Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > سوتی ها و نوار کامل کنفرانس خبری احمدی نژاد در همایش اکو در استانبول + تکذیب دوباره متکی
احمدی نژاد در کنفرانس خبری اکو در استانبول

سوتی ها و نوار کامل کنفرانس خبری احمدی نژاد در همایش اکو در استانبول + تکذیب دوباره متکی

۲ دی ۱۳۸۹

محمود احمدی نژاد که برای شرکت در یازدهمین اجلاس سازمان اکو به استانبول رفته بود ، شامگاه پنجشنبه ۲ دیماه در یک کنفرانس خبری شرکت کرد . در این کنفرانس حسب معمول ! اشکالات فنی در دستگاههای صوتی بروز کرد و باعث ایجاد صحنه های مضحکی شد که شاید تنها ویژه ریاست جمهوری اسلامی باشد .

در این کنفرانس اسفندیار رحیم مشائی یار گرمابه و گلستان و  رئیس دفتر رئیس جمهور در کنار او نشسته بود و فاشگونه ریاست جمهوری را در بخشی از پاسخها  هدایت می کرد .

خبرنگار تلویزیون فارسی بی.بی.سی  سوالی را در باره برکناری متکی مطرح کرد و پاسخ شنید که « چیزی توش نداره ! »

مجتبی ثمره هاشمی ، یار دیگر محمود در طرف دیگر احمدی نژاد نشسته بود و  علی اکبر صالحی سرپرست وزارت امور خارجه  کمتر در صحنه نشان داده می شد  .

از اتفاقات جالب دیگر این کنفرانس حضور و پرسش خبرنگار تلویزیون فارسی بی.بی.سی بود که سوالی را در باره برکناری متکی مطرح کرد و پاسخ شنید که « چیزی توش نداره ! »  . احمدی نژاد پس از تذکر رئیس دفترش جملاتی را در پاسخ به این سوال بر زبان آورد ولی پاسخی به سوال دیگر گزارشگر که از او پرسید «چرا با بی.بی.سی مصاحبه نمی کنید ؟ » نداد !

متکی : بار دیگر تکذیب می کنم !

خبر تکمیلی جمعه ۳ آذرماه  – منوچهر متکی وزیر امور خارجه برکنار شده با صدور اطلاعیه ای در قالب پرسش و پاسخ  در خبرگزاری مهر سخنان احمدی نژاد و رئیس دفتر او را تکذیب کرد . وی از جمله در این اطلاعیه نوشت :

«۱ – آیا وزیر امور خارجه قبل از سفر به سنگال در جریان زمان حتی تقریبی برکناری خود قرار گرفت؟ خیر.
۳- آیا رئیس جمهور می دانست وزیر امورخارجه در این ماموریت به حداقل دو کشور سفر می کند؟ آری.
مقرر بود ماموریت وزیر امور خارجه صبح روز یکشنبه ۲۱/۹/۱۳۸۹ آغاز و با ورود به تهران حوالی ظهر روز چهارشنبه ۲۴/۹/۱۳۸۹ پایان پذیرد.وزیر امور خارجه خبر برکناری خود را روز دوشنبه در اثنای ملاقات با مقامات سنگال و از زبان آنان می شنود!
لذا بار دیگر ضمن تکذیب آنچه که در مراسم معارفه مبنی بر آگاهی اینجانب از زمان برکناری و مضحک تر از آن، اطلاع از روز برگزاری مراسم تودیع مطرح گردید و تاکید بر رعایت صدق در گفتار به ویژه برای مسئولین اعلام می دارم – بنده خدا – منوچهر متکی » اینجا
جدید : ویدئو تلویزیون ترکیه حاوی عصبی شدن مترجم و شکسته شدن قاب عکس رهبر انقلاب در کنفرانس


برای مشاهده نوار کوتاه صحنه های جالب   این مصاحبه روی آیکون زیر کلیک کنید و نوار کامل را در زیر ملاحظه کنید

بخش یکم

بخش دوم

بخش سوم

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 1. alternative khodnevis says:

  خودنویس که به یزدی و بازرگان و مصدق و بنی صدر و کروبی و خاتمی و اصلاح طلبان غیر روسی حمله میکند حالا قهرمان ملی ( آلترناتیو نوری علایی ) پیدا کرده : متکی ! ها ها ها . این ملیجک بیکاره ، که جواب سلام کلینتون و رایس را هم میترسد بدهد ! تا چه رسد به مذاکره و حفظ منافع ملی . حالا معلوم میشه بود جه این وب سایت ها از کجا میاد . بازرگان در عصر ایت الله خمینی قهرمان ضد امپریالیست شما رفت الجزایر و مذاکره کرد برای رفع تنش ، وقتی برگشت شما مارکسیست های روسی جنجال راه انداختید و سفارت اشغال کردید که چرا بدون اجازه ما ! قهرمان او بود که گفت نخست وزیری که بخواهد برای مذاکره با یک مقام خارجی از آیات الله خمینی اجازه بگیرد برای لای جرز خوب است ! روحش شاد و راهش پر رهرو .
  رادیو فردا از زبان یک فراماسونری روسی گفته است که اکو هیچ است ! لابد چون فراماسونری روسی در ان نقشی ندارد .
  حالا اگه ۴ تا کشور ورشکسته چپ آمریکای جنوبی دور هم جمع میشدند و به امریکا حمله لفظی میکردند چپ های نفوذی در رادیو فردا با به به و چه چه از ان استقبال میکردند . آنوقت نیک آهنگ در خودنویس ، با فرافکنی رندانه ، رادیو فردا و بی بی سی و غرب را متهم میکند به حمایت از اصلاح طلبان ! اینها مشتی فراماسونری مارکسیست روسی هستند که مثل شما نگران کشور های ورشکسته سوسیالیستی هستند و دستگیری ریس دانا ، برکناری متکی ، بزرگ کردن چهره های گمنام فرهنگ و هنر و ادب و فلسفه و سیاست در ایران که به نظر اینها چپ بوده اند ( مثلا طرف در شعرش از کلمه داس استفاده کرده یا زحمت کش یا عدالت ، اینها شناسنامه حزب توده و فدایی براش صادر میکنند اما از سکس و برهنگی زنان و همخوابگی تخیلی با آب جوی استفاده کرده نمیگویند غرب زده بوده یا فمینیست ). خبر دستگیری عبدلله شهبازی با جار و جنجال و سانسور خبر آزادی فوری او !
  همینطور تمام هم و غمشان سانسور و کوچک کردن چهره های مشهور دانش ، فرهنگ ، شعر ، سینما ، سیاست ، فلسفه ، …است از طریق حمله به آنها در کامنت های خود ساخته و سانسور اخبار بیکاری میلیونی و فحشای میلیونی در کوبا ، اخبار دستکاری و کودتا در انتخابات بلاروس ، اخبار گرفتن اختیارات ویژه در ونزوئلا و تحکیم پایه های استبداد و ریس جمهوری مادام العمر ، سانسور اخبار سرکوب و ترور روز نامه نگاران در روسیه و کوبا ، سانسور اخبار گرسنگی ۵ میلیونی در کره شمالی ، سانسور کشته شدن ۸۵ نفر در یک آتش سوزی در شیلی ، حمله سازمان یافته به لیبرالیسم ، دموکراسی ، آزادی خواهی ، عدم درج اظهار نظر و مواضع بزرگان و صاحب نظران فلسفه و سیاست و هنر و جایگزین کردن ان با ۴ تا اعضای فراماسونری مارکسیست های روسی ، ……
  سوال اینجاست : چرا ترکیه اقتصاد با ثباتی دارد ؟ که حتا ایرلند و یونان و اسپانیا ندارند ؟ چرا در حال تبدیل شدن به قدرت منطقه ایست ؟ چرا دموکراسی و حاکمیت قانون دارد ؟ در حالیکه رهبرانش مذهبی لیبرال و از شاگردان دکتر یزدی هستند اما در ایران خط امام موسوی پس از تصفیه ۶۰ تا ۶۸ با حمایت و کارگردانی همین فراماسونری روسی یک انقلاب را به انحراف ۱۸۰ درجه ای کشند و از درون ان یک استالینیسم جدید زایاند که حالا همه از ان میترسند ؟ اگر حالا احمدی بر خلاف سیاست شما ها و البته برای منافع خودش دارد ان اشتباه سمت گیری را تا اندازه ای اصلاح و به سمت ترکیه و امریکا میرود ( نه کره و کوبا ) چرا اینقدر فراماسونری مارکسیست های روسی به وحشت افتاده ؟