Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خاطرات > دوستی با الیزابت تایلور به سخن اردشیر زاهدی + ویدئو و تصویر
اردشیر زاهدی و مرگ الیزابت تایلور

دوستی با الیزابت تایلور به سخن اردشیر زاهدی + ویدئو و تصویر

۴ فروردین ۱۳۹۰

الیزابت تیلور، هنرپیشه افسانه‌ای هالیوود، روز چهارشنبه در ۷۹ سالگی در بیمارستانی در لس‌آنجلس درگذشت. وی  برنده دو جایزه اسکار بود.

الیزابت تیلور شش هفته پیش به دلیل مشکلات قلبی در بیمارستان «سدارز-ساینای» در لس‌آنجلس بستری شده بود.

وی  در بیش از ۵۰ فیلم هنرنمایی کرد و در سال ۱۹۶۰ با فیلم «باترفیلد ۸» و در سال ۱۹۶۶ با فیلم «چه کسی از ویرجینیا وولف می‌ترسد» برنده جایزه اسکار شد.از دیگر فیلم‌های تیلور می‌توان از «گربه روی شیروانی داغ»، «کلئوپاترا»، «رام کردن زن سرکش» و «دختری که همه چیز داشت» نام برد.

لیزابت تیلور در سال ۱۹۷۶  به دعوت اردشیر زاهدی سفیر وقت ایران در ایالات متحده  به ایران آمد و به شیراز نیز سفر کرد . گفته می شد که وی با اردشیر زاهدی دارای روابط خصوصی بوده است ولی اردشیر زاهدی در گفتگوئی که از تلویزیون فارسی بی بی سی در روز چهارشنبه ۲۳ مارچ پخش شد ، دوستی خود با الیزابت تایلور را ” پلاتونی /افلاطونی” خواند .

از الیزابت تایلور چهر فرزند و ثروت و مکنت زیادی به جا مانده است .

برای مشاهده نوار ویدئوئی و گفتگوی اردشیر زاهدی با بی بی سی در باره دوستی اش با الیزابت تایلور روی آیکون زیر کلیک کنید

نمایشگاهی از عکسهای الیزابت تایلور در ایران که بوسیله عکاس مشهور هالیوود فیروز زاهدی و همراه سفر او در ایران برداشته شده است

الیزابت تایلور درتخت جمشید

اردشیر زاهدی و الیزابت تایلور در جمبو جت هواپیمائی ملی

الیزابت تایلور در آرامگاه سعدی

الیزابت تایلور در قهوه خانه سنتی

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , ,

 1. محمد says:

  افرین اردشیر خان . لذت بردم از شنیدن مصاحبه سرکار . بشما میگویند سفیر. بشما میگویند دیپلمات. بشما میگویند نمایندگان سیاسی و اجتماعی وطن ما ایران . افرین اردشیر خان . لذت بردم . شاد و موفق باشید جناب زاهدی بزرگوار

 2. فرخ ندامی says:

  ممد جان ! این آقا که در حال مصاحبه دیدی ، “اردشیر خان ” نیست ، این آقا عکاس است که این عکس ها را طی سفر الیزابت تایلور به ایران از ایشان گرفته بود . “اردشیر خان ” را هنوز ندیده ای ؟

 3. بهرام نصرتی says:

  آدم وقتی که خوب به رفتار خودخواهانه این سلطنت طلبا دقت میکنه متوجه میشه که آخوندا ز کجا اومدن تو.
  البته ممد آقا هم پربیراه نگفته که این آقا رو با اردشیر زاهدی اشتباه گرفته و پاچشو تا ته خورده، این آقا فامیل اردشیره بوده وگرنه هر چقدرهم که عکاس معروف! هالیوود! بوده باشه زیر تابوت الیزابت رو هم نمیدادن بگیره.  

 4. رامین says:

  با دیدن این فیلمها ادم جز افسوس خوردن بر حماقت ملتی که خودر را به این روز انداخت چیز دیگری نمیتواند بگوید

 5. رویا says:

  با آقای محمد کاملا هم عقیده هستم .صحبتهای آقای زاهدی واقعا برازنده است..در ضمن خطاب به دوستان دیگری که مثل همیشه بدون آگاهی از آنچه در موردش اظهار نظر می کنند و از حول حلیم تو دیگ افتادن : فیلم اول : برای مشاهده نوار ویدئوئی و گفتگوی اردشیر زاهدی با بی بی سی در باره دوستی اش با الیزابت تایلور روی آیکون زیر کلیک کنید…. و فیلم دوم : نمایشگاهی از عکسهای الیزابت تایلور در ایران که بوسیله عکاس مشهور هالیوود فیروز زاهدی و همراه سفر او در ایران برداشته شده است

 6. jon says:

  hanoz ham az marhaleh part hasted dadashha agar saltanat va degaran keh az nane sofreh (shahnshahan) beh sefarat rsedh and valy hanoz shomayan dar kapar molyan zendgy mekoned. va agar reza shah nabod hanoz ham olaq savary ra az pedaranta beh shoma mersed na daneshgh va na an zabane farse. kodaytan komaketan bekonad.

 7. farid ahmadi says:

  the place of iranian in this world is for what our ancestor left for us, not becuse of these backward mollas that they brought to this ariaee country. i can see the future that iran will find her golden place one more time that she truely belong

 8. آرش says:

  خدالعنت کند زاهدی والیزابت تایلور فاسد رو که در بدبختی اش همین بس که ۸بار شوهر کرد اما هرکدام بعد از کمی از او طلاق گرفتند ونتوانستنداورا تحمل کنندچون این جرثومه فساد دیوی بود که لباس آدمی در برداشت .حقا وانصافا شیطانی همچون زاهدی شایسته دوستی با …… مثل الیزابت تایلور بود.خدا رو شکر که خون پاک فرزندان ایران چنین لکه های ننگی را ازدامان این ملت همیشه سرافراز زدود.

 9. علیرضا says:

  می گویند اردشیر زاهدی الیزابت تایلور را به سفارش شاه به ایران کشانده بود چرا که او ید طولائی در برآورده کردن امیال شاه داشت. خلاصه چنان پدری را چنین پسری شایسته بود. به این آقا آرش هم باید گفت زیاد ذوق زده نشوید. جای الیزابت تایلورها را در بارگاه خلیفگان نوکیسه اسلامی زنان زیباروی لبنانی گرفته اند. سری به جنوب لبنان بزنید و از ابداعات نوکیسه ها از نزدیک آشنا شوید.

 10. علیرضا says:

  با ابداعات نوکیسه ها از نزدیک آشنا شوید در کامنت بالا صحیح است. ببخشید.