Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > مشاور میر حسین : خبر زندانی بودن کروبی و موسوی صحیح است ، تظاهرات کنید !
قرارگاه عمار برای محاکمه موسوی و کروبی

مشاور میر حسین : خبر زندانی بودن کروبی و موسوی صحیح است ، تظاهرات کنید !

۹ اسفند ۱۳۸۹

در پی انتشار خبر زندانی شدن مهدی کروبی و میر حسین موسوی در پادگان حشمتیه که بوسیله سایت کلمه منتشر شد ، اردشیر امیر ارجمند مشاور ارشد میر حسین موسوی در مصاحبه ای با تلویزیون فارسی بی بی سی زندانی بودن دو رهبر سیاسی و همسرانشان را تائیید کرد و از هواداران آنها خواست طبق برنامه برای اعتراض نسبت به زندانی بودن این دو رهبر جنبش سبز به خیابانها آمده و تظاهرات کنند.

پیش از این ، معترضان اعلام کرده بودند که  در اعتراض به محاصره و حبس خانگی موسوی و کروبی روز سه شنبه ۱۰ اسفند ماه در خیابانها دست به تظاهرات زده و آن را در دو “سه شنبه” آخر سال ادامه خواهند داد .

میر حسین موسوی و مهدی کروبی

اما وب سایت دولتی فارس با انتشار خبری مساله زندانی بودن کروبی و موسوی را تکذیب کرد و به نقل از یک مقام ناشناس قضائی  نوشت : « این دو در حال حاضر در منازل خود به سر می‌برند و تنها محدودیت‌هایی در برابر تماس‌های آنان با عناصر مشکوک اعمال شده است». اینجا

جنتی در نماز جمعه ۲۹ بهمن

اما خانواده مهدی کروبی با انتشار مطلبی در وب سایت “سحام نیوز ”  این ادعای خبرگزاری فارس را تکذیب کرده و اعلام کردند :

« در پی انتشار خبری به نقل از یک مقام قضایی با عنوان “خبر بازداشت موسوی و کروبی صحت ندارد” توسط خبرگزاری فارس؛ سایت سحام نیوز در مصاحبه با خانواده مهدی کروبی موضوع را پیگیری نمود. خانواده مهدی کروبی ضمن کذب محض خواندن این خبر  به سحام گفتند:ما در ابتدا تمایل به باز کردن تمامی ابعادد یورش ماموران نبوده اما از آنجا که عقلانیت در سخنان دادستان و دیگر مقامات دیده نمی شود بخشی از اعمال غیر قانونی که ساواکی ها هرگز به آن مبادرت نمی کرد را بازگو کرده و شرح کامل ماوقع و برخورد شجاعانه و مثال زدنی خانم کروبی را بزودی منتشر خواهیم کرد.

متاسفانه انتشار این خبرهای کذب با هدف توجیه رفتار غیر قانونی و اسلامی و اخلاقی با مهدی کروبی و میرحسین موسوی و همسرانشان صورت می گیرد . تمامی شواهد حاضر دال بر عدم حضور مهدی کروبی و فاطمه کروبی در منزل است. صبح امروز یکی از عروسان آقای کروبی به منزل مراجعه که متاسفانه حتی کسی برای پاسخگویی جلوی درب منزل نیز حاضر نگردید.

یکی از فرزندان آقای کروبی همچنین با تشریح روز حادثه ابعاد وسیعتری را بازگو کردند. ایشان افزودند: در روز آغاز حصر، ماموران اطلاعات طی تماسی تلفنی با علی کروبی از وی می خواهند به منزل پدر مراجعه نماید. در همین راستا علی سریعا به منزل پدر و بی اطلاع از حیله و نیرنگ ماموران اطلاعاتی مراجعه و دستگیر می گردد. یکی از عروس های اقای کروبی شاهد جمع آوری کورکورانه و فله ای کلیه وسایل از جمله کتب(تنها حدود ۷۰۰کتاب فقهی) و حتی داروها از منزل بوده است. به طوری که ایشان ذکر می کردند که “احساس کردم تنها مبل و یخچال منزل را نبردند!” اینجا

برای مشاهده نوار ویدئوئی گفتگو با اردشیر امیر ارجمند ، روز آیکون زیر کلیک کنید

خبرهای پیشین:

سر انجام پس از چند روز بی خبری که طی آن جز بی خبری چیزی از میرحسین موسوی و مهدی کروبی شنیده نمی شد ، اینک وب سایت میر حسین موسوی فاش کرده که دو رهبر سیاسی در زندان حشمتیه واقع در شمال تهران زندانی هستند . وب سایت کلمه می نویس «امروز و پس از اظهارات متناقض و مبهم دادستان کل کشور در مورد حصر و اعمال محدودیت بر آقایان موسوی و کروبی و همسرانشان، آنچه مشخص شده، این است است که: نخست‌وزیر هشت سال دفاع مقدس و رییس دو دوره مجلس شورای اسلامی به همراه همسرانشان و به دستور مقامات عالی کشور بازداشت و به زندان حشمتیه تهران منتقل شده اند.» آینجا

در همین حال هواداران ان دو و معترضین اعلام کرده اند که از روز سه شنبه ۱۰ اسفند تظاهراتی را برای آزادی این دو برپا کرده و تا دو سه شنبه آخر سال آن را ادامه خواهند داد .


