Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > خامنه ای : تحریم را بردارید مذاکره کنیم – ویدئو
سخنرانی 27 مرداد خامنه ای

خامنه ای : تحریم را بردارید مذاکره کنیم – ویدئو

۲۷ مرداد ۱۳۸۹

سید علی خامنه ای روز چهارشنبه ۲۷ مرداد در دیدار با جمعی از شخصیتهای جمهوری اسلامی که در بین آنان محمود احمدی نژاد ، حسن خمینی و هاشمی رفسنجانی حضور داشتند فاش کرد که جمهوری اسلامی در دولتهای پیش از احمدی نژاد چندین مذاکره  با امریکا داشته است .

هاشمی رفسنجانی با چهره مغموم به چه فکر می کند ؟

وی مدعی شد یکی از این مذاکرات به درخواست امریکا برای مذاکره در باره “مساله امنیتی مهمی ” بوده است که البته توضیح بیشتری در این مورد نداد . خامنه ای که ضمن صحبت از این امر ، نگاهش متوجه هاشمی رفسنجانی بود مدعی شد که امریکا این مذاکرات را ناتمام گذاشت و به هم زد . وی در حالی که مدعی بود با امریکا

تجربه نشان داده که سران جمهوری اسلامی هنگام مواجه شدن با خطر حیاتی برای رژیم دست در دست هم گذارده و در برابر بحران “جاخالی” می دهند

مذاکره نمی کنیم ، گفتگو با ایالات متحده را مشروط به به کنار گذاشتن تحریم و تهدید کرد   . خامنه ای اظهار داشت که به شورای نگهبان ماموریت داده که حدود اختیارات دولت و مجلس را مشخص کند . وی در این سخنرانی به  توقف پاره ای از واردات تاکید کرد و اظهار داشت دولت می گوید قانون به ما اجازه نمی دهد !

حسن خمینی و احمدی نژاد به که می خندندند ؟

از ورای این سخنرانی چنین بر می آید که خامنه ای تلاش می کند  با توجه به تشدید تحریمها و اوضاع وخیم اقتصادی حلقه اتحادی بین  دشمنانی  چون احمدی نژاد و هاشمی رفسنجانی ایجاد کند . وی بر خلاف الدرم بلدرم گذشته ، نسبت به مخالفین خود که در راس آنها میر حسین موسوی و مهدی کروبی قرار دارند لحن مسالمت جویانه ای داشت و از “فتنه” در سخنان خود  نامی نبرد ولی انتخابات را “درست” خواند و  شرکت ۴۰ میلیون و ۲۵ میلیون رای  را   دلیل علاقه مردم به نظام وانمود کرد .

یادگار امام با رئیس جمهور مهر پروز دل و قلوه رد و بدل می کنند

چه این که پی بردن به نتیجه این سخنرانی نیاز به زمان طولانی تری دارد ولی تجربه نشان داده که سران جمهوری اسلامی هنگام مواجه شدن با خطر حیاتی برای رژیم دست در دست هم گذارده و در برابر بحران “جاخالی” می دهند . آیا این بار نیز گردونه بر همان روال خواهد چرخید ؟ اینده نشان خواهد داد .

بخشهائی از این سخنرانی را با هم نگاه کنیم :

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , , , , ,

 1. mozakreh behtar az jang says:

