Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > لیچار گوئی استاد دهان دریده همایون کاتوزیان به ایرانیان
artcile
دشنامهای همایون کاتوزیان به جامعه ایرانی

لیچار گوئی استاد دهان دریده همایون کاتوزیان به ایرانیان

۷ اردیبهشت ۱۳۹۰

اگر محمود احمدی نژاد مشابه سخنان دکتر همایون کاتوزیان نسبت به اخلاق ایرانیها را زبان می آورد ، حتما از حمله یکپارچه دوستان رسانه ای و از جمله خود ما در امان نمی ماند ، ولی به سخنان استاد “دهان دریده ” در باره اخلاق ایرانیها کسی ایراد نگرفت و بالعکس ، هنگامی که دکتر محمد علی همایون کاتوزیان به پشتیبانی از مهدی هاشمی در رسانه ها ظاهر شد و تشریفات ورود وی به دوره دکترا در یکی از دانشگاههای انگلیس را تائید کرد  ، دوستان برای او هورا کشیدند و کف زدند و پای صفحاتی که در مدح ایشان در وب سایتها پر شده بود ،را  با “کامنتهای” “به به و چه چه ” پر کردند . قضیه دکترای مهدی هاشمی را در اینجا و تکذیب همایون کاتوزیان را در اینجا بخوانید .

بخشی از مصاحبه استاد با رادیو فردا و برنامه پرگار تلویزیون بی بی سی


ماجرای دکترای مهدی هاشمی از سخن کاوه موسوی

استاد دهان دریده  با اشاره به مطلبی که نشریه گاردین در این باره منتشر کرد می گوید ،   « «هاشمی» نامی متدوال در نام‌های خانوادگی ایرانی است. اما این ادعای گزارش گاردین که من گفته‌ام این دانشجو را با نام دیگری -یعنی «بهرمانی»- می‌شناخته‌ام به‌کلی نادرست است. درواقع من نام بهرمانی را تا پیش از این داستان اصلاً نشینده بودم. هنگامی‌که درخواستنامه‌ی آقای هاشمی را ارزیابی می‌کردم نمی‌دانستم که او فرزند آقای رفسنجانی است، اما حتی اگر این نکته را می‌دانستم اندک تأثیری در داوری علمی و دانشگاهی من درباره‌ی آن نمی داشت»

البته با این که ما می دانیم  استاد هیچگاه شکسته نفسی نمی فرمایند ، ولی  تصور می کنیم  ااین مورد استثنا است  چون از   آنهائی که کتابهای ایشان را خوانده اند سوال کردیم ، گفتند  دانش  ایشان در زمینه شجره شناسی ، آنهم از نوع  شجره طیبه هاشمی رفسنجانی بیش از این حرفها است و اصولا شجره شناسی یکی از خصوصیات کتایهای تاریخی ایشان است .

به هر حال ، ما سخنی در باره مراتب علمی  استاد “دهان دریده ” نداریم ولی ضمن جلب توجه شما به نوارسخنان ایشان در مورد مردم ایران  ،  بر این باوریم که “دهان دریدگی ” یکی از عوارض ناهنجار آ زارهای جنسی در کودکی و نو جوانی است  ، که در بلوغ به این صورت  بروز می کند .

به همین منظور ضمن ابراز تاسف از نزول شان دانشگاهی که استاد “دهان دریده ” در آن به تدریس اشتغال دارند ، برای ایشان شفای عاجل مسئلت داشته وبه آشنایان ایشان توصیه می کنیم به اثرات روان درمانی روانپزشکان برای بهبود بیماریهای روحی که  به دلیل آزار جنسی در کودکی ، عارض افراد  در کهنسالی می شود ، بی اعتنا نباشند .

.

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , , , , ,
 1. ghamar says:

  kamelan movafegham behar hal az cherbo shirin be ishoonam mirese zemnan,har nejsi bashim ishoonam az khode mast,benabar in behtare doctor dar entekhabe tosife pedar va basteganesh deghate bishtari kone salesan in daneshgaham kam kam moshkelo shode baraye ma irooniya az daneshjoohash begir ta ostadaye taghalobish!

 2. رامین says:

  بعد از انقلاب همه جا پرشده از دکترو مهندس و استاد کی به این یابو لقب استادی را داده که بهش بها بدن و ازش نظر بخوان
  گوش کردن و دیدن و خواندن نظرات اینها صرفا تلف کردنه وقته

 3. .a.azad says:

  من از واقعه ای که منجر به عصبانی شدن آقای همایون کاتوزیان شده است اطلاع ندارم.ولی جهت اطلاع آندسته از عزیزانی که ایشان را نمیشناسند باید عرض کنم که اگر به تعداد انگشتان دست ما روشنفگرواقعی /آزاده اندیش/تاریخدان برجسته/دلسوزجامعه ایران وصادق ومتواضع دربین دمکراسی خواهانمان داشته باشیم بی شک یکی از آنها همین کاتوزیان عزیز است.لطفا احترامش را نگه داریم که شکسته شدن دل او شکستن قلب اکثر آزادیخواهان است.

