Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > مهدی خزعلی :آقای مهاجرانی؛ از گذشته خود توبه کنید !
عطالله مهاجرانی چاپلوس

مهدی خزعلی :آقای مهاجرانی؛ از گذشته خود توبه کنید !

۱۵ اسفند ۱۳۸۹

عطاءالله مهاجرانی وزیر ارشاد سید محمد خاتمی پیشینه موفقی درتملق و چاچول بازی دارد که به او امکان داده از پشتیبانی چهره هائی در چپ و راست بهره مند شود . مهاجرانی که با ابداع ستراتژی “اسب تروا”ضربه بزرگی به جنبش آزادیخواهانه ملت ایران وارد کرد ه در لندن خانه ای گرانبها خریده و روزگار را به خوشی می گذراند ، وی دو روز پیش به اتفاق فرخ نگهدار رهبر سازمان چریکهای فدائی خلق که سالهای سال با پشتیبانی بی دریغ  از رژیم جمهوری اسلامی باعث قوت گرفتن آن شد ، در جلسه پرسش وپاسخ با جمعی از ایرانیان در کتابخانه کنزینگتون در لنذن شرکت کرد .  در باره ابن جلسه و شخصیت عطائالله مهاجرانی، دو مطلب و یک نوار ویدئو  برای شما انتخاب کرده ایم که در زیر ملاحظه می کنید .

اول : گزارش جلسه به نقل از وب سایت خود نویس

عطا‌الهه مهاجرانی، وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمان خاتمی و معاون رئیس جمهوری در دوران هاشمی و معاون نخست وزیر در دوران موسوی که از سال‌ها پیش در لندن به‌سر می‌برد، در جلسه‌ای، دیدگاه‌هایش در باره جنبش سبز و آیت‌الله خامنه‌ای را مطرح کرد.

مهاجرانی در این جلسه که در روز ۱۳ اسفند و در شهر لندن برگزار شد، گفت که راه دموکراسی، راهی طولانی است و برای رسیدن به دموکراسی با یک دوراهی روبرو هستیم؛ اصلاح و انقلاب.

این مقام سابق جمهوری اسلامی ضمن اشاره به تحولات شمال آفریقا، گفت که ملت و جنبش سبز کدام راه را دنبال می‌کند؟ مهاجرانی بر اساس ویرایش دوم «منشور جنبش سبز» گفت که جنبش، گزینه «اصلاح» را انتخاب می‌کند. مهاجرانی ترجیح داد برای نتیجه نگرفتن سریع جنبش، تعبیر «مهندس بازرگان» را مطرح کند که سال‌ها پیش گفته بود: «به این شب جمعه وصلت نمی‌دهد.»

مهاجرانی تاکید کرد که شرایط ایران و کشوری مثل مصر فرق می‌کند، چون رژیم حسنی مبارک وابسته بود اما رژیم ایران مستقل است.

او همچنین با اشاره به اینکه خانواده «مبارک» نماینده فساد مالی در مصر بوده، گفت که با وجود آنکه منتقد آیت‌الله خامنه‌ای است، اما حتی یک لکه خاکستری در زندگی اقتصادی او و خاندانش نمی‌توان پیدا کرد.

این سخنان وزیر اسبق ارشاد با انتقادهای مختلفی در فضای مجازی روبرو شد. مجید محمدی، یکی از کسانی که از دوران انقلاب فرهنگی دانشگاه شیراز در سال ۱۳۵۹ هم‌گام با مهاجرانی بوده و از بسیاری دیگر از فعالان سیاسی، مهاجرانی را بهتر می‌شناسد در یادداشتی به تحلیل سخنان مهاجرانی پرداخت.

محمدی در این یادداشت نوشته است: «اقرار مهاجرانی خامنه‌ای را از مجموعه‌ی حکومت فاسد زیر دستش منفک می کند گویی که شخصی که در این کشور قدرت مطلقه ر در اختیار دارد هیچ مسئولیتی در مورد فساد جاری و نهادینه شده در دستگاه‌های دولتی و حکومتی ندارد. اگر در دستگاه های دولتی تحت نظر سه قوه ظاهرا بودجه و دیوان محاسباتی وجود دارد (که خود اعتراف دارند از دخل و خرج‌ها اطلاعی ندارند و هر ساله بودجه ها و هزینه ها با هم شکاف پیدا می کنند) در دستگاه‌های تحت نظر رهبری (بنیادها، موقوفات، موسسات) اصولا خود را موظف به ارائه‌ی بیلان به مردم نمی دانند و تنها باید مثل مهاجرانی به عدالت ولی نعمت خود باور داشت تا امکان فساد یک مجموعه‌ی تاریک را کنار گذاشت. کسی که رسانه ها را می بندد و مردم معترض را در خیابان ها می کشد چه انگیزه‌ای غیر از حفظ منافع و قدرت نامشروع خود می تواند داشته باشد؟ برای مورد جالب تر رهبر قدرتمند و غیر مسئول کافی است نگاهی به قذافی بیندازیم که همچنان خود را فردی غیر مسئول می داند و بر این باور است که مقام دولتی ندارد تا استعفا دهد.»

