری و فتو شاپی که هادی خرسندی برای دفاع از همشهری خود همایون کاتوزیان در وب سایت اصغر آقا منتشر کرده و در زیر آن نوشته است :

«یک روزگاری بود که فحش دادن هم جرأت و جربزه میخواست. این روز ها به مدد تکنولژی و علم سایبر، کافی است که یک انگشت داشته باشی. فحش دادن حالا کلیکی شده. میتوانی فحش به یک آدم گنده بدهی و اسم خودت را گنده کنی، یا خودت را پشت یک اسم ساختگی پنهان کنی و مشکلات خودت را با فحش دادن حل کنی. هرچه طرفی که فحشش میدهی آدم گنده تری باشد، مشکلات بیشتری از تو حل میشود .محمدعلی همایون کاتوزیان، هدف خوبی است. استاد دانشگاه آکسفورد است، خوشنام است و کتاب های با ارزشی در زمینه ی اقتصاد و ادبیات دارد، پس چه بهتر که فحشش داد. فقط با یک کلیک!و قس علیهذا ! …. » .

البته هادی به سایت و شخص فحاش لطف داشته ، چون نامی از آن سایت نبرده و نشانی هم از شخص فحاش نداده است . بر خلاف همیشه ، لینکی هم به مطلب کذائی نداده است تا آن بنده خداهائی که نمی دانند قضیه از چه قرار است ، به آن مراجعه کرده و ته و توی قضیه را در بیاویرند که البته ما این کوتاهی را جبران کرده و لینک و نوار ویدئوئی مربوط را در پائین همین صفحه  آورده ایم  .

البته در ابتدای کار ما هم گیج شدیم و از خود پرسیدیم ،دلیل فحاشی سایت مجهول به یک “استاد دانشگاه ” که ” کتاب های با ارزشی در زمینه اقتصاد و ادبیات ” نیز منتشر کرده ، چه بوده است ؟ فحاش کیست که خود را پشت اسم ساختگی پنهان کرده است ؟ وووووو..

تنها یک آدرس سر راست در مطلب هادی وجود داشت که به این نوشته در وب سایت ” گویا نیوز” هم لینک داده شده بوده است ، که همین نشانی ما را به شک انداخت که نکند هدف مطلب سایت خواندنیها باشد؟

البته ما تخمینا حدس می زنیم که هدف هادی خواندنیها نیوده است ولی چون ممکن است  عده ای تصور کنند که نخیر ! اینطور نیست و مقصود خرسندی سایت خواندنیها بوده است ، ناچاریم چند نکته زیر را متذکر شویم :

الف – دفاع از ارزشهائی که نویسنده و یا مردم به آن اعتقاد دارند ، از اهم وظایف یک روزنامه نویس است که خود هادی نیزصفحات زیادی را در راه آن قلم زده است . در این باره می توان از مطالب هادی علیه شادروانان دکتر مصباح زاده ، هوشنگ وزیری و عمرش دراز باد ، اسمعیل خوئی نام برد که هادی در قدیم آنها را تحت عناوین مختلف با جهت و بی جهت کوبیده است . البته شاید چون منتقد خود هادی بوده ،ا ین کار ایرادی نداشته و  و ما متوجه نمی شده ایم !

ب – خود هادی بهتر از همه می داند که انتقادهای بدون رودربایستی نویسنده که هادی برای خوشنود کردن همشهری خود آن را به سطح “فحاشی” به یک آدم “گنده” برای ” گنده کردن” خود تنزل داده ، پبیش از رایج شدن کامپیوتر و آشنا شدن هادی با این وسیله ، در نشریه های چاپی منتشر می شده است که البته نویسنده برای این امر منتی به گردن کسی ندارد .

ج- مطلبی که در خواندنیها منتشر شده است ، با نام و حتی طرح صورت نویسنده همراه بوده است ، به این دلیل کسی خودش را پشت یک “اسم ساختگی ” پنهان نکرده است که به او ایراد بگیرند .

