Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > تهران برای فرار از تحریم به چین متوسل می شود + ویدئو
پرونده هسته ای

تهران برای فرار از تحریم به چین متوسل می شود + ویدئو

۱۱ فروردین ۱۳۸۹

سعید جلیلی

به گزارش خبرگزاری فرانسه سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ملی و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی روز پنجشنبه اول ماه آوریل به چین سفر می کند تا با مقامات ارشد آن کشور گفتگو کند . این سفر در پی آن صورت می گیرد که امریکا و متحدان آن فشار بر جمهوری اسلامی را تشدید کرده و وزرای خارجه ۸ کشور صنعتی در برابر تهران موضع گیری کرده اند . بر اساس گزارش خبرگزاریها و سخنانی که هیلاری کلینتون در اوتاوا به خبرنگاران گفته است ، سرانجام  چین از مخالفت بی چون و چرا با تشدید تحریم علیه ایران کوتاه آمده و در چارچوبی خاص با سایر کشورهای صتعتی  کنار آمده است .
وزرای امور خارجه ۸ کشور صنعتی که در کانادا گرد هم آمده بودند ، روز پنجشنبه ۳۱ مارچ با صدور بیانیه ای خواستار اتخاذ تدابیر جدی از سوی جامعه جهانی در برخورد با جمهوری اسلامی شدند.همچنین در

سرانجام چین از مخالفت بی چون و چرا با تشدید تحریم علیه ایران کوتاه آمده و در چارچوبی خاص با سایر کشورهای صتعتی کنار آمده است

این بیانیه از شفاف نبودن مسائل مربوط به ساخت‌وساز تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم در نزدیکی قم و تصمیم اخیر ایران برای توسعه عملیات غنی‌سازی اورانیوم که ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است انتقاد شده و گفته شده که خودداری جمهوری اسلامی برای پاسخگویی به تلاش‌های ۱+۵ ب موجب تشدید تردیدهای جدی درباره ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران شده‌است. وزرای خارجه کشورهای صنعتی همچنین از نحوه برخورد جمهوری اسلامی و عدم رعایت موازین بشری در باره مخالفان انتقاد کرده بودند .

دو روز پیش نیز نیکولا سرکوزی رئیس جمهور فرانسه که برای یک سفر رسمی در امریکا بسر می برد به اتفاق میزبان خود باراک اوباما برای چندمین بار تشدید تحریم علیه جمهوری اسلامی را در صورت گردن ننهادن به خواست جامعه بین المللی ، به صورت تندتری مورد تاکید قرار داده بود .

رئیس جمهور امریکا گفته بود که قصد ندارد برای وضع تحریمها بیش از این صبر پیشه کند بلکه می خواهد که این عمل در بهار و ظرف چند هفته صورت گیرد.رئیس جمهور فرانسه نیز در سخنان مشابهی به همراهی کشورش با امریکا در این جهت تاکید کرده و اظهار داشته بود « زمان تشدید تحریمها علیه ایران فرا رسیده است و ایران نمی تواند به این روند جنون آمیز ادامه دهد ».سرکوزی همچنین گفته بود که کشورش به همراه  انگلستان و آلمان با تمام نیرو از تشدید تحریمها پشتیبانی خواهند کرد .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , ,

  1. […] تهران برای فرار از تحریم به چین متوسل می شود + ویدئو […]