Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > سخنان احمدی نژاد در مجمع عمومی تلاشی برای رهائی از تنگنا + ویدئو
سخنان احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل

سخنان احمدی نژاد در مجمع عمومی تلاشی برای رهائی از تنگنا + ویدئو

۱ مهر ۱۳۸۹

محمود احمدی نژاد روز پنجشنبه اول مهرماه سخنرانی خود را با شعارهای همیشگی آغاز کرد و پس از آن به انفجار های ۱۱ سپتامبر در برجهای دوقلو نیویورک پرداخت . وی در این بخش که خروج نمایندگی امریکا و پاره ای هیاتهای دیگر را به دنبال داشت ،  دولت  امریکا را به دست داشتن در انفجارهای ۱۱ سپتامبر برای لشگرکشی به افغانستان متهم کرد و تقاضا کرد هیات تحقیق مستقلی تشکیل شود تا این مساله را ریشه یابی کند .

این حرکت احمدی نژاد در حالی صورت گرفت که چند ساعت پیش از او ،باراک اوباما اعلام کرده بود که درهای مذاکره در باره هسته ای با جمهوری اسلامی باز است . به باور آگاهان ، سخنان امروز احمدی نژاد و متهم کردن امریکا به دست داشتن در انفجارهای یازده سپتامبر ، امکان هرگونه تفاهم با شورای امنیت برای کنار آمدن را از بین برده و ایالات متحده به رغم نشان دادن انعطاف برای مذاکره ، همه توان خود را به کار خواهد برد تا پشت جمهوری اسلامی  را در صحنه سیاسی را به خاک بمالد .

پیش از شروع جلسه مجمع عمومی ، شبکه تلویزیونی الجزیره ضمن پخش خبر لغو تحویل موشک اس.۳۰۰ به جمهوری اسلامی با” یان کی مون ” دبیر کل سازمان ملل مصاحبه ای انجام داد . در این مصاحبه “بان کی مون” صریحا اظهار داشت در جهت مساله هسته ای به احمدی نژاد هشدار داده که باید به خواسته های شورای امنیت گردن نهد . به نظر می رسد ، با سخنان نسنجیده امروز رئیس جمهور اسلامی ، امریکا دنیاز کمتری به یافتن مدرک  برای قانع کردن جامعه جهانی برای انزوای جمهوری اسلامی خواهدد داشت  ،  ولی هز چیز که در پشت این فضیه نهفته باشد ، در  این که هدف جمهوری اسلامی از بحران آفرینی پیاپی در داخل و خارج کشور ، گریز از مشگلاتی است که تهران را به شدت در تنگنا گذاشته است ، نمی توان تردید نمود .

گزارش تلویزیون الجزیره را در زیر می بینید . برای مشاهده نوار ویذدئوئی  سخنان احمدی نژاد و اوباما و  گزارش تلویزیون الجزیره روی آیکون زیر کلیک کنید   .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

 1. irani says:

  اربابی نوکرش را شلاق میزد

  رهگذران به وساطت آمدند
  نوکر بیچاره زیر بار کتک به مردم گفت بگذارید بزند
  شما نمیدانید کجایش می سوزد

  مردم گفتند مگر چه کرده ای
  غلام گفت: قدری نشادر در آفتابه اش ریختم

  حالا آمریکا هم معلوم است کجایشس میسوزد ایران زمانی توسط شاه مخلوع غلام حلقه به گوشش بود وحالا گردن کشی می کند