Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > گشت و گذار خانواده رفسنجانی و هیاتهای دولتی در خارج از زبان محمد هاشمی
سفرهای خانواده هاشمی رفسنجانی در خارج

گشت و گذار خانواده رفسنجانی و هیاتهای دولتی در خارج از زبان محمد هاشمی

۳۰ شهریور ۱۳۸۹

وب سایت آفتاب که رسما خود به عنوان “پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی” معرفی می کند در پی  انتشار خبرهائی دائر بر مسافرت  اعضاء خانواده رفسنجانی به کشورهای مختلف جهان ،  مصاحبه ای را با  برادر او محمد هاشمی که رئیس دفتر او نیز هست انجام داده که در آن نکات جالبی به چشم می خورد .

اکبر هاشمی رفسنجانی و رئیس دفتر و برادرش محمد هاشمی

وب سایت دولتی ایران چندی پیش  نوشته بود : فاطمه هاشمی، محمد هاشمی، فرزندش حسن و فرشته هاشمی(همسر مهدی هاشمی) صبح چهارشنبه عازم ترکیه شدند.با توجه به برخی ارتباطات خاص مهدی هاشمی با وساطت برخی نزدیکان، فرشته هاشمی راضی شده است که پس از ماه‌ها دوری و قهر به ملاقات همسر خود (مهدی) برود.

اخیراً نمایندگانی از اقوام نزدیک رئیس‌جمهور باتفاق شخصی به‌نام آقای انصاری که خود را سرمایه‌گذار بانک تات و دارای بازار مبل و موبایل معرفی می‌کرده ‌است به اینجا مراجعه کرده و اظهار می‌داشتند. در حاشیه تهران در بهترین شاهراه ارتباطی تهران – غرب کشور (اتوبان تهران – ساوه) حدود ۱۰۰۰ هکتار زمین از منابع طبیعی دریافت نموده‌اند

گفتنی است، این سفر با عنوان «بنیاد بیماری‌های خاص» و تحت پوشش سرکشی از مناطق درمانی ترکیه! انجام شده است و خبرهای دریافتی حاکی از آن است که مهدی هاشمی که به‌تازگی از لندن به امارات رفته بود، در ترکیه به خانواده خود ملحق شده است.

همچنین، قرار بود در این سفر عفت مرعشی (همسر آقای اکبر هاشمی رفسنجانی) نیز آنان را همراهی کند اما بنا به برخی دلایل به این سفر نرفته است.

زمانی که در استامبول بودیم متوجه شدیم از سوی نهاد ریاست جمهوری در یکی – دوتا از هتل‌های نزدیک محل اقامت ما بیش از ۶۰ اطاق رزرو کرده بودند و تعداد زیادی از مسئولان ایرانی همراه با خانواده‌های‌شان و همچنین تعدادی از فرزندان‌شان که در انگلیس تحصیل می‌کردند برای ملاقات و دیدار با خانواده‌های خود به ترکیه آمده‌ بودند

گزارش دیگر حاکی است، محمد لاهوتی (داماد فاطمه هاشمی) نیز به فرانسه عزیمت کرده و سارا لاهوتی (دختر فاطمه هاشمی) چند روز قبل همراه فرزندش به امارات رفته است. وی چند هفته قبل نیز برای خرید منزل مسکونی به امارات رفته بود.

شایان ذکر است، محسن هاشمی، مدیر عامل متروی تهران، که همراه خانواده، فرزندان و عروس خود در استرالیا به‌سر می‌برد، روز سه‌شنبه به تهران بازگشته است.

