Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > همایش فلسفه و لجبازی تهران با یونسکو
همایش فلسفه و سید حسین نصر

همایش فلسفه و لجبازی تهران با یونسکو

۴ آذر ۱۳۸۹

عدم پذیرش میزبانی جمهوری اسلامی برای  برگزاری روز جهانی فلسفه از طرف یونسکو اینجا ، باعث نشد که رژیم اسلامی با لجبازی یک کنفرانس فلسفه در تهران راه نیندازد .این همایش سه روزه  از روز یکشنبه ۳۰ آبان  در تهران آغاز شد و با تبلیغات دامنه دار شروع به کار کرد .

در میان شرکت کنندگان شناخته شده این همایش ،تنها نام  مجتهد شبستری برای ایرانیان آشنا بود . البته استاد دکتر احسان نراقی نیز که از مدعوین همیشگی  اینگونه مجالس در جمهوری اسلامی است  نیز توانست با سفر و پذیرائی رایگان به تهران ،  از این خوان گسترده ای لقمه ای به دهان بگذارد و حتی برای گرم کردن مجلس عکسی در حالتی مجادله آمیز با حداد عادل منسوب نزدیک رهبری انداخت که در رسانه های رژیم نیز منتشر شد و نمونه آن را در زیر می بینید .

احسان نراقی و حداد عادل در همایش فلسفه در تهران

احسان نراقی و حداد عادل در همایش فلسفه در تهران

غایب بزرگ این همایش دکتر سید حسین نصر ،بنیانگزار انجمن شاهنشاهی فلسفه  و استاد فعلی دانشگاه جرج تاون و رئیس پیشین دفتر شهبانو بود که فریب رژیم را نخورده و به تهران نرفت .

آنگونه که وب سایت نزدیک به هاشمی رفسنجانی می نویسد « بسیاری از صبح تا عصر از حضور دکتر نصر فیلسوف برجسته ایرانی که درآمریکا زندگی می کند، می پرسیدند. اما انگار تمام تلاش های چهره های سیاسی و فلسفی برای حضور دکتر نصر در مراسم افتتاحیه بی نتیجه مانده بود. برخی با یقین می گفتند نصر می آید. چرا که چندی پیش چهره های سیاسی با رایزنی فراوان تلاش کردند تا تمام اموال توقیف شده او پس از انقلاب را به وی بازگردانند. برخی اینگونه تحلیل می کردند که این اقدام از سوی ایران، او را برای آمدن به ایران مجاب خواهد کرد اما او نیامد» اینجا .

سید حسین نصر و محمد خاتمی در دوران اصلاحات

عدم شرکت سید حسین نصر موجب شد که عده زیادی از اساتید فلسفه در دانشگاههای مشهور نیز که با او نزدیک هستند از شرکت در این همایش منصرف شدند . از جمله کسانی که پس از عدم پذیرش یونسکو سفر خود را به تهران لغو کردند”اتفرید هوفه”، مسئول بخش فلسفه سیاسی دانشگاه توبینگن آلمان بود که سفر خود را به تهران لغو کرد  و در نتیجه این کم محلیها ، همایش فلسفه که رژیم امیدوار بود با سخنرانی  محمود احمدی نژاد از آن بهره برداری تبلیغاتی کند نگرفت و تنها با شرکت چند چهره افریقائی و آسیائی که محلی از اعراب در این زمینه ندارند تشکیل شد .

این همایش با سخنرانی مبتذل محمود احمدی نژاد افتتاح شد . سخنان  رئیس جمهور اسلامی که خطابه نوشته شده ای را قرائت می کرد چون همیشه سرشار از نصایح اسلامی به بشر و نقش مهم اندیشمندان اسلامی در این زمینه اختصاص داشت اینجا .

شرکت کننده همایش فلسفه

فیلسوف خواب در همایش فلسفه

سخنان شهین اعوانی عضو مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه و از دست اندرکاران برگزاری این همایش درباره دلیل عدم شرکت “رامین جهانبگلو” موجب شذ که مجادله ای درمورد آغاز شود که مورد توجه ایرانیان قرار گرفت   . وی گفته بود « وقتی که آقای دکتر رامین جهانبگلو برای استخدامش در اینجا التماس می‌کند ،علیه ما دست به چنین کاری نمی‌زند. تقاضای استخدام ایشان هنوز دست بنده است» اینجا . رامین جهانبگلو که چندی نسز در جمهوری اسلامی زندانی بود و سپس آزاد شد در مصاحبه ای با رادیو زمانه به او پاسخ داد و گفت « خود خانم اعوانی به من زنگ زد و گفت که بیایم و بخش بین‌المللی انجمن را در دست بگیرم. اما من هیچ قراردادی نبستم » .اینجا

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

  1. فیل سوفی says:

    حالا این همایش مسخره پر از پیر و پاتال های خواب آلود در رویای کله پاچه فسنجون هم فقط جهانبگلو رو کم داشت که بره با یکمشت آدمکش حرفه ای از فلسفه گاندی صحبت کنه. آقا رامین دمت گرم همون در تورانتو بمون و واسه شاگردات از تیزی و برندگی پر مرغ بگو که یاد بگیرن با جماعت دزد و آدمکش چه جوری باید طرف شد.