مجید محمدی در جایی نیز به رابطه مهاجرانی با هاشمی رفسنجانی اشاره می‌کند و همچنین بحث را به ساختار رسانه او می‌کشاند:

«برای عدم وثوق و بی اعتباری مهاجرانی تنها کافی است به رفتار سایت جرس (که زیر نظر مهاجرانی و همسرش و برادر همسرش، محسن کدیور اداره می شود) در یک سال و نیم گذشته مراجعه کنید؛ یک نمونه‌ی اظهر من الشمس دروغ بافی آن، نامه ساختگی صادق لاریجانی به خامنه‌ای بود که هر کس با فضای سیاسی ایران آشنایی داشته باشد به راحتی می تواند بر ساختگی بودن آن مهر تایید بگذارد. اعلام عدم اطلاع مهاجرانی از این که موسسه دعوت کننده‌ی مهاجرانی موسسه ی واشینگتن بوده است نیز مورد دیگری از دروغگویی اخیر مهاجرانی است. ما به عنوان شهروندان بدون حق چرا باید شهادت کسی را که نماینده‌ی مجلس، هشت سال معاون دولت سراسر فاسد هاشمی رفسنجانی بوده و چند سال است در خانه‌ی شخصی‌اش در لندن (بدون شغل و درآمد از جامعه‌ی میزبان) زندگی می کند باور کنیم؟

آیا حق نداریم بدانیم نماینده‌ی سابق مجلس، معاون سابق رئیس جمهور و وزیر سابق که اکنون نیز چهره‌ی عمومی است از چه منابعی برای گذران زندگی خود بهره می گیرد؟ متاسفانه مقامات دولتی جمهوری اسلامی فرم مالیاتی سالانه پر نمی کنند تا از آن طریق بتوان میزان درامدها و دروغگویی‌های مالی آنها را تحت مداقه قرار داد. جمهوری اسلامی راه کشف دروغگویی‌های مالی و فساد مقامات را بسته است و این خود بهترین دلیل برای فساد آن است.» اینجا

دوم : مطلب با عنوان آقای مهاجرانی؛ از گذشته خود توبه کنید نوشته دکتر خزعلی فرزند آیت الله خزعلی مقیم ایران

دکتر خزعلی و مهدی کروبی

وزیر اسبق فراری لندن نشین برای ما منشور جنبش تبیین می کند, آقای مهاجرانی شما اول کسی بودید که طرح مادام العمری ریاست جمهوری را هم دادید, و اگر هاشمی مخالفت نمی کرد, امروز رئیس جمهورمان هم مادام العمر شده بود!

دوران اصلاحات هم, تساهل و تسامح شما کمر اصلاحات را شکست, بی انظباطی مالی شما در ارشاد روی جناح انحصار طلب را سفید کرد, فراموش نکرده اید خاصه خرجی برای نشریات اصلاح طلب و محدودیت برای مخالفان را! شما کارنامه اصلاحات را هم سیاه کردید و سید خندان از دست شما گریست! هر چند گله ما از سید هم جای خود دارد! اما او کجا و شما کجا!

درست است که جناح انحصار طلب از مهسا یوسفی و علیزاده و … استفاده ابزاری و خلاف مروت و مردانگی کردند, اما علت فرار شما هم سیاسی نبود, مشکل شما چیز دیگری بود, من فرمایشات شما را به عرض آقایان رسانده ام, می فرمایند, پرونده او سنگین تر از این حرف هاست, با این مختصر پاچه خواری از راه دور حل نمی شود! لازم است که بلیط یکسره تهیه فرموده و به تهران بیایید و شخصاً ملازم رکاب حاج منصور یا حاج سعید شده و لخت شوید و در میانه گود, با فریاد رسا هفت بار بفرمایید: ” مرگ بر سران فتنه ” و سپس رو به قبله شش بار بگویید: ” زید و عمر اعدام باید گردند! ” شاید افاقه کند, آنوقت می توانید با جناب عطریانفر شب شعر داشته باشید و حالش را ببرید!

مرد ناحسابی؛ بنشین رمانت را بنویس و با سیاست کاری نداشته باش, مثل من که دیگر قلم سیاسی نمی زنم و دارم آشپزی می نویسم! ضمناً بازار را هم خراب نکنید, هر چیزی نرخی دارد! مثلاً نان سنگک امروز ۴۰۰ تومان است و بربری ۳۰۰ تومان ! مراقب باشید گران نخرید!

بیایید از همه گذشته خویش توبه کنید, از دورانی که راست راست بودید , تا دورانی که چپ کردید, و امروز هم به دنبال بازگشت به جاهلیت نباشید, فرزانگان بیدارند, نخبگان هوشیارند, و دیگر گذشت آنزمان که تاریخ را فاتحان می نوشتند, امروز تاریخ در لحظه واقعه نگاشته می شود و تاریخ را فرزانگان می نویسند, تاریخ را ندای شهیدان رقم می زند و چون ژاله بر مردمان می بارد و چون ماه بر راه بشریت می تابد, هر چند سگان عوعو کنند, ” مه فشاند نور و سگ عو عو کند ” اینجا

سوم : مهشید امیر شاهی سروده هادی خرسندی در باره چاپلوسی عطاءالله مهاجرانی را می خواند

http://www.youtube.com/watch?v=XyJz-dxK-yQ


 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , ,

 1. ahmad says:

  فقط میتوان گفت.
  آقدر خادم و خائن بهم آمیخته اند
  که جدا کردنشان کار خداوندان است

  البته اگـــــــر خدائی باشد!!

 2. sina says:

  نکنه این یارو هم مثل سروش یکی از نزدیکانش را خامنه ای داره شکنجه میکنه واسه همین …مالی اونو میکنه که شاید فرجی بشه.

 3. کسرا says:

  یادمون نره پیشنهاد اسب تروا رو توی بحبوحه جنبش سبز، همین مهاجرانی داد و تا مدتی این جنبش رو خاموش کرد.