Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > دورخیز رژیم برای دستگیری سران سبز + ویدئو و نوار صوتی
دستگیری موسوی و کروبی

دورخیز رژیم برای دستگیری سران سبز + ویدئو و نوار صوتی

۱۰ دی ۱۳۸۹

از چند روز پیش ، حملات هواداران خامنه ای و احمدی نژاد به میر حسین موسوی و مهدی کروبی که در بیشتر موارد به صورت طعنه و کنایه و بدون نام بردن مستقیم از آنها بیان می شد ، رنگ و بوی تند تری گرفته و حتی سید علی خامنه ای که تاکنون به گونه ای از نام بردن از موسوی و کروبی خودداری می کرد و در سخنرانیهای خود آنها را “سران فتنه” می خواند ، در سخنرانی روز چهارشنبه ۸ دیماه با ذکر این نکته که باراک اوباما با ذکر “نام ” یکی از آن دو ، از “فتنه” هواداری کرده است ، لبه تیز شمشیر را مستقیما بسوی موسوی نشانه گرفت . اوباما در یکی از مصاحبه های خود ، از موسوی نام برده و از او هواداری کرده بود .

سخنان خامنه ای روز چهار شنبه ۸ دیماه


در پی این سخنرانی خامنه ای ، مراسمی که به مناسبت فرا رسیدن ۹ دیماه در مهدیه تهران بر پا شد ، فرصت مناسبی برای حزب الله پدید آورد تا بدون رودر بایستی و با ذکر نام و نشان به میر حسین موسوی و مهدی کروبی حمله کند .از جمله سخنرانان این گرد هم آئی ،حاج منصور ارضی مداح مشهور بود . بخشی از سخنرانی او را گوش کنید

navar

حاج منصور ارضی :چرا دست روی دست گذاشته اید ، بدهید ما اعدام کنیم

این مداح هوادار احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش که در نوار بالا موجود نیست گفته بود «پریشب این اقلیت مجلس با سران فتنه در جماران جلسه گذاشتند و گفتند شرط ما برای حضور این است که شروطی که فلانی در نماز جمعه مطرح کرده است، عملی شود ما آن را قبول داریم . در این شرایط قوه قضائیه چه می‌خواهد بکند؟ اگر واقعا کار این‌ها  تمام است آنها را به ما بدهید، ما اعدام کنیم ؛ چرا دست روی دست گذاشتید؟ مدرک می‌خواهید؟ این جلسات اینها با سفیر انگلیس مدرک نیست؟ » اینجا .

سران سبز درمیهمانی عروسی یکی از آقازاده ها

سخنران دیگر این تجمع ، حجت الاسلام مهدی طائب از روحانیون شناخته شده بود که در دانشگاه هم تدریس می کند و از رهروان “دار و دسته امام زمان” است . طائب در سخنرانی خود که نوار آن را می توانید در زیر بشنوید از جمله گفت :

حجت الاسلام مهدی طائب از سران "دار و دسته امام زمان "

« موسوی که می‌دانست رای نمی‌آورد در شب انتخابات، اعلام پیروزی کرد و طبق دستور، صبح روز یکشنبه و بعد از اطلاعیه رهبر انقلاب که از مردم تشکر کرده بودند، گفت رهبر انقلاب عادل نیست!
طائب معترضین به انتخابات را در دو دسته جا داد . وی گقت « یک دسته از قشر روحانی بودند، نظیر کروبی و اسدالله بیات که گفتند رهبر انقلاب دیگر عادل نیست و دسته دیگر بوق تقلب را برداشتند و ادعای تقلب ۱۱ میلیونی را مطرح کردند.آنها با شهیدسازی، خانمی را که در کانادا زندگی می‌کرد در تهران شهید کردند، پروژه شهیدسازی را اجرا کردند و با این کارها آبروی شهید و شهادت را بردند و یکی ازبدهکاری‌های خاتمی و کروبی به شهدا این است».

