Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > هجوم همه جانبه به محمد رضا رحیمی معاون احمدی نژاد + ویدئو
الیاس نادران و محمد رضا رحیمی

هجوم همه جانبه به محمد رضا رحیمی معاون احمدی نژاد + ویدئو

۲۰ دی ۱۳۸۹

به دنبال واکنش احمدی نژاد به سخنانی که الیاس نادران در برنامه دیروز امروز فردا اظهار داشته بود  و انتشار نامه روز یکشنبه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه در باره محمد رضا رحیمی ، دور جدید زور آزمائی احمدی نژاد و مخالفین اطرافیان او آغاز شده است .

احمد توکلی در نامه ای که  روز یکشنبه ۲۰ دیماه برای رئیس قوه قضائیه ارسال کرد خواستار محاکمه مهدی هاشمی فرزند رفسنجانی شد و  با اشاره به محمد رضا رحیمی  از جمله نوشت « آیا این گسترش عدالت است که افراد دون پایه مربوط به پرونده بیمه ایران که یکی از موارد مربوط به این شخص است، در زندان به سر ببرند، ولی فردی که علاوه بر قاضی پرونده، سه قاضی کارکشته و خوشنام دیگر او را به طور قطع متهم می‌دانند ، حتی احضار هم نشود؟ اینجا »

احمدی نژاد و معاون اولش محمد رضا رحیمی

احمدی نژاد روز گذشته  در واکنش به سخنان الیاس نادران در برنامه دیروز ، امروز ، فردا در باره فساد محمد رضا رحیمی گفته بود  :

« قاعدتاً کسی که اتهام می‌زند باید دلیل و مدرکی داشته باشد من این مساله را یک حرکت سیاسی می‌دانم که با بی‌تقوایی همراه است. آقای رحیمی از برادران بسیار خوب، پاک و مؤمن دولت هستند و شبانه‌روز در خدمت مردم بوده و زندگی‌شان بسیار پاک و انقلابی است اما نمی‌دانم، چرا عده‌ای اصرار دارند برخلاف قانون عمل کنند. اینکه در یک برنامه زنده تلویزیونی، فردی که خودش متخلف است نسبت به کسی که حضور ندارد، تهمت و افترا بزند ،صحیح نیست» اینجا .

الیاس نادران در آن برنامه به اعمال نفوذ احمدی نژاد برای جلوگیری از باز پرسی محمد رضا رحیمی اشاره کرده و پرسیده بود چگونه در پرونده ای که همه متهمین آن زندانی هستند ، کسی از محمد رضا رحیمی که از طرف همه بازپرسان این پرونده متهم شناخته شده سوالی نکرده است .

نوار سخنان الیاس نادران در برنام دیروز امروز فردا را با کلیک روی آیکون زیر ببینید

گفته می شودمحمد رضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور در پرونده معروف به “خیابان فاطمی و بیمه ایران ” که همه متهمان آن زندانی هستند ، دارای نقش کلیدی است ولی دستگاه قضائی نتوانسته است به دلیل مخالفت احمدی نژاد ، او را مورد تحقیق قرار داده و یا زندانی کند .

محمد رضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد رئیس” ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی” نیز هست .

ما نبودیم ... این بود !

در پرونده معروف به “خیابان فاطمی ” محمد رضا رحیمی متهم است که به عنوان گرداننده این محفل اقتصادی ، با همکاری افرادی به نامهای جابر ابدالی، الیاس محمودیور و مسعودی مرکزی را برای پولشوئی به وجود آورده و ضمن دستبرد به اموال عمومی در شرکت بیمه ایران ، مبادرت به تطمیع نمایندگان مجلس برای خریدن پشتیبانی آنها نموده است اینجا .

محمد رضا رحیمی پیش از این بوسیله الیاس نادران متهم به استفاده از عنوان جعلی دکترا شده بود . در آن زمان ، الیاس نادران با انتشار نامه هائی که رحیمی با به کار بردن عنوان “دکتر” امضاءکرده بود خواستار آن شده بود که وی مستندات دکترای خود را ارائه کند . در همین نامه ، الیاس نادران از رحیمی خواسته بود منبع پولهائی را که وی در نظر داشته برای یارگیری در مجلس به نمایندگان بپردازد فاش کند اینجا .

این نماینده مجلس در یکی از جلسات علنی نیز خواستار آن شده بود که با معاون مجرم رئیس جمهور نیز چون سایر متهمین برخورد شود . نادران گفته بود « آقای رحیمی رئیس حلقه فساد در خیابان فاطمی است که نسبت به جمع آوری منابع از محل منابع فاسد و توزیع آن تصمیم گیری می کرده است و اکنون تقریبا همه اعضای این شبکه فاسد اقتصادی در خیابان فاطمی دستگیر شده اند الا معاون اول فعلی رئیس جمهور» اینجا .

احمدی نژاد به دلیل انتخاب اسفندیار رحیم مشائی و محمد رضا رحیمی به عنوان محارم خود مورد حمله شدید روحانیون و نمایندگان مجلس است . حال باید منتظر نشست و دید چه کسی پشت طرف دیگر را به خاک خواهد مالید .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , ,

  1. بهنام says:

    از این بر خوردها چیزی بکام مردم نخواهد شد .در ۳۲ سال کزشته درگیریهای الکی میان گروه های مافیائی زیاد بوده اما پس از چندی آتش بس میان آنها و چپاول دارائی های ملت ایران از سوی دو گروه شتاب بیشتری گرفته تا جائیکه در داستان بر چیدن یارانه ها بیش از ۴۰ میلیارد دلار از دارائی مردم به همین بهانه دزدیده خواهد شد . درگیری برای به دست آوردن سهم بیشتر از این دزدی تاریخی است . تا این رژیم تبه کار بر ما حکومت کند همین بازی ها و کلاهبرداری از ملت ادامه خواهد داشت