Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > ویدئو اعترافات سکینه آشتیانی در سیما و واکنش محمد مصطفائی
اعتراف سکینه آشتیانی و واکنش محمد مصطفائی

ویدئو اعترافات سکینه آشتیانی در سیما و واکنش محمد مصطفائی

۲۱ مرداد ۱۳۸۹

سکینه محمدی آشتیانی

سیمای جمهوری اسلامی در برنامه ای در شامگاه روز چهارشنبه مصاحبه با فردی را پخش کرد که ادعا شد سکینه آشتیانی است .

سکینه آشتیانی زنی از اهالی آذربایجان است که به دلیل زنا و قتل شوهرش به سنگسار محکوم شده بود ولی پس از انتشار خبر سنگسار او در رسانه های بین المللی این حکم متوقف شد ولی امکان دارد به دار آویخته شود .

در جریان ماجرای سکینه ، محمد مصطفائی وکیل دادگستری که موجب انتقال خبر سنگسار او به رسانه های بین المللی شده بود پس از بازداشت همسرش از کشور متواری شد و اینک به کشور نروژ رسیده است اینجا .

سکینه آشتیانی در این مصاحبه به قتل شوهر و دارا بودن رابطه نامشروع اعتراف کرد و مدعی شد که محمد مصطفائی را هرگز ندیده است .

نوار این مصاحبه و گزارش تلویزیون فارسی بی بی سی  در باره این ماجرا با هم نگاه کنیم :

گزارش تلویزیون فارسی بی بی سی

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 1. کنجکاو says:

  دیگه چی اقرار کرده؟
  مامور سیا و یا اسرائیل نبوده؟ در برتدازی نظام شرکت نداشته؟ اقدام علیه امنیت ملی چطور؟ مطمئنید که عضو مجاهدین خلق و یا پژاک و جندالله … نبوده؟

 2. روند وارونه says:

  اتفاقأ کاملأ بر خلاف گزارش برنامه صدا و سیما، دولتها ورسانه های غربی از نقض حقوق بشر در ایران بعنوان «ابزار فشار» آنطور که باید و شاید استفاده نکرده اند و تمرکز آنها بسیار بیشتر بر جریان هسته ای ج.ا. بوده. گله و دغدغه بسیاری از کنشگران حقوق بشر ایرانی نیز همین بوده که توجه دولتها و رسانه های دنیای آزاد به نقض حقوق بشر در ایران در طی بیش از سه دهه بسیار کم بوده و این نقض حقوق مردم است که میبایست به نسبت با موضوع اتمی اولویت داشته باشد.

 3. منتظر مودب says:

  سردبیر محترم خواندنیها،
  با عرض ادب مایل بودم بدانم که آیا دلیل بخصوصی برای درج نکردن کامنت قبلی من با نام روند وارونه (در رابطه با گزارش صدا و سیما در مورد استفاده ابزاری دولتها و رسانه های غربی از موضوع حقوق بشر) وجود داشت ویا اینکه اشکال فنی بود و نظر من دریافت نشد. با سپاس بسیار.

  • sardabir says:

   دوست عزیز – نظر شما منتشر شده است ، البته با کمی تاخیر که امیدواریم پوزش ما را بپذیرید .