  • modir says:

   آقای همایون کاتوزیان باید در سخن گفتن مواظب حریم و حرمت دیگران باشند . گذشته از احساس شما نسبت به ایشان ، اگر به جای شما بودیم به ایشان توصیه می کردیم از مردم ایران به خاطر حرفهای سبکی که در باره آنها زده اند پوزشخواهی کنند . ارزش این کار مسلما از مصاحبه هائی که برای رفع اتهام از فرزند هاشمی رفسنجانی کرده اند کمتر نخواهد بود .

 4. محمد says:

  پدر اقای مهدی هاشمی یک شبه و با یک چشم بهم زدن و با کمک خدای نبارک وتعالی که همیشه حامی اینگونه افراد خدمتگزار میباشد صاحب الاف و الوف فراوانی در یک کشور اریائی که شخصا دارای افراد متخصص و تصییلکرده و اکادمیک بود گردید. لدا همان خدای تبارک وتعالی که هیچوقت بندگان خدمتگزار خود را محروم نمیکند پسر ایشان را هم برای کار اموزی و یاد گیری فنون خدمتگزاری روانه معتبر ترین دانشگاهنای دنیا نمود تا در اینده بتواند مانند مرحوم ابوی منشا خدمات فراوانی بو لینعمت های خود گردند. افرادی بی مایه و بقول خودتان دهان گشادی هم مانند حجت الاشلام والمسلمسن کاتوزیان های مکلا و کراواتی که یکی از همین پیچ ومهر های خداوند عز و جل میباشد برای حمایت از اینگونه نخبگان ان چرندیات و مزخرفاتی که قابلیت خود و همه وابستگانش را دارد باید تناول بفرمایند. اصولا وجود این تخم و ترکه کاتوزیان ها برای پیشبرد حکومت الله بزرگ در وطن ما ضروری است. اگر اینگونه دهان گشاد ها در گوشه کنار دنیا وجود نداشته باشند پس چگونه یک حکومت جهل و حماقت ۳۳ سال در ایران دوام میاورد ؟ مسلما وجود بی وجود کاتوزیان ها سبب بقا این قوم دجال در کشور ما گردیده . تا بود چنین بود

 5. همایون says:

  من فقط میگویم سرنگون باد جمهوری اسلامی ضدایرانی ، نابود باد اسلام اهریمنی که ۱۴۰۰ سال قبل در پی بیخردی و فساد مغ های زرتشتی که موجب گسست رابطه شاهنشاه و ملت شده یا آن را سس کرده بود و در نهایت نیز به امید رسیدن به آزادی فریب حورده و آغوش به روی بیگانه و عمر و اسلام اهریمنی گشودند و امروز ما تاوان آن نابخردی ها را هنوز که هنوز است میدهیم و تا این اسلام وو این اندیشه پلید در اذهان و عقل و خرد ما تاثیری داشته باشد همچنان در تار و پور افکار انحرافی و جنایتکارانه اسلام اهریمنی اسیر خواهیم بود و روز به روز هم هیت ملی و پرافتخار ایرانی بودن خود را بیشتر از قبل از دست خواهیم داد. پس مرگ بر جمهوری اسلامی ، مرگ بر همه معتقدین و حامیان و سردمداران آن در هر لباس و هر اندیشه و مرگ بر حمایت کنندگان بی شعور و وطن فروش آن که با دیدن اینهمه جنایت و خیانت نوز از این رژیم قداره بندان و زادگان فواحش شهرنو و مفعولین حوزه های علمیه حمایت میکنند. و ننگ بر من و ملتی که اینهمه تحقیر را میبیند ولی هنوز به هر بهانه اعم از ترس و رعب و وحشت و زندان و شکنجه کوتاه می آید و تحمل میکند. بنظر میرسد ما را دقیقا به سمت آن توصیه معروف انگلیسی ها کشانیده اند که میگوید وقتی با متجاوز روبرو شدی و احساس کردی زورت نمیرسد ، حداقل با آرامش سعی کن از تجاوز لذت ببری. امروز بنظر میرسد ما با آرامش از تجاوز لذت میبریم.

 6. رضا says:

  من که تو کتم نمی ره که ایشون نفمهیده این مهدی هاشمی همون پسر رفسنجانیه این سخنان هم که می گند همش مغلطه است و برای فریب دادن بچه خوبه ولی تا اون جائیکه می دونم ایشون به عنوان یک حقوقدان در آکسفورد در اول انقلاب جزو اون هیئت اولیه دولت موقت بودند برای نوشتن قانون اساسی این سیستم فعلی با این سوء سابقه ازشون بیشتر انتظار نیست.

 7. unknown says:

  عزیزان
  ۱- کاتوزیان استاد اکسفورد نیست بلکه از ایران هریتج که ایشان عضو گرداننده انهم هست, می اید
  ۲-ایشان از این شکر خوریها زیاد داشته است
  http://www.rfi.fr/actufa/articles/111/article_5683.asp
  ۳- گند کار مهدی هاشمی ارد در می اید:
  Rafsanjani case sparks urgent admissions review
  http://www.cherwell.org/news/academic/2011/05/05/rafsanjani-case-sparks-urgent-admissions-review