Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > سرمقاله > هدفهای ایدئولوژیک در پوشش کمک به غزه + ویدئو
artcile
امداد رسانی به غزه

هدفهای ایدئولوژیک در پوشش کمک به غزه + ویدئو

۲۲ مرداد ۱۳۸۹

در حالی که بیش از ۳ میلیون خانواده مسلمان پاکستانی که در جریان سیل اخیر همه چیز خود را از دست داده و در همسایگی ایران به انتظار کمک نشسته اند ، جمهوری اسلامی بر این فاجعه انسانی چشم فرو بسته وبی امان سرگرم تبلیغ برای رساندن کمک به فلسطینیهای غزه است .

جمهوری اسلامی در این حرکت تنها نیست و سازمانهای غربی دیگری که اکثرا از هواداران تغییر رنگ داده کمونیستی تشکیل شده است در این راه با او همراهند .

اما حقیقت این است که مردم غزه دچار کمبود آذوقه و خوار و بار نیستند . اسرائیل تنها راه رسیدن میله گرد وتیر آهن را بر آنها بسته تا با استفاده از آن خمپاره نسازند و به سوی شهرکها و خانه های اسرائیلی شلیک نکنند .

مرکز خرید جدید مجهز به تهویه مطبوع در غزه

این ادعای مانیست ، گزارش ویدئوئی که در زیر ملاحظه می کنید به خوبی نشان می دهد که مردم مسلمان غزه بر خلاف مردم مسلمان پاکستان در حال حاضر نیازی به دیگران برای سیر کردن شکم خود ندارند .گزارش ایندپندنت از افتتاح مرکز خرید مجهز به تهویه مطبوع در غزه را نیز در اینجا بخوانید .

محاصره غزه اکنون به دستاویزی تبدیل شده تا دولتها و گروههای سیاسی اهداف سیاسی خود را در پوششی انسان دوستانه به مردم جهان عرضه کنند و افکار عمومی را به این وسیله فریب دهند که در این “فریب بزرگ” جمهوری اسلامی پیشقراول است .

در حالی که غزه و فلسطین از کشور ما فرسنگها دور است و به جز مسلمانی مورد ادعای رژیم ، دارای هیچ وجه مشترکی با ایران نیست ، بلندگوهای رژیم، دفاع از آن را درراستای منافع ملی ایران تعبیر می کنند و شعار “نه غزه نه لبنان ” را انعکاس صدای بیگانه می خوانند . از یاد نبریم که فلسطینیها دست در دست صدام حسین سرود “القادسیه ” خوانده و رقصیدند و کشور سوریه که پدر خوانده آنها است ، هنوز سه جزیره خلیج فارس را متعلق به عربها می داند .

ولی ما می دانیم که اینطور نیست و اهمیت منافع ملی ما در پاکستان بسیار فراتر از فلسطین است . کشور پاکستان در همسایگی ما چنان اسیر گروههای اسلامگرای تروریستی است که در بهترین حالت می شد به دروغ ادعا کرد که ارتش آن کشور به اوضاع مسلط است و تروریستها را سرکوب می کند ولی دیگر به ارتش آن کشور نیز نمی توان امید بست ، چون ضربه اخیر سیل ، شیرازه امور را در آن دیار گسسته و خطر سرایت هرج و مرج به ایران را صد چندان کرده است .

در این میان ، گروههای رنگی مخالف رژیم که هنوز برای فلسطین و مردم آن پستان به تنور می چسبانند باید به خود آیند و بدانند که کشور ما نه اینکه از راه دخالت در جدال بین اعراب و اسرائیل چیزی به دست نخواهد آورد ، بلکه با تکرار هذیان گوئیهای روح الله خمینی کشور را به جائی خواهند کشاند که در آن نه از تاک نشان ماند ونه تاک نشان !

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,
  1. خطر گره کور says:

    قابل توجه هممیهنان مخالف ج.ا. که با طرفداری کورکورانه ایدئولوژیکی از حماس و حزب الله و دخالت بیجا در دعوای بین اسراییل و اعراب خواسته یا نا خواسته سرنوشت ملت ایران را با ایندو مشکلتراش تاریخی گره میزنند. این نوع پشتیبانی توخالی لغوی در رسانه ها تنها سیاست ضد ملی و احمقانه ج.ا. را توجیه میکند. باید اضافه کنم که یک ایرانی حتمأ نباید گرایش های سیاسی یا مذهبی داشته باشد و یا اینکه به گروههای گوناگون وابسته یا تعلق داشته باشد که بر این باور باشد که زورگویی اسراییل و توقعات از واقعیت بدور فلسطین بما مربوط نبوده و نیست!