Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > هشدار فاطمه رجبی به احمدی نژاد و داستان فاطمه اره
artcile
فاطمه رجبی و احمدی نژاد

هشدار فاطمه رجبی به احمدی نژاد و داستان فاطمه اره

۱۴ مهر ۱۳۸۹

همنسلان این بنده که آموختن ادبیات فارسی را با قصه‌های پای کرسی آغاز کرده‌اند، نام نامی «فاطمه ارّه» را به‌خاطر می‌آورند.فاطمه ارّه در قصه‌های پای کرسی جایگاه ویژه داشت. «ارّه‌زبان» در فرهنگ فارسی، بدزبان و دریده ‌دهان معنی شده است و فاطمه ارّۀ داستانی، تجسّم زنی با این خصوصیات بود. اما به‌برکت انقلاب شکوهمند اسلامی، مملکت باستانی ما امروزه دارای یک فاطمه ارّۀ واقعی است: سرکار علیّه فاطمه خانم رجبی، همسر غلامحسین الهام و دایرکنندۀ سایت رجانیوز.

فاطمه رجبی همسر دکتر غلامحسین الهام عضو حقوقدان شورای نگهبان

فاطمه رجبی، تا همین چند روز پیش نیش زبان و قلمش متوجه «سران فتنه» و دشمنان پرزیدنت احمدی‌نژاد بود. متقابلا، محمود احمدی‌نژاد را «معجزۀ قرن بیست‌ویکم» می‌دانست و در کتابی به همین نام، هفت کرسی فلک را زیر پا گذاشت تا بوسه بر کفشهای پاشنه‌خوابیدۀ او بزند. اما ناگهان ورق برگشته و فاطمه خانم نیز همانند حسین شریعتمداری سر قلم را در جهت نقّادی از محبوب فعلا مغضوب کج کرده است.

دلیلش این که محمود آقا، مثل باقی ره‌گم‌کردگان و منحرف‌ شدگان از خط اسلام و انقلاب، گول شیطان را خورده و به جادۀ انحراف قدم گذاشته است.

فاطمه خانم می‌گوید دفاعش از احمدی‌نژاد نه به‌خاطر قد و بالای او، که دفاع از گفتمان قرآن، اسلام، اهل بیت و علی‌الخصوص امام زمان بوده است و با توجه به بحث‌هایی که اکنون آقای احمدی‌نژاد مطرح می‌کند، شاهد یک واژگونی گفتمانی در دولت دهم هستیم!

در توضیح بیشتر راجع به «واژگونی گفتمانی در دولت دهم»، فاطمه خانم به مصاحبۀ تلویزیونی احمدی‌نژاد و شال انداختن او به گردن کورُش هخامنشی اشاره می‌کند و می‌فرماید :

«سخنان احمدی‌نژاد دربارۀ کورُش بار علمی نداشت و در شأن یک رئیس جمهور هم نبود که نیم ساعت از وقت مردم را به مطالبی اختصاص بدهد که در کتاب سال پنجم ابتدائی مطرح شده بود… همین طور هم رفتارهایی چون اهدای چفیه از طرف رئیس جمهور به مجسمه کورُش باعث خوشحالی فتنه‌گران است چرا که آنها بر این باورند که آقای احمدی‌نژاد با این رفتارها پشتوانۀ فکری خود را نابود می‌کند»!

خلاصه این که ما زیر بغل آقا را گرفتیم و فرستادیمش بالای منبر تا روضۀ سیدالشهداء بخواند و به‌فرمایش حضرت امام (ره) بگرید و بگریاند. حالا برایمان شاهنامه‌خوانی می‌کند. مرد حسابی! اگر می‌خواستیم از فضائل کورُش و داریوش بشنویم پس چرا انقلاب کردیم. چرا شاه را بردیم و امام را آوردیم؟!‌

رنجنامه که نمی‌شود گفت، چون این خشم‌نامه است، خشمنامه از زبان همۀ آن مجذوب‌شدگان در ولایت فقیه که ظاهر شدن احمدی‌نژاد در نقش کورُش زمانه ـ به‌قول حمید بقایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و جانشین اسفندیار رحیم مشائی ـ مبهوتشان ساخته است.

فاطمه خانم، تمام آن احساس عاشقانه‌ای را که در کتاب مستطاب «احمدی‌نژاد، معجزۀ هزاره سوم» موج می‌زد، اینک به‌صورت طوفانی از خشم ظاهر می‌سازد و بانگ می‌زند «باستان‌گراییِ قبل از انقلاب و دوران پهلوی، بعد از انقلاب اسلامی توسط روشنفکران و سپس در دورۀ اصلاحات به‌وسیلۀ اصلاح‌طلبان مطرح شد اما این مباحث هرگز به‌صورت بارزی که آقای احمدی‌نژاد امروز مطرح می‌کند نبوده است. این باستان‌گرایی در نهایت به‌ اسلام‌ستیزی و به تأسیس فرقه‌های انحرافی منجر خواهد شد».خودمانیم! چندان نامربوط هم نمی‌گوید…..