د – نویسنده هیچ اعتراضی به مهم شمردن همشهری هادی به دلیل “استاد دانشگاه” بودن و ” کتاب نوشتن ” ندارد ، ولی در مورد خوشنام بودن شخص مورد نظر تردید دارد .نویسنده بدون این که ادعائی داشته باشد لازم می داند این نکته را متذکر شود که خوشنامی افراد با نوشتن کتاب و استادی در دانشگاه و روابط خصوصی محک زده نمی شود . اولین شرط خوشنامی احترام گذاشتن به دیگران است ، نه این که از میکروفن رادیو فردا ، مردم ایران را ” بی چاک و دهن ” و “بی بندو بار” و “بی حقیقت” بخوانند .

و- دفاع هادی از توهین  فردی که نامی جز “استاد دهان دریده ” بر او نمی توان گذاشت ، تائید غیر مستقیم فحاشیهای کاتوزیان به مردم ایران است که بنده با وجود سی سال زندگی در خارج از کشور هنوز خود را از آنها می دانم و البته معتقدم  اگر هم کسی خود را از مردم ایران نمی داند ، حق توهین به آنها را ندارد .

هر انسانی ممکن است خطا کرده و مطلبی را از روی جهالت بیان کند . اخلاق و معرفت  ایجاب ی کند که گوینده پس از آگاه شدن از “شکر خوردن” خود ، شرف پوزشخواهی داشته و با دوکلمه معذرت ، قال قضیه را بکند .

تا آنجا که ما اطلاع داریم ، متاسفانه این “استاد دهان دریده ” تا این ساعت از چنین پوزشی خودداری کرده و برخلاف آن ،  به پیروی و دلگرمی از به به و چه چه و سروده هادی خود را ” شیر ژیان” تصور کرده و به ریش منتقدانی که “روبهان”خوانده شده اند می خندد  .

از خوانندگان خواندنیها تقاضا می کنیم ، با مشاهده نوار افاضات آقای کاتوزیان و مطلب منتشر شده در خواندنیها و وب سایت اصغر آقا قضاوت کرده و نظر خود را بنویسند .

بر اساس سیاست تحریریه خواندنیها ، همه نظرهای له و یا علیه که حاوی جملات رکیک نباشد بدون استثنا منتشر می شود .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , ,
 1. فاروقی says:

  من اول مطلب اقای خرسندی را که خواندم تصور کردم شما اشتباه کرده اید ولی بعد که نوار حرفهای کاتوزیان را گوش کردم دیدم حق با شما است و نمی دانم چرا افراد دیگر به این حرفهای بی معنی و بی پایه این آدم در باره ایرانیها اعتراضی نکرده است . خوب کاری کردید حقش بوده است .

 2. محمد says:

  چه انتظاری از این آقا دارید . این که در ایران نبوده است بره …. …
  ناسزا بوسیله خواندنیها حذف شده است

 3. mehran says:

  Hadi has serious mental issues,he has been behaving like a mad dog in the past few years , just barking for no reason.i also thank khandaniha for it’s brilliant and timely response to MR.BIG MOUTH(katozian) he is definitely lying when he says that he didn’t know who the student was.thank you Mr. Honarmand and keep up the good work.

 4. unknown says:

  عزیزان
  ۱- کاتوزیان استاد اکسفورد نیست بلکه حقوق شان از ایران هریتج که ایشان عضو گرداننده انهم هست, می اید
  ۲-ایشان از این شکر خوریها زیاد داشته است
  http://www.rfi.fr/actufa/articles/111/article_5683.asp
  ۳- گند کار مهدی هاشمی دارد در می اید:
  Rafsanjani case sparks urgent admissions review
  http://www.cherwell.org/news/academic/2011/05/05/rafsanjani-case-sparks-urgent-admissions-review