یاسر هاشمی نیز در همین روز (سه‌شنبه ۲۳/۶/۸۹) به همراه خانواده‌اش، تهران را به مقصد امارات ترک کرد و فؤاد هاشمی (فرزند مهدی هاشمی) که اوایل شهریور ماه به امارات رفته بود، روز یکشنبه هفته جاری (۲۱/۶/۸۹) به ایران بازگشته است. اینجا

مصاحبه را بخوانیم

مراکز مورد بازدید شما در کدام شهرهای ترکیه بود؟

اخیراً نمایندگانی از اقوام نزدیک رئیس‌جمهور باتفاق شخصی به‌نام آقای انصاری که خود را سرمایه‌گذار بانک تات و دارای بازار مبل و موبایل معرفی می‌کرده ‌است به اینجا مراجعه کرده و اظهار می‌داشتند. در حاشیه تهران در بهترین شاهراه ارتباطی تهران – غرب کشور (اتوبان تهران – ساوه) حدود ۱۰۰۰ هکتار زمین از منابع طبیعی دریافت نموده‌اند

چند مرکز در استامبول و یک مرکز در شهر باسفر.شهر باسفر شهری است که امام در دوران تبعید در ترکیه در آن شهر اقامت داشتند.

این شهر به چه دلیل انتخاب شد؟

میزبان ما چند شهر را به ما پیشنهاد نمود، من به دلیل اینکه محل اقامت حضرت امام(ره) در ترکیه شهر باسفر بود، آن را انتخاب کردم، با این هدف که از محل تبعید امام و اقامتگاه ایشان نیز بازدیدی داشته باشیم.

موفق شدید؟

متأسفانه خیر.

چرا؟

چون گفتند محل اقامت امام سه سال است که تخریب و در حقیقت صاف شده است، دیگر ساختمانی موجود نبود.

دولت ایران به این موضوع اعتراضی نکرده است؟!

نمی‌دانم. گویا دولت ایران از این موضوع هم مطلع بوده است حال اصل قضیه چگونه بوده است. توضیح بیشتری ندارم.

پس شما فقط در استامبول اقامت داشتید؟

بله محل اقامت ما شهر استامبول بود، اما حاشیه‌هایی هم داشت.

چه حاشیه‌هایی ممکن است توضیح دهید؟

ج: زمانی که در استامبول بودیم متوجه شدیم از سوی نهاد ریاست جمهوری در یکی – دوتا از هتل‌های نزدیک محل اقامت ما بیش از ۶۰ اطاق رزرو کرده بودند و تعداد زیادی از مسئولان ایرانی همراه با خانواده‌های‌شان و همچنین تعدادی از فرزندان‌شان که در انگلیس تحصیل می‌کردند برای ملاقات و دیدار با خانواده‌های خود به ترکیه آمده‌ بودند و به همین دلیل در این دو هتل اقامت و تردد ایرانی‌های دیگر ممنوع شده بود به‌خاطر اینکه میهمانان ایرانی مسئولان بلندپایه نهاد ریاست جمهوری و دولت بودند، ملاحظاتی داشتند و نمی‌خواستند ایرانی‌ها دیگر با آنها هم هتل باشند.

در حقیقت فضای هتل‌ها می‌بایست برای آنها اختصاصی و ویژه باشد.از حاشیه جالب دیگر این سفر این بود که به‌دلیل آنکه خبر سفر ما به ترکیه با آب و تاب خاصی در برخی رسانه‌های در ایران منتشر شده بود. بعضی از نمایندگان شرکت‌های مبل و دکوراسیون به ما مراجعه می‌کردند و راجع به فروش زمین در ایران و احداث شهرک مبل و دکوراسیون به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی سؤالاتی مطرح می‌کردند؟

چه سؤالاتی؟

می‌گفتند اخیراً نمایندگانی از اقوام نزدیک رئیس‌جمهور باتفاق شخصی به‌نام آقای انصاری که خود را سرمایه‌گذار بانک تات و دارای بازار مبل و موبایل معرفی می‌کرده ‌است به اینجا مراجعه کرده و اظهار می‌داشتند. در حاشیه تهران در بهترین شاهراه ارتباطی تهران – غرب کشور (اتوبان تهران – ساوه) حدود ۱۰۰۰ هکتار زمین از منابع طبیعی دریافت نموده‌اند و مشغول احداث شهرک مبل و دکوراسیون هستند و اقداماتی را در دولت انجام داده و رئیس‌جمهور محترم نیز لایحه تشکیل ۱۴ منطقه ویژه اقتصادی جدید را به مجلس ارائه داده است – که از جمله آن شهرک مبل و دکوراسیون کاوه در زرندیه ساوه می‌باشد)

به‌طوری که آنها می‌گفتند، زمین‌های این شهرک از قرار متری حداقل ۱۰۰ دلار به بالا برای فروش عرضه شده است. البته این سفر حاشیه‌ها دیگری هم داشت.

چه حاشیه‌های دیگری؟به‌دلیل آنکه خبر سفر ما به ترکیه اعلام شده بود در نخستین ساعات ورودمان به هتل متوجه شدیم. ۲ نفر با قیافه‌های مشکوک و عینک‌های آفتابی روبه‌روی آسانسور و در محل ورودی هتل محل اقامت ما نشسته‌اند – وقتی که ادامه حضور این دو نفر را چندین بار دیدم – مشکوک شدیم که ممکن است این افراد از اعضای گروه‌های تروریستی منافقین یا دیگران باشند اواخر روز دوم به مدیر هتل حضور مشکوک این دو نفر اطلاع داده شد – او هم با کنترل کردن تصاویر دوربین‌های هتل، مشکوک بودن استقرار این دو نفر را تأیید کرد و گفت که از همان ساعات اولیه ورود شما به هتل این دو نفر در این محل حضور پیدا کرده‌اند و به همین دلیل به پلیس برای شناسایی و دستگیری آنها گزارش داده است.

روز سوم دیگر آنها را مشاهده نکردیم، نمی‌دانم برخورد پلیس با آنها چه بوده است؟ و اینها چه کسانی بوده‌اند آیا برای تهیه گزارش و ارسال آن به تهران مأمور بودند و یا از سوی گروه‌هایی تروریستی اهداف خاصی را دنبال می‌کردند؟ به هرحال درج این‌گونه اخبار می‌تواند امنیت کسانی را که از حفاظت لازم برخوردار نیستند به خطر بیندازد.از جمله مراجعین دیگری که در این سفر به برکت انتشار خبرمان در رسانه داشتیم بعضی از هموطنان ایرانی بودند که برای گردش به ترکیه آمده بودند نزد ما شکوه می‌کردند که کشتی که شب‌ها به‌عنوان رستوران دریایی در منطقه حاشیه استانبول حرکت می‌کند اختصاص به هیأت بلند‌پایه ایرانی پیدا کرده است و

از حضور سایر ایرانی‌ها مثل آن دو هتل اختصاصی جلوگیری می‌نمایند.در پاسخ به این مراجعین هم متأسفانه جواب قانع‌کننده‌ای نداشتیم اما از اینکه هموطنان متوجه می‌شدند – ما جزو آن هیأت بلندپایه نیستیم ابراز خوشحالی می‌کردند.

اصل مصاحبه در سایت هاشمی رفسنجانی اینجا

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 1. kiboud kiboud ma naboudim says:

  در رادیو فردا در مصاحبه با مایکل لدین یکی از مغز متفکران نئو کان ها باز بچه گانه سعی شده حقایق تاریخی ماستمالی شود تا موسوی-رفسنجانی تبریه و دولت اوباما و سایر هوادارن مذاکره در امریکا زیرسوال روند اما دم خروس و نقش موسوی کاملا لابلای جملات آشکار است :حقیقت ماجرا : این معامله را نبوی و رفسنجانی و … که در ان موقع همه کاره بودند انجام دادند . موسوی هم از ان با خبر بوده . همه ان موقع با هم بودند . خود موسوی گفت به حضور امام رفتند همه تا او را با خبر کنند . بعد مقابل هم قرار گرفتند . بنی صدر این موضوع را فاش کرد و چپ روسی به او حمله کرد و ان را ذهنیت او خواند . ایت الله خمینی را بعدا در جریان گذاشتند و او هم ان را ماستمالی کرد . همین لدین هم که مثل موسوی میگوید من ان موقع کاره ای نبودم ،ان موقع برو و بیا دا شت در ج ا و از هواداران رابطه با ج ا بود . کل ماجرا بر می گردد به رقابت های بین کارتر و ریگان و ج ا کارتر را که طرفدار حقوق بشر بود و به شاه گیر داده بود نمیخواست ( چون میدانستند با آنها نیز مثل شاه در گیر خواهد شد ). باج دادند به ریگان (گروگانها را نبوی روز پایان رای گیری در امریکا آزاد کرد به ضرر کارتر به نفع ریگان ! ) حالا چپ ها به زور میخواهند بگویند ما نبودیم ، مردم را خر نکردیم علیه شاه انقلاب کنند ، از آیت الله خمینی و موسوی بت ضد امپریالیسم نساختیم ، لیبرال ها (بازرگان و بنی صدر را نزدیم زمین ! بلکه همش تقصیر کارتر بود ! او شاه را سرنگون کرد ! (لابد ریگان و کنترا ها هم کار کارتر بود ). او ج ا را آورد ( لابد شوروی بوق بود مثل زمان مصدق !).این ماجرا هم پاسخی بود به لطف نبوی – موسوی – رفسنجانی . (گنجی مینویسد رفسنجانی همه کاره ان دوران بود ). ریگان به آنها حال داد . بعد اما رامسفلد را بوش پدر فرستاد عراق و صدام را که تا ان زمان دنبال روس ها می دوید و از آنها سلاح دریافت میکرد به طرف امریکا چرخاند و به او در جنگ عراق علیه ایران کمک کرد . آنچه مسلم است دولت مردان امریکا (دموکرات یا جمهوری خواه ) به فکر منافع کشورشان هستند و چون مثل رهبران حکومت و اپوزیسیون کند ذهن کشور ما نیستند که به همه چیز فکر میکنند الا منافع ایران و ایرانی ، بنا برین دائم سیاست هایشان را به روز میکنند . اگر لازم باشد گروگانی آزاد کنند کلینتون و کارتر را میفرستند کره شمالی ( مخوف تر از ج ا ). مذکره میکنند ، جنگ میکنند ، با سنی های ضد آمریکایی عراق علیه القاعده متحد میشوند . کمونیست های سابق ایران را می آورند اینجا در رادیو فردا به عنوان کارشناس ، از مجاهدین که در ترور امریکا ای ها دست داشتند استفاده میکنند . خلاصه از هر چیز و هر کس استفاده میکنند برای منافع کشورشان . خاک بر سر ما و بی وطن های مارکسیست روسی ما .

 2. شراره says:

  لطفا یکی پیدا بشه این کامنت کی بود کی بود من نبودم را برای ما ترجمه کنه فکر میکنم این مطلب متن سخنرانی حاج سید احمدی نژاد در سازمان ملل بوده باشد وحاوی مطالبی بسیار سری از داخل جمهوری اسلامی است که از نفوذ این فرد در حوزه ی علمیه ی قم و احیانا در ملاقاتهایش با عناصر ملا و اخوند و ملا نما و بعضی چپی ها در رژیم آخوندی بروز شده است . من خدا را شکر میکنم ج . ا روی کار امد و این استعداد های نهان در نظام اسلامی را اینگونه بمانند روغن نباتی روی آب آورد تا امت اسلامی در ایران و جهان بتواند راه و مسیر حقیقی حرکت خود را پیدا کند و در احیانا یه دفعه در چاه چمکران قلابی کله پا نشود و یا اسیر تبلیغات دروغین رادیوهای مزدور بیگانه و جیره خوران اجنبی نشود.روح سید نصرالله خمینی شاد با این امت همیشه در صحنه اش .

 3. صدرالدین says:

  دولت کودتا استعفا استعفا

  دولت مستبد، مستکبر، متقلب استعفا استعفا

 4. parvaz says:

  what is the reason in iran every one try to use a English word in his /her conversation.why you all the times write”comment”with farsi( kament).why do not you use”nazar”even in lots of news paper( specially Iran Varzashi) all the times use English words with farsi.i have not seen this damn westerner here in Canada or USA try to use one Farsi word please wake up from your dream.thanks
  parvzi. Canada
  by the way I a Lor so long live with Iran.