پسر نوح با بدان بنشست       خاندان نبوّتش گم شد

مگر بنی‌صدر و قطب‌زاده فرزندخواندۀ امام نبودند. همان‌طور که نشست و برخاست با گمراهان و گوش سپردن به زمزمه‌های شیطان بزرگ، آنها را از خط امام دورکرد و به جادۀ نفاق سوق داد، شیطانک‌هایی که دور احمدی‌نژاد را گرفته‌اند می‌توانند عقلش را بدزدند و چنانش از راه به‌در کنند که شوخی‌شوخی خود را «کورش زمانه» فرض کند و با «مقام معظم رهبری» همان کند که کورش هخامنشی با پدربزرگش «ایشتوویگو»ی سالخورده کرد. شوریدن بر او و پایین کشیدنش از تخت سلطنت!

اینجاست که فاطمه خانم رجبی خطر را پیش‌بینی می‌کند و سکوت را جایز نمی‌داند و هشدار می‌دهد: «من بارها گفته‌ام تا زمانی از احمدی‌نژاد دفاع خواهم کرد که بر گفتمان امام‌زمانی خود تأکید داشته باشد اما اگر بخواهد بنا به آنچه که آقای بقائی گفته است کورش زمانه شود باید بگویم ما سالهاست که فاتحۀ کورش را خوانده‌ایم. چرا که اینجا مملکت امام زمان (عج) است و هیچکس نمی‌تواند گفتمان من‌درآوردی داشته باشد»!

——————–

ویدئو تجلیل احمدی نژاد از کورش را در اینجا نگاه کنید.

ویدئو انداختن چفیه عربی به گردن کورش را اینجا نگاه کنید.

انتقاد فاطمه رجبی از احمدی نژاد را اینجا بخوانید .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , ,
 1. peerooz says:

  جناب احرار،
  بنده دسترسی به قاموس و لغت نامه ندارم ، داشتم هم فرقی نمیکرد. اره که صدا ندارد. من فکر میکنم این مثل باید فاطمه “عره” باشد و و آنرا برای کسانی بکار برده ام که زیاد “عر” میزنند. مقابل “عره” هم “کره” است که نمیشنود. فکر کنم این بیشتر مفهوم است و به قول اینها ایت میکس سنس.

  • sardabir says:

   ارّه‌زبان» در فرهنگ فارسی، بدزبان و دریده ‌دهان معنی شده است و فاطمه ارّۀ داستانی، تجسّم زنی با این خصوصیات بود

 2. peerooz says:

  جنابان احرار و سردبیر،
  گرچه منبع و مرجع شما برای دانشمندان کتاب خوانده قویست ولی آیا ممکن است که خود فاطمه عره مثل اغلب ما کتاب نخوانده باشد؟ در لغت نامه ها شاید معنی فاطمه عره را ننوشته باشند ولی آیا معنی فاطمه اره را نوشته اند؟ کنجکاوی مرا میبخشید و منظور شوخی نیست.

  • sardabir says:

   خیر دوست عزیز ، اصلا کلمه ای به نام “فاطمه اره” یا “عره” در فرهنگهای مورد مراجعه وجود ندارد .

 3. peerooz says:

  جناب سر دبیر.
  ممنون از پاسخ. بنابر این بنظر میرسد اصطلاحی که به چنین وسعت در بین خاص و عام رایج است با مراجعه به قاموس ها و فرهنگ نامه ها به وجود نیامده باشد. محتمل آنست که خود عامه این بر چسب را به فاطمه ای که زیاد “عر” میزده است زده باشند.

 4. bahram says:

  این خانم ،فاطی اره، خودش هم زشت تر از حرفهایش است ،شوهرش الهام با صیغه های فراوان بعید بنظر میرسد که حتی نگاهی به او بیندازد . او زنی عقده ای و مریض حال است ،او احتیاج به آب حوضی ،محلل دارد .درود به نویسنده مبرز دها سال در کیهان .

 5. Sosan says:

  salam dosatan hamontor ke aghaye Ahrar faromodan Fateme areh zane doran mast, 60 years and up, not u young guys, therefor do not border your self to find the meaning of Areh in farhange loghat.
  Mr Ahrar it was wonderful. thanks