Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > جندالله با انتشار تصاویر و اسامی عاملین سوء قصد چاه بهار مسئولیت ترور را به عهده گرفت + ویدئو
اسامی و تصاویر عاملین ترور چاه بهار

جندالله با انتشار تصاویر و اسامی عاملین سوء قصد چاه بهار مسئولیت ترور را به عهده گرفت + ویدئو

۲۴ آذر ۱۳۸۹

گروه جندالله با انتشار تصاویر عاملین سوء قصد  امروز چاه بهار ، مسئولیت این بمبگذاری را که منجر به کشته شدن دستکم ۳۸ تن از عزاداران در آن شهر شد را به عهده گرفت . در اعلامیه این سازمان از ساکنین غیر بومی چاه بهار خواسته شده که این شهرا ترک کنند و  از جمله چنین آمده است :

«این دو فرزند مومن و غیور بلوچستان با نامهای سیف الرحمان چابهاری و حسان خاشی با فدا کردن جان خود توانستند قدرت و جبروت و غرور متجاوزان جنایتکار ولایت سفیه را بشکنند و پرچم حق را در این نقطه بلوچستان بلند کنند.

سیف الرحمن چاه بهاری

این عملیات در حقیقت انتقام اعدام رهبر جنبش امیر عبدالمالک و دیگر شهدای جندالله می باشند که وحشیانه و بدون هیچگونه دادگاه عادلانه ای به دار زده شدند چنانچه طی چند ماه اخیر بیش از ۱۶۰ تن از جوانان بی گناه بلوچ و اهلسنت اعدام شدند و جنبش مقاومت قبلا اعلام کرده بود که در برابر اعدامهای بی رویه رژیم جنایت پیشه متجاوزان و بیگانگان اشغالگر ساکن در بلوچستان را هدف قرار خواهد داد.

حسن خاشی

این عملیات هشداری است برای رژیم ایران که به دخالتهای خود در امور دینی و مذهبی اهل سنت پایان دهد و دست از اعدام و جنایت بردارد و اسرای زندانی را آزاد کند در غیر این صورت عملیاتهای استشهادی با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت و تمامی بیگانگان ساکن در بلوچستان هدف قرار خواهند گرفت».

گزارشهای صبح چهار شنبه پرس تی.وی و تلویزیون الجزیره را با فشار روز آیکون زیر مشاهده کنید

خبر تکمیلی  – آخرین گزارش پرس تیدر ساعت ۸ شب  با جزئیات بیشتر

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , ,

 1. Hamid says:

  Har gooneh Amliyate Kore Terroristi wa Jenaytkaraneh bar Alyeh Ensanhaye bi gonah mahkoom ast. Jondollah yek Grohe Terrosristi bi Rahm wa Jani ast. Amaliyati az in Gooneh ke Jondollah saliane toolani dar pish grefteh Rahe Hale Mantegi Moshkelate Balochestan nist. In grooh felwafhe Jenaytkar- Adamkosh wa zede Irani wa zede Bashari ast
  Didane in sahneha Ghalbe har Ensan ba Sharafi ro be dard miawareh.

 2. ramin says:

  شما همه جنایت میکنید مرگ بر ولایت فقیه مرگ بر جندالله مرگ بر حزب الله که با شستشوی مغزی کودکان این سرزمین اهورایی را فدای اهداف بیگانگان وجنایتکاران تاریخ بشریت میکنند

 3. samad says:

  jenayate mahz .in kar khayli zesht wa birahmaneast .