از تراکتهائی که در راه پیمائی ۲۲ بهمن در دست هواداران رژیم دیده شد

در تازه ترین اقدام برای فشار به قوه قضائیه و احتمالا اعمال خشونت برای محاکمه و از بین بردن میر حسین موسوی و مهدی کروبی ، هواداران سیدعلی خامنه ای و محمود احمدی نژاد در روز ۲۲ بهمن تاسیس تشکیلات تازه ای به نام ” قرارگاه عمار ” و تشکیل شورای مرکزی آن ارا به سرکردگی حجت الاسلام علیرضا پناهیان اعلام کردند. برای مشاهده نوار ویدئوئی سخنان  حجت الاسلام پناهیان به پائین صفحه مراجعه کنید .

موسسین این سازمان از بنیادگراترین هواداران ولایت فقیه بوده و عبارتند از :

حجت اسلام طائب،حجت اسلام پناهیان، حجت اسلام ماندگاری، حجت اسلام رسایی و دکتر مهدی کوچک‌زاده، مهندس قاسمی، جلیلی، دکتر عباسی، طالب‌زاده، حدادیان، مداحی و یکتا

در این مجمع که با حضور ۷۰ تن از هواداران سرشناس رژیم که از آنها به عنوان « ۷۰ نفر از چهره‌های شاخص و فعال فرهنگی و مسئولین مؤسسات فرهنگی در تهران و سراسر کشور» نام برده شده است ، ۱۵ نفر اعضاء شورای مرکزی این سازمان که هرکدام انبوهی از اعمال ضد آزادیخواهی در کارنامه خود دارند به این شرح اعلام شد :

حجت الاسلام علیرضا پناهیان که نوار سخنرانی او در پتئین صفحه آمده است

۱ – حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان مسئول اتاق فکر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها

۲- حجت‌الاسلام مهدی طائب استاد حوزه و دانشگاه

۳- مهندس حاج‌ سعید قاسمی (فعال فرهنگی و مدیر مؤسسه فرهنگی میثاق)

۴- وحید جلیلی سردبیر ماهنامه راه و عضو جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

۵- حجت‌الاسلام ن محمدمهدی ماندگاری (رئیس هیئت مدیره مؤسسه فرهنگی سیره شهدا)

۶- دکتر مهدی کوچک‌زاده نماینده مجلس و استاد دانشگاه

۷- حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مجلس و مدیرمسئول هفته‌نامه ۹ دی

۸- نادر طالب‌زاده نویسنده و کارگردان و مجری برنامه راز

سردار حاج حسین یکتا عضو شورای مرزی قرارگاه عمار

نوار سخنرانی حاج حسین یکتا را گوش کنید

sardar

۹- حاج حسین یکتا دبیر سابق ستاد راهیان نور کشور

۱۰- دکتر حسن عباسی رئیس مؤسسه بررسی‌های دکترینال بدون مرز

۱۱- حجت‌الاسلام علی ثمری دبیر هیئت مرکزی گزینش کل کشور

۱۲- سعید حدادیان مداح اهل بیت

۱۳- حسین الله‌کرم عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

۱۴- حجت‌الاسلام روانبخش دبیر سیاسی نشریه پرتو سخن

۱۵- حسین روشن (مسئول دبیرخانه قرارگاه عمار)

برای مشاهده نوار سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان در باره اعدام سران معترضین روی آیکون زیر کلیک کنید

خبر تکمیلی – سه شنبه ۲۶ بهمن –  نمایندگان مجلس با دادن شعار موسوی کروبی اعدام باید گردند خواستار محاکمه و اعدام آنها شدند

شعار نمایندگان روز سه شنبه : موسوی و کروبی اعدام باید گردند

برای مشاهد نوار شعار نمایندگان  روی آیکون زیر کلیک کنید

منابع :وب سایت  رجا نیوز و  بولتن

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  1. آبتین says:

    نظام آخوند های بیسواد, بیفرهنگ، بیخردو کینه توز بدون توجه به موازین شرعی، مدنی، قضایی و حقوقی، با وقاهت تمام ماهیت واقعیشان را با حداکثرخشونت وشرارت به اثبات میرسانند.

  2. karim says:

    سلام-همه شان جلاد جمهوری اسلامی هستند-