نوار سخنرانی حجت الاسلام مهدی طائب در مهدیه تهران – پنجشنبه ، ۹ دیماه

Taeb

در این حال ، همزمان با تشدید حملات علیه موسوی و کروبی ، سید محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین که همواره مواضع دوپهلوی خود را نسبت به دولت و مخالفین حفظ کرده است ، در دیدار با چندتن از نمایندگان اقلیت  مجلس  شورای اسلامی ، در سخنانی برای این نمایندگان به تشریح مواضع اصلاح طلبان پرداخت و آمادگی آنها را برای شرکت در انتخابات آینده به شرط تحقق شرایطی که از آنها با عنوان “کف و خواست اصلاح طلبان در گذشته و امروز ” نام برده شد اعلام کرد .   وی این شرایط را چنین برشمرد :

«۱- آزادی زندانیان و ایجاد فضای آزاد برای همه احزاب و گروهها و رفع محدودیت های نا به جا.

۲- پای بندی همگان بخصوص مسئولان به قانون اساسی و اجرای همه جانبه و کامل آن بخصوص اهتمام به روح قانون اساسی.

۳- فراهم آوردن سازوکاری برای برگزاری انتخابات سالم و آزاد» اینجا

فردای آن روز  ، جمعه ۱۰ دیماه ، جعفری دولت آبادی دادستان تهران به عنوان سخنران پیش از خطبه نماز جمعه تهران  به منبر رفت و  گفت :

«عده‌ای می‌نشینند و می‌گویند مگر این‌ها چه‌کار کرده‌اند و چه گناهی دارند؟ اولا مقام معظم رهبری فرمودند که این افراد بزرگ‌ترین ظلم را به نظام اسلامی کردند؛ چراکه موجب وارد آمدن خدشه به اعتماد مردم شدند. از منظر حقوقی نیز باید بگویم که آن‌ها گروه جنبش سبز را درست کردند و با فتنه‌گری‌های خود امنیت کشور را به هم زدند. بر اساس قانون مجازات اسلامی، کیفر کسانی که امنیت کشور را به هم بزنند و با تشکیل گروه و جمعیت ایجاد ناامنی کنند، بسیار سنگین است».

«آن‌ها فکر نکنند که می‌توانند مرتب در لفافه اعتراض به انتخابات، اقدامات مجرمانه‌ خود را صورت دهند. اتهامات سران فتنه بیش از آن‌چه که فکر می‌کنند سنگین است و زمانی که ادعانامه‌ ما در این زمینه صادر شد، خواهند فهمید» اینجا

پس از دادستان تهران ، نوبت به احمد خاتمی رسید که خطبه اصلی را ایراد کند . وی در مذمت سران فتنه سخنانی ایراد کرد و از جمله گفت   «حماسه ۹ دی را مدیون خون سیدالشهدا هستیم، مردم پیش از این روز دیدند که فتنه‌گران به مقدس‌ترین مقدسات آنها توهین کردند و در روز عزای حسینی شعارهای ساختارشکنانه دادند و سران فتنه این افراد را عزاداران سیدالشهدا نامیدند در حالی که آنها ضدانقلاب محارب خارجی بودند» اینجا

ویدئو دادستان تهران و احمد خاتمی در نماز جمعه را با کلیک روی آیکون زیر مشاهده کنید

با توجه به پیشینه بد سازشهای پشت پرده بین اپوزیسون و حاکمیت در ایران  ، نمی توان نتیجه  این رویدادها را قاطعا پیش بینی کرد ولی حمله دسته جمعی به کروبی و موسوی و سخنان سید علی خامنه ای که گوشه ای از آن را در نوار بالا مشاهده نمودید ،  بیانگر آن است که رژیم خیال دارد تکلیف اپوزیسیون موجود را به صورت همیشگی یعنی با حبس و زندان و اعدام روشن کند .

این مساله مورد تائید وب سایت تغییر که نزدیک به اصلاح طلبان شناخته می شود نیست . نویسندگان این وب سایت بر این باورند که داستان بازداشت موسوی و کروبی ، روایتهائی است که برای دستکاری افکار عمومی بوسیله رژیم پخش می شود اینجا .

بازی کامپیوتری “فتنه گر رو بگیر ”

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  1. samyar says:

    nang bar jomhoriye eslami ke hamash drogh va riyast.