Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > همسر سفیر جمهوری اسلامی و زندگی در قصر لوئی شانزدهم + ویدئو
دروغ همسر سفیر جمهوری اسلامی در فرانسه

همسر سفیر جمهوری اسلامی و زندگی در قصر لوئی شانزدهم + ویدئو

۱۹ مهر ۱۳۸۹

فاطمه داروگر همسر سفیر جمهوری اسلامی در پاریس  گفته های خود در مصاحبه با رادیو “مولتی کولتور” فرانسه را که روز نوار موجود است تکذیب کردودر مصاحبه باخبرگزاری دولتی فارس مدعی شد که رادیو فرانسه  به نقل از او دروغ  پخش کرده و وی هیچگاه در باره منزلش در تهران  به زبان نیاورده است  .همسر سفیر جمهوری اسلامی به خبرگزاری فارس می گوید  :

فاطمه رحیمی داروگر همسر مهدی ابوطالبی سفیر جمهوری اسلامی در فرانسه

«قبل از شروع رسمی مصاحبه خبرنگار فرانسوی از زیبایی و بزرگی اقامتگاه سفیر ایران در فرانسه سخن به میان آورد که اینجانب برای جلب توجه ایشان به آثار معماری سنتی و مدرن موجود در ایران، به مزاح به وی گفتم خانه‌های بسیار زیباتر و بزرگتری در تهران می‌توانید پیدا کنید و این صرفا فرانسوی‌ها نیستند که عمارت‌های زیبا می‌سازند….»

لیکن آنطور که در مصاحبه شنیده می شود ، همسر سفیر جمهوری اسلامی ضمن اذعان به زندگی در قصر لوئی شانزدهم در پاریس ، به روشنی به مخبر رادیو می گوید که  خانه ای  در تهران دارد که  از این قصر بزرگتر است و با بیش از ۱۵۰۰ متر زیر بنا دارای ۵ طبقه است وسالن پذیرائی آن ۳۰۰ متر است !

همسر سفیر جمهوری اسلامی در این مصاحبه  می گوید که بخشی از مبلمان این قصر را تغییر داده ولی رنگ سبز مبلها را با وجود اشاره خبرنگار به سبز بودن حاشا می کند و می گوید فیروزه ای است !

خبرنگار رادیو فرانسه از تلالو جواهراتی که فاطمه به خود آویخته است یکه می خورد و به او می گوید شما با انگشترالماس و سنگهای گرانبهائی که  دارید باید خیلی ثروتمند باشید و فاطمه خنده می گوید « اینها فقط سنگهای طبیعیه ! » .

فاطمه دماغ خود را هم برای زیبا شدن عمل کرده است ، ولی هنگامی که خبرنگار از او می پرسد دماغش را عمل کرده ، فاطمه آن را تائید می کند ولی می گوید علت عمل بینی ، شکستن آن در ۱۶ سالگی بوده است !

اما فاطمه به خبر گزاری فارس می گوید« ایشان به دکمه آستین من که از یک سنگ مصنوعی معمولی و ارزان قیمتی که به وفور در تمام بازارها یافت می‌شود اشاره کرد که من هم در پاسخ به هنر زنان ایرانی در دوخت لباس و تزیین‌های هنری به کار رفته در پوشش زنان ایرانی اشاره کردم که خبرنگار فرانسوی، این سنگ مصنوعی را به عنوان جواهرات معرفی و بزرگ نمایی کرده است».

شخصی به نام کریمی که اخیرا به فرانسه مامور شده و مشاور و یا رایزن مطبوعاتی سفارت است ، ناظر مصاحبه است و زمانی که رشته سخن به سنگسار و قضیه سکینه محمدی آشتیانی می کشد ، وسط حرف می پرد و با تلاش برای توجیه سنگسار مدعی می شود که شرایط پرتاب کننددگان سنگ در اسلام  ، تعلیق به محال  شده است . خبر نگار از او می پرسد ، شما از یکطرف می گوئید حکم سنگسار قابل پیاده شدنن نیست و از طرف دیگر آن را توجیه می کنید ، من بالاخره نفهمیدم نظر شما نسبت به سنگسار چیست ؟

متن سخنان همسر سفیر جمهوری اسلامی را که  از روی نوار صوتی پیاده و به علت طولانی بودن کوتاه شده است با فشار دادن آیکون زیر گوش کنید.

کاربرانی که با زبان فرانسه آشنا هستند می توانند نوار کامل مصاحبه را در وب سایت رادیو فرانسه در اینجا گوش کنند .

مصاحبه خبرگزاری فارس با همسر سفیر جمهوری اسلامی را در اینجا بخوانید .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

  1. مزدک says:

    زنانی که در ایران بخاطر فقر و روزی نان فرزندانشان به فحشا تن میدهند به این “هرزه” شرف دارند چون پول حقوق انها را این “هرزه” های دولتی در خارج برای راحتی و تفریح به چپاول برده اند که انها در فقر نشسته و به فحشا کشیده شده اند و چشم احمدی نژاد و سفیرانش که مثلا راه امام زمان را میروند روشن. چه عذابی منتظر شما دزدان است.
    مزدک

  2. رامین says:

    این زنیکه خودش ………است. تو خونه لویی ۱۶ تازه میگه خونه من در ایران خیلی بزرگتره و ۵ طبقه است برای مراسم شب جمعه اماده میشه برای کدوم مراسم شب جمعه ؟؟؟؟؟