 4. ایرانبان says:

  تروریسم در هر شکل و روش آن عملی ضدانسانی و محکوم است منتها باید در نظر داشت که حاصل فشارها دستگیری ها اعدام ها زندان ها شکنجه ها تفتیش عقاید تبعیض مذهبی قومی و غیره و اساسا وجود یک نظام ضدمردمی و اشغالگر درون کشورمان ایران که توسط مشتی لات و چاقوکش و پاچه خوار فلسطینی و اعراب اداره میشود و با همه ایران و ایرانی و نماد کشورمان دشمنی دارد بدون تردید همین تروریسم کور میباشد. امیدوارم این جوانان که خود قربانی تروریسم هستند و جان عزیزشان را فدای آمال و اهدافشان کرده اند بجای این اعمال کور و ضد انسانی اقدام به شناسائی و تثبیت هویت واقعی جنایتکاران رژیم ضدایرانی جمهور اسلامی بکنند تا در آینده ای نزدیک با تسلیم یکایک آنها به دادگاه های ملی بر مجازات قانونی این جنایتکاران جمهوری اسلامی اصرار بکنند. باید تاکید نمود که مادامیکه نظام جمهوری اسامی با هر شکل آن در ایران برقرار است بدون شک ترور و تروریسم هم همچنان ادامه یافته و متاسفانه روز به روز هم گسترده تر خواهد شد. امیدوارم ملت شریف و انساندوست ایرانی دست در دست همدیگر و به دور از عقاید و اعتقادات و تمایلات سیاسی و فقط به هدف سرنگونی نظام غارتگر و جنایتکار جمهوری اسلامی و برقراری یک همه پرسی تحت نظر سازمان های مقبول بین المللی برای تعیین نوع نظام حکومتی مینهمان بدهند و این قداره بندان و لات و لوت های سابق شه نو یا مفعولان حوزه های قم و مشهد و نجف و غیره را از کشورمان بیرون رانده و همه را در مستراح تاریخ انداخته سیفون را بکشند تا بوی نامطبوع این گنده غارتگران ضدایرانی برای همیشه در جائیک خود و همه اعتقادات شایسته آن است دن شود و ملت ایران هم زیر یک حکومت ملی لائیک و برمبنای همه اصول حقوق بشر و دموکراسی دوباره زندگی شایسته خود را از سر گیرد

 5. hadi says:

  حادثه خیلی تاسف باری بود. جندالله یکبار دیگه حماقت خودش رو نشون داد و آب به آسیاب جمهوری اسلامی ریخت. ج.ا الان راحت تر میتونه مظلوم نمایی کنه و تو دنیا بگه که خودش طعمه تروریستهاس در حالی که تروریست پروره خودش. نمونش هم جندالله.

  متاسفانه جندالله برای عملی کردن این نقشه شیطانیش از افراد کم سن و سال هم استفاده میکنه. واقعا باید به حال این قوم گریست.

 6. ممل says:

  نوع نگارش شما نشان می دهد که زیاد هم از این اتفاق ناراحت نیستید. یا در واقع اصلاً ناراحت نیستید و فقط نمی توانید این خوشحالی را بروز بدهید.

 7. Bahram says:

  ایران هم با سیاست خائنانه گروهی قاتل به رهبری خامنه ای -احمدی نژاد در ردیف کشور های عراق -افغانستان و پاکستان در آمده که هر روز بمبی در گوشه ای منفجر و گروهی بیگناه نفله میشوند.

 8. shad says:

  من ضمن احساس همدردی با خانواده های،کشته شدگان ،از هر دو طرف و نگرانی از جان دستگیر شدگان و ضمن همدردی با هموطنان بلچ ،معتقد هستم که اگر مبارزین بلچ توان خود را مبارزه مدنی متمرکز کنند ،کمک به همه ما است

 9. hasan sabah says:

  یک عده بیهوده سعی میکنند به ترور و تروریسم مشروعیت ببخشند با گفتن اینکه تروریست ها زیر فشار حکومت هستند ، به آنها از نظر قومی و زبانی و دینی ستم میشود . اما این اشتباهی بس مهلک است که بعضی ها آماده ان را انجام میدهند یا به لحاظ اینکه خودشان در گذشته و حال گروه چریکی داشته اند یا کسانی مثل نوری الا که دنبال آلتر ناتیو سازی است ! یا کسانی که میخواهند یک کشور خارجی به ایران حمله کند و کشتار کند تا اینها از شلوغی استفاده کرده گوشه ای از ایران یا اگر بشود تمام آنرا در اختیار بگیرند البته با آلترناتیو سازی ( که اسم مودبانه کودتا با پشتوانه خارجی است ). اگر دقت کنید تروریست تروریست است ، به کشور های دموکراسی و ملت های مدرن و حتا فدرال ها هم حمله میکند . تروریسم از قدیم به اشکال مختلف بوده ، از حسن صبا ح که یک عده را مغز شویی کرده بود تا جایی که از آنها میخواست خودشان را از کوه پایین بیندازند ، می انداختند . نه سوالی ؟ نه علتی ؟ پیروی محض . مثل تروریست های طالبانی و شیعه . مثل پیروان رجوی که خودشان را آتش میزنند انهم در فرانسه دموکراتیک برای رییس جمهور و ولی فقیه مادام العمر شان . مثل ان فدیه که هم رزم خودشان را ترور کردند . مثل پیکری ها که شریف واقفی را ترور کردند . این القاعده و طالبان آیا بهتر از بسیج و سپاه هستند ؟ آنها دنبال دموکراسی هستند ؟ آزادی از نوع موجود در جوامع پیشرفته میخواهند ؟ هیچ کجای جهان سراغ دارید که با ترور و تروریسم و عملیات چریکی به آزادی رسیده باشد ؟ جواب منفی است . لنین به ترور معتقد بود ، استالینیسم را به جا گذشت و کشتار میلونی . چه گوارا تروریست بود و پانصد نفر را بدون محکمه اعدام کرد دیکتاتوری فقیر کوبا را به جا گذاشت . آیا گاندی و ماندلا تروریست داشتند ؟ تروریست های القاعده از عربستان سعودی که عقب مانده ترین و مذهبی ترین کشور عربی است الهام و پول و امکانات میگیرند . آیا عربستان سعودی مهد آزادی است ؟ کسی که زن و بچه مردم و حد اکثر چند تا ارتشی و سپاهی مامور را لت و پار میکند آیا آزادی قومی و دموکراسی و حقوق بشر میخواهد ؟ آلترناتیو باید بوجود بیاید نه اینکه ساخته شود . آلترناتیو سازان کشور های ابرقدرت هستند که برای منافع خودشان آلترناتیو میسازند تا آلترناتیو واقعی ملی شکل نگیرد یا با زور ترور و نابود شود . نوری الا یک بساز و بفروش سیاسی است . میخواهد آلتر ناتیو بسازد با مصالح بد و قلابی . یعنی با چریک ها ، مجاهدین ، ریگی ، پژاک و هر گروه و حزب دیگری که اسلحه به دست بگیرد . او ملیون ، لیبرال ها ، اصلاح طلبان ، سلطنت طلبان و مشروطه خواهان را میکوبد . هواداران او در خودنویس همه اینها را میکوبند اما یکی که کتاب منتشر شده او را سند می آورد نیک آهنگ تشر میزند که کتاب سند نیست ! آنوقت هر چرت و پرتی را که کسی علیه مصدق و بازرگان و یزدی و بنی صدر و گنجی و سروش از یک روزنامه توده ای و یا نشریه مظفر بقایی انگلیسی و یا نشریات هوادار کاشانی بیاورد سند میشناسد و پخش میکند . کامنت کیهان لندودن هم دقیقا همین مسیر را طی میکند . عده ای دنبال آلتر ناتیو سازی هستند . اینها از اول موسوی را به زور آلتر ناتیو کردند بعد که شکست خورد حالا میخواهند فدایی و مجاهد را علم کنند تا همه میهن پرستان را از میدان بدر کنند . دست آخر تره کی اینها با یک کودتا خواهد آمد .