Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > سیاستمدار امریکائی به زبان فارسی شعر می خواند و خلق و خوی ایرانیان را شرح می دهد – ویدئو
جان لیمبرت گروگان امریکائی

سیاستمدار امریکائی به زبان فارسی شعر می خواند و خلق و خوی ایرانیان را شرح می دهد – ویدئو

۲۶ آذر ۱۳۸۹

جان لیمبرت از شخصیتهای معروفی است که از تدریس در دانشگاه پهلوی شیراز در رژیم گذشته  به سیاست رو کرد و به استخدام وزارت خارجه امریکا در آمد و به سفارت آن کشور در تهران مامور شد . اما اشتغال در سفارت امریکا برای او شگون نداشت و یک سال پس از مشغول شدن در سفارت ، به چنگ دانشجویان خط امام افتاد و سرانجام  پس از ۴۴۴ روز اسارت  و در حالی که نام محل کارش از “سفارتخانه”  به “جاسوسخانه” تبدیل شده بود ، همزمان با برآمدن جمهوریخواهان و انتخاب رونالد ریگان به ریاست جمهوری ایالات متحده ، آزاد شد و به کشورش بازگشت .

لیمبرت مدتی پس از بازگشت به کشورش با  مقام بالائی  در وزارت خارجه ایالات متحده شروع به کار کرد و پس از مدتی فعالیت در این سمت به عنوان استاد علوم سیاسی به دانشکده نیروز دریائی امزیکا مامور شد که هنوز نیز ماموریت او در این دانشکده ادامه دارد .

لیمبرت با یک بانوی ایرانی ازدواج کرده و به دلیل آشنائی زیادی که  با ایران دارد به عنوان یکی از کارشناسان این زمینه شناخته می شود . در ویدئوئی که در زیر می بینید او در یکی از مجالس ادبی در امریکا اشعاری از رومی را به فارسی می خواند و در بقیه این نوار که به زبان انگلیسی است  ، توصیفاتی از خوی و خلق ایرانیان می کند که بسیار شنیدنی است .

برای مشاهده بقیه ویدئو که به زبان انگلیسی است  روی آیکون زیر کلیک کنید

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

  1. Hessam says:

    john limbert is a connectingperson for all lobiists of islamic republic.
    he wants to have relationship between I.R. and USA at any costs and under any circumstands.
    He is a freind of islamic republic but not of iranian people-
    Dont forget that