Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > نگاه تصاویر > دستخط امیرانی در زندان پس از ۸۰ ضربه شلاق به دلیل این عکس
artcile
عکسی که موجب شلاق خوردن امیرانی شد

دستخط امیرانی در زندان پس از ۸۰ ضربه شلاق به دلیل این عکس

۱۸ آذر ۱۳۸۹

این عکس که برای اولین بار منتشر می شود  شادروان امیرانی را در حال صحبت با امیر عباس هویدا نشان می دهد . این عکس دلیلی بود تا دادگاه عدل اسلامی به دلیل این که لیوانی در دست امیر عباس هویدا است ، امیرانی را به اتهام شرب خمر به ۸۰ ضربه شلاق محکوم کند !  دستخط امیرانی  که در اثر شلاق زدن به شدت مجروح شده است را در زیر بخوانید .

علی اصغر امیرانی مدیر خواندنیها و امیر عباس هویدا نخست وزیر

دستخط علی اصغر امیرانی پس از شلاق

دستخط علی اصغر امیرانی در زندان پس از شلاق

“در بازداشت دوم در ۸/۶/۵۹ (سه روز پس از بازداشت )پس از شلاق خوردن نابجا ، آنهم به جرم و اتهام مشروبخواری که در عمرم ، با آن سر و کار نداشته ام چند ساعت بعدوقتی به زور مرابرای شستشوی مدفوع مخلوط با جراحات ناشی از شلاق بر روی ران و کفلم و پشتم میبردند دم در بند انفرادی جلوی مستراح به* مرد ریشوئی برخوردم که با یک لحن و حالت خشک و خاصی ، مرا که به بدبختی خود و حال مملکت و مردم آن می گریستم مخاطب قرار داده و گفت :حال شما چطور است !! آنوقت بود که او را شناخته  فهمیدم قسمتی از این دسته گل تازه آب داده شده زیر سر کیست ! خاصه یکی دو نفر از زندانیان بند انفرادی هم در بند ۲ تائید کردند که ایشان در برابر سایرین از من به بدی یاد کرده و گفتند  خیلی ناقلاست ![ امیدوارم ]خداوند از سر تقصیر همه ما بگذرد ، از جمله ایشان به همین مناسبت …… ”

————–

* دکتر شجاع الدین شیخ الاسلام زاده وزیر بهداری کابینه هویدا

خاطرات امیرانی را در اینجا بخوانید .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,
  1. delssoz says:

    ayandeh melat iran ra dar rostahaye khorashan bebienied

    http://www.iranianuk.com/article.php?id=58096