Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > قیامت نزدیک است ، تاریخ آن را یادداشت کنید
artcile
دنیا به آخر می رسد

قیامت نزدیک است ، تاریخ آن را یادداشت کنید

۲۰ دی ۱۳۸۹

عیدتان مبارک. به‌سال ۲۰۱۱ خوش‌آمدید. یادتان باشد که از حالا تا ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ که عمرتان به آخر می‌رسد فقط ۷۲۰ روز فاصله است. قدرش را بدانید. لحظاتش را مغتنم بشمارید. چشم به هم زده‌اید رسیده‌ایم به پایان سال ۲۰۱۲ و در حقیقت پایان جهان.

این را، زبانم لال، بنده عرض نمی‌کنم. نقل قول از پرزیدنت دکتر محمود احمدی‌نژاد هم نیست که در مجامع بین‌المللی، هر جا منبر می‌رود با دعای فرج (به‌فتح اول و دوم) آغاز می‌کند و از علائم آخرالزمان و ظهور قریب‌الوقوع حضرت خبر می‌دهد. به سایت‌های اینترنتی، اگر مراجعه فرمایید ملاحظه خواهید فرمود که مطلب جدّی‌تر از این حرفهاست. بر اساس استقراء و استخراج کاهنان و منجّمان از تقویم مایایی، عمر جهان دقیقاً در روز ۲۲ دسامبر ۲۰۱۲ به‌پایان می‌رسد و اشخاص آینده‌نگر باید از همین حالا به‌فکر فردا باشند.

قوم «مایا»، اجداد سرخ‌پوستان آمریکای لاتین، از دو هزار سال قبل از تولد مسیح تا دو قرن پیش که اسپانیا بر آنها تاخت و مغلوبشان کرد، برای خودشان خدایانی داشتند و رسوم و آئینی و ازجمله، تقویمی که بر اساس محاسبات نجومی از اوضاع آینده خبر می‌داد.

در یک تقویم مایائی به‌خط هیروگلیف، که این اواخر کارشناسان موفق به خواندن و کشف رموز آن شده‌اند، تاریخ انهدام گیتی پیشگویی شده و همانطور که اشاره رفت دقیقاً ماه آخر سال آینده است.

علائم واقعه، کم و بیش همان است که ادیان ابراهیمی خبر داده‌اند. «اذا زلزلت‌الارض زلزالها»، سیاره‌ای عظیم با کرۀ زمین برخورد می‌کند و آن را به‌آتش می‌کشد. خورشید با چنان حرارتی می‌تابد که تاب تحمل برای هیچ جنبنده‌ای باقی نمی‌ماند. هیولایی شبیه پلنگ (جاگوار به‌روایت انجیل یوحنا و دابت‌الارض به‌روایت قرآن) از میان دریا سر برمی‌کشد و خلاصۀ کلام، اثری از زندگی و زندگان بر روی زمین باقی نمی‌ماند. شما هر که هستید، با هر جاه و جلال و هر اندازه مال و منال، ناگزیر باید این سرنوشت را بپذیرید و دار دنیا را وداع کنید، مگر این که…

آری، یک «مگر» یا به‌عبارت دیگر، یک استثناء بر این قاعده وجود دارد، هرچند خیلی محدود و مختصر.

پیشگویی خبر از آن می‌دهد که تحت شرایطی، با پیش‌بینی و پیشگیری قبلی، می‌توان از این فاجعۀ عظیم جان به‌در برد و بعد از نابودی جهان، همچنان زنده بود و زندگی کرد.

اینجا بستگی دارد به تشخیص و تصمیم شما. اگر به «هرچه پیش آید، خوش‌آید» معتقدید و به ریش جهان می‌خندید اصلا فکرش را نکنید که روز ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ چه روی می‌دهد و روز بعد از آن، دنیا چگونه دنیایی خواهد بود. از حالا نزدیک به دو سال فرصت دارید. هر لحظه‌اش مغتنم است. علاوه بر وسایل سنّتی عیش و طرب، بر اثر انتشار گزارشهای مربوط به آخر زمان، کتابهای متعددی در این زمینه انتشار یافته است؛ بخوانید و سرگرم شوید. یک فیلم سینمایی به‌نام ۲۰۱۲ ساختۀ رونالد امریش روی پردۀ سینماست. تشریف ببرید تماشا کنید و پیشاپیش چگونگی روز هزار و یک سال را به‌چشم ببینید. تی‌شرت، خودنویس، کلاه با علامت مخصوص، بازیهای ویدیوئی به انواع و اقسام روانۀ بازار شده است؛ بخرید و به دیگران هم هدیه کنید. پند خردمندانۀ خیام را به‌یاد آورید که فرمود:

چون عاقبتِ کار جهان نیستی‌ است        پندار که نیستی، چو هستی خوش باش

و اما اگر به‌گونه‌ای دیگر، عاقلانه و نه عارفانه فکر می‌کنید و مثل آن سخنور عرب می‌گویید دوست دارم دنیا را بنگرم ولو از سوراخ مقعد شتر، هرچه زودتر با دریافت اطلاعات اینترنتی برای خودتان در نقاط امن ـ و البته معدود و محدود ـ جا ذخیره کنید.

یکی از معدود نقاط عالم، که بنا به پیشگویی منجّمان از بلای بزرگ آسمانی در روز انهدام جهان محفوظ می‌ماند شهرک کوچکی است به‌نام «بوگاراش» در ناحیۀ اُد (Aude) واقع در جنوب غربی فرانسه.

روایت است که در آخرالزمان، هنگامی که آتش از همه جا شعله می‌کشد، ابری از دود این شهرک و چند نقطۀ مجاور آن در دامنۀ جبال «پیرنه» را می‌پوشاند و از بلا حفظ می‌کند. در حال حاضر، جمعیت «بوگاراش» از دویست خانوار تجاور نمی‌کند ولی شهردار، مسیو ژان‌پی‌یر دولُر، به‌شدت نگران تهاجم انبوه جمعیتی است که از گوشه و کنار دنیا برای سرازیر شدن و پناه بردن بدانجا آماده شده‌اند.

او می‌گوید «بوگاراش» ظرفیت چنین جمعیتی، آن هم در چنان وضعیتی، ندارد. از هم اکنون قیمت خانه و زمین چندبرابر شده است و کارهای جنون‌آمیز از باورمندان به پایان عمر جهان سر می‌زند. دو هفته پیش، یکی از آنها لخت مادرزاد رفته بود بالای کوه، زانوها را به زمین زده و دستها را رو به آسمان بلندکرده مشغول تضرّع و توسّل بود. باورکردنی است در این سرمای زمستان؟!

تنها باورمندان به پایان جهان نیستند که به «بوگاراش» هجوم آورده‌اند. چندین و چند سازمان، ازجمله انجمن «ملازمان رکاب مسیح» و «حامیان صلح و عدالت» نیز در آنجا دفتر باز کرده و مشغول عضوگیری شده‌اند. کاسبکاران هم غافل نمانده‌اند. بساز و بفروش‌ها و دلالان معاملات ملکی حضور فعالانۀ خود را اعلام داشته‌اند. به‌نوبۀ خود، یک کارگاه تولیدی، چادرهای صحرایی با ابعاد کوچک و بزرگ، برای پناه گرفتن افراد یا خانواده‌ها در دامنۀ «پیرنه» از طریق اینترنت به‌فروش می‌رساند. هایی شد و هویی شد، کَل به‌نوایی رسید!

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

Comments are closed.