Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > کارگران ایرانی > منصور اسانلو را از یاد نبریم
رهبر زندانی سندیکا

منصور اسانلو را از یاد نبریم

۵ فروردین ۱۳۸۹

چهره منصور اسانلو رئیس مبارزسندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران در سایه وقایع بعد از انتخابات در رسانه ها کمرنگ شده است . وی که از ۱۹ تیرماه ۱۳۸۶ برای تحمل حکم ناعادلانه ۵ سال حبس زندانی است ، علاوه بر وضع ناهنجار سلامتی ، مورد حمله زندانیانی قرارگرفته که رژیم برای برای تحقیر و ضرب و شتم زندانیان سیاسی بسیج کرده است .

گزارشهای رسیده حاکی از آن است که منصور اسانلو در زندان رجائی شهر برای چندمین بار با کارد مورد حمله یکی از زندانیها قرار گرفته است . پروانه اسانلو همسر او به خبرگزاری حقوق بشر ایران – رهانا – می‌گوید: «در بندی که آقای اسانلو هست، زندانیانی هستند که داروهای زیاد مصرف می‌کنند، اختلالات روانی دارند، از نظر روحی وضعیت مناسبی ندارند، قاتلانی هستند که به جرم قتل در زندان هستند و روحیه‌ی پرخاش‌گری دارند و به بقیه زندانی‌ها پرخاش می کنند »

وی می افزاید «ما به شدت نگران سلامت جانی منصور اسانلو هستیم» . مسئولین زندان قول داده بودند که دو زندانی شرور را به بند دیگر زندان منتقل کنندکه با انتقال آنها وضعیت بند را بهتر کنند.اما ما هنوز این اتفاق نیفتاده است .جرم منصور اسانلو سیاسی است و به همین سبب باید در زندان اوین محبوس شود ، لیکن برای فشار آوردن بر او ، رژیم وی را در میان تبهکاران زندانی کرده تا مقاومت او را بشکند .

همسر او می گوید «ما بارها و بارها این مساله را گوشزد کرده‌ایم و به آن اعتراض داشتیم، ولی هیچ ترتیب اثری نداده‌اند. اگر ایشان در جایی نگه‌داری بشوند که مناسب با اتهام‌شان باشد، ما دست کم نگرانی در این مورد نخواهم داشت که کسی به وی با چاقو حمله کند»

منصور اسانلو تاکنون در زندان چندین بار مورد عمل جراحی از جمله قلب و چشم قرار گرفته و مبتلا به بیماریهای پوستی شده است . با وجود این که بر اساس مقرارت نباید افرادی را که مبتلا به بیماریهای صعب العلاج هستند کیفر داد ، قاضی پرونده وضعیت اسانلو را تابع دستورات وزارت اطلاعات می داند و از اجرای مقررات “عدم تحمل کیفر”در باره او سر باز می زند .

پروانه اسانلو همسر منصور می گوید «با قاضی پرونده هم بر سر این‌که عدم تحمل کیفر صادر شده صحبت کردیم، ولی ایشان می‌گویند باید از جاهای بالاتر دستور بیاید. همین چند روز پیش برای این موضوع به دادگاه مراجعه کردم که قاضی پرونده گفت ما برای وزارت اطلاعات این مساله را فرستاده‌ایم و منتظر جواب استعلام از آن‌ها هستیم که هنوز جواب این استعلام نیامده است.» درد دل مادر منصور را در مصاحبه تلفنی با وب سایت سندیکا در اینجا گوش کنید .

اسانلو یکی از شجاع ترین مبارزین داخل کشور است که در خارج از ایران نیز مورد احترام سازمانهای بین المللی کارگری است . به نواری از سخنان او پیش از زندان در بالا توجه کنید.

 
کلیدواژه ها: , , , , ,

Comments are closed.