Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > نگاه تصاویر > ویدئو احمدی نژاد هنگام آویختن چفیه به سرباز هخامنشی و کارت بسیج کورش
ویدئو چفیه بر گردن کورش

ویدئو احمدی نژاد هنگام آویختن چفیه به سرباز هخامنشی و کارت بسیج کورش

۲۶ شهریور ۱۳۸۹

درپی انتشار عکسی از احمدی نژاد  و سرباز هخامنشی به پیوست خبری از خبرگزاری فارس منتشر شد ، بحثهای زیادی بین ایرانیان داخل و خارج به راه افتاد . در این تصویر احمدی نژاد در حالی دیده می شد که دستان خود را روی پارچه ای که به گردن سرباز هخامنشی آویخته شده است قرار داده است .

عکس بحث انگیزی که خبرگزاری فارس ضمیمه خبر منتشر کرد

عده ای می گفتند این پارچه ای  که به گردن سرباز هخامنشی است ، چفیه نیست بلکه شالی معمولی است که برای تزئین به گردن سرباز هخامنشی آویخته اند .

عده دیگری مدعی بودند که این چفیه فلسطینی است که احمدی نژاد خود به گردن سرباز هخامنشی آویخته است ولی به علت آن که سند تصویری دیگری در این مورد منتشر نشده بود ، دستیابd و اشراف به اصل ماجرا مشگل بود ( در عکسهای مخابره شده بوسیله خبرگزاریهای دولتی اثری از این تصویر دیده نمی شد اینجا ) . ولی سیمای جمهوری اسلامی در برنامه طنز  ” صرفاجهت اطلاع”  که روزهای پنجشنبه پخش می شود ، نواری را از این مراسم پخش کرد که احمدی نژاد را در حال آویختن “چفیه فلسطینی” به گردن سرباز هخامنشی نشان می دهد ، و در آن صریخا از این پارچه به عنوان “چفیه” نام برده شده است  .

در داخل کشور نیز این سوژه نقل محافل مختلف است که در این رابطه تصویر کارت شناساائی کورش را که بوسیله طنز پرداز با ذوفی در داخل کشور تهیه شده  و تصویر آن را در زیر می بینید  بین مردم دست به دست می گردد .


در مراسم رونمائی از لوح حقوق بشر کورش که بوسیله موزه بریتانیا به صورت امانت به ایران ارسال شده است سفیر انگلستان و نماینده پاره ای از هیاتهای سیاسی خارجی نیز شرکت داشتند . در این مراسم ، احمدی نژاد از کورش به عنوان “شاه جهان” نام برد و رئیس دفتر او نیز گفت ” را منشور کوروش را آیت خدا ندانیم؟ “. با فشار روی آیکون زیر ،  نوار کوتاه ویدوئی برنامه طنز “صرفاجهت اطلاع” سیمای جمهوری اسلامی را نگاه کنید :

 

Comments are closed.