  در حالیکه تمام روشنفکران و سیاسیون و روزنامه نگاران مشغول بر رسی تاثیر همه چیز بر همه چیز هستند( به جز تاثیر دهشتناک مارکسیسم روسی بر تاریخ و فرهنگ و سیاست در ایران ) و حرفهای تکراری بدون هیچ برنامه و رویکرد سیاسی مشخص فردی گمنام مثل مشایی که از همه طرف کوبیده میشود ( ارزشی ها ، سپاهیان ، اصول گرایان ، اصلاح طلبان ، مارکسیست ها ، ..) توپی به زمین سیاست انداخته که دستها و چهره های پشت نقاب همه را رو میکند :ظاهرا همیشه تاریخ به دست گمنامان عمل گرا ورق میخورد نه فیلسوفان حراف ،نه سیاستمداران پر مدعا ،نه احزاب درگیر در بحث های مرغ و تخم مرغ و کی ریس تر هست ! (ناپلون که یک ستوان بینام بود در انقلاب فرانسه سر انجام کثافات کاریها و کشتار های دانتن ها و روبسپیر ها را جمع و جور کرد ، رضا خان که یک افسر بیسواد بود تاریخ ایران را که مستوفی الممالک ها و مدرس ها و وثوق الدوله ها نمیتوانستند سر و سامان دهند به نظم و توسعه رساند ، آتاتورک در ترکیه و … متاسفانه همه اینها دیکتاتور بودند اما عقلشان از آزادیخواهان و کمونیست ها و … بیشتر بود )اخبار روز پایگاه توده ایها عصبانی از الاغ پالان ان را چسبیده و فحاشی میکند به بازرگان و لیبرال ها و ملیون و روشنفکران دینی تحت پوشش نظر دهنده ! اما امثال این نظر را نظارت استصوابی ان سانسور میکند ! مانی ان این است که ان نظرها نظر اخبار روز است اینها که بیش از همه از توپ مشایی صدمه دیده و نقشه موسوی چپانی شان به جنبش مردم با ظهور مشایی بد جوری صدمه دیده و تقریبا نابود شده از نقاب مخالفت صوری با موسوی بیرون آمده و از ترس پیروی محض از جنبش او را توصیه میکنند !پدر جان زورتان به مشایی نمیرسد او را لات معرفی میکنید به پیروی ازسایت فراماسونری حزب توده پیک نت چرا از بیضه بازرگان شریفترین و با تجربه ترین و صادق ترین و آزادیخواه ترین سیاست مدار ایران بعد از مصدق آویزان میشوید ؟میخواهید ثابت کنید که حق با او بود و شما لات های لومپن روسی هم مصدق را به گا دادید هم بازرگان را و هم بنی صدر را و هم حالا جنبش طبقه متوسط را به چاله انداختید تا یک مشایی بیاید گند کاری شما را که اعراب و روس ها را بر همه چیز ما مقدم کرد از دستور کار هیات حاکمه بیندازد بیرون و حد اقل ایران و مکتب ایران و جمهوری ایرانی را جانشین اتحاد دیکتاتور های خلق روسی از صدام تا بشار اسد تا کیم جنگ ایل و کاسترو کند ؟خیانت بس است . اگر دموکراسی بازرگان به مشام شما دیکتاتوری پرستان خوش نمی اید بگزارید یک دیکتاتوری اقلا ایرانی حاکم شود .موسوی هم میتواند غر بزند که رایش را دزدیدند و خانومش هم از صدام دفاع کند برای خوش آمد شما مارکسیست های روسی .روشنفکران بی خاصیت هم میتوانند در مورد شاملو و فواید خیار شور هر روز و هر شب اظهار فضل کنند . کانون نویسندگان روسی هم سالی یک بار بیانیه بدهد به اسرائیل حمله کند . اما در مورد زندانی کبیر شرف اهل قلم و سروران جنبش دانشجویی توکلی و بها ره و عماد به آور ساکت بماند .

 2. سام says:

  این مرتیکه خامنه ای ظاهرا در این کشور زندگی نمیکنه!

 3. حسام says:

  آقای خامنهﺍی! همانجا که ﻣﻰسوزد، آب بریز!

 4. جونورشناس says:

  امید بستن بنوه خمینی که مثلن بیاد بنفع مردم با رژیم در بیفته خیلی بچگونه ست. اینا همشون سرشون توی یه آخوره، بعضی وقتام سر اینکه اول کی باید بخوره یکمی چپ چپ به هم نگاه میکنن و یه غرغری هم میکنن که مثلن مام هستیم و آدمای زود باور دلشون خنک بشه. یادمون نره سگ زرد برادر شغاله.

 5. ایرانی says:

  به امید روزی که ببینیم ریششو زده با کروات و میگه من نبودم.من دکتر خامنه ای از انگلیس وهمه جنایتها را محکوم میکنم..من اگر ام.. زم ..را هم ببینم محکوم میکنم. رو که نیست. سنگ پاست.