Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > نوه رفسنجانی که بازداشت و آزاد شد کیست ؟
حلقه تنگ تر پیرامون رفسنجانی

نوه رفسنجانی که بازداشت و آزاد شد کیست ؟

۲ فروردین ۱۳۸۹

بر اساس خبری که  وب سایت آفتاب که نزدیک به هاشمی رفسنجانی است منتشر کرده ،  حسن لاهوتی فرزند فائزه و نوه هاشمی رفسنجانی  یکشنبه اول  فروردین هنگامی که طی سفر از لندن به تهران به فرودگاه رسیده بود بازداشت شده است اینجا.

خبرگزاری نیمه دولتی فارس نیز از خروج یکی دیگر از فرزندان رفسنجانی به مقصد ژنو گزارش میدهد و می گوید «همزمان با بازداشت فرزند فائزه، محسن هاشمی رفسنجانی نیز روز گذشته به همراه خانواده خود، تهران را به مقصد ژنو ترک کرد» اینجا . محسن هاشمی از مدیران شرکت مترو است که به رغم مسائل دیگر اعضا خانواده اش ، هنوز مصدر کار است .

نوه هاشمی رفسنجانی حاصل ازدواج فائزه رفسنجانی  با دکتر حمید لاهوتی فرزند آیت الله لاهوتی است که از نزدیکان خمینی بود  و مدتی ریاست کمیته های انقلاب و چندی نیز فرماندهی سپاه پاسداران را به عهده داشت . آیت الله حسن لاهوتی در سال ۱۳۶۰ و زمