Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > یازده بلوچ به اتهام عضویت در گروه جندالله به دار آویخته شدند
اعدام 11 عضو جند الله

یازده بلوچ به اتهام عضویت در گروه جندالله به دار آویخته شدند

۲۹ آذر ۱۳۸۹

خبرگزاریهای دولتی اعلام کردند یازده تن که از آنها به عنوان اعضاء گروه “جندالله” نام برده شده در زندان زاهدان به دار آویخته شدند . خبر گزاری دولتی ایران اسامی اعدام شدگان و جرائم آنها را به این شرح اعلام کرده است  :

«’عبدالباسط شه بخش’ فرزند ‘الله داد’، ‘عبدالناصر شه بخش’ فرزند الله داد، ‘عبدالشکور زنگی زهی’ فرزند ‘حسین’ به اتهام محاربه و افساد فی الارض و تیراندازی به سمت ماموران پلیس راه در جاده زاهدان به خاش که منجر به شهادت سه تن از آنان شد.

‘محمدصالح اسلام زهی’ فرزند ‘عطامحمد’، ‘ناصر شه بخش’ فرزند ‘زمان’، ‘لال محمد شه بخش’ فرزند ‘کریم’، ‘عطاالله ریگی’ فرزند ‘نظر محمد’ به اتهام محاربه و افساد فی الارض از طریق اقدام مسلحانه و اجرای کمین علیه کارکنان نیروی انتظامی در منطقه ‘لار’ زاهدان که منجر به شهادت ۱۲ تن از آنان شد و همچنین وارد کردن بیش از ۲۰۰ کیلوگرم مواد منفجره برای اقدامات تروریستی به داخل کشور اعدام شدند.

‘عبدالرحمن نارویی’ فرزند ‘خالقداد’ مشهور به ‘رحمن’ با نام مستعار ‘محمدگل’ به اتهام محاربه و افساد فی الارض از طریق تهیه منزل تیمی و خودرو برای تروریستها و تهیه بمب و انتقال عاملان انتحاری مسجد علی ابن ابیطالب به داخل شهر زاهدان و اقدام به بمب گذاری در مسجد الغدیر و خیابان آزادگان زاهدان، اعدام شد.
‘عبدالرئوف شه بخش’ فرزند ‘شنبه’ به اتهام محاربه و افساد فی الارض از طریق مشارکت در درگیری و اجرای کمین علیه کارکنان سپاه پاسداران در منطقه کورین در سال ۱۳۸۶ که منجر به شهادت ۱۲ تن از کارکنان سپاه پاسداران شد، به دار مجازات آویخته شد.

‘بالانچ نارویی’ فرزند ‘علی’ به اتهام محاربه از طریق شرکت در سرقت مسلحانه و آدم ربایی مسلحانه و تجرید سلاح به قصد اخافه الناس اعدام شد.

‘احمد نارویی’ فرزند ‘عبدالکریم’ به اتهام محاربه از طریق ایجاد آشوب در زاهدان پس از حادثه تروریستی مسجد علی ابن ابیطالب و سرقت مسلحانه و آدم ربایی و نگهداری دو قبضه نارنجک دستی جنگی و ایجاد خوف و رعب و وحشت در مردم به دار مجازات آویخته شد.

ویدئو خبری پرس تی.وی

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

Comments are closed.