Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > نگاه تصاویر > پیکرمهین شهابی به خاک سپرده شد
خاکسپاری مهین شهابی

پیکرمهین شهابی به خاک سپرده شد

۳ شهریور ۱۳۸۹

پیکر مهین شهابی هنرمند و بازیگر پیشکسوت تاتر و سینمای ایران که روز دوشنبه در بیمارستان پارس در گذشت روز سه شنبه ۲ شهریورماه از برابر تالار رودکی ( تالاروحدت ) به قطعه هنرمندان تشییع شد و در آنجا به خاک سپرده شد . مهین شهابی که از هنزمندان قدیمی تاتر و سینما بود بعد از انقلاب اسلامی فعالیتهای هنری خود را ادامه داد و در چند فیلم و سریال تلویزیونی هنرنمائی داشت .

فرزانه تائیدی ،،علی نصیریان،عزت الله انتظامی،مهین شهابی در حضور شهبانو فرح پهلوی هشتمین جشن هنر شیراز

تصویری از تشییع پیکر مهین شهابی

مهین شهابی سال ۱۳۱۵ در تهران متولد شد و فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۳۷ با کار در رادیو آغاز کرد. وی در سالهای پیش از انقلاب به ویژه بر صحنه تئاتر درخشید و نام خود را به عنوان یکی از بهترین بازیگران تئاتر ایران تثبیت کرد. او در بسیاری از نمایش‌هایتاتر ۲۵ شهریور ( سنگلج فعلی)  ایفای نقش کرد و با هنرمندانی چون  مهین اسکویی، عباس جوانمرد، جعفر والی، داریوش مؤدبیان، علی نصیریان و محمد علی جعفری همکاری داشت.مهین  شهابی  در  فیلم  “گاو”، به کارگردانی داریوش مهرجویی و “بی‌تا” ساخته هژیر داریوش هنر نمائی کرده بود .

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,

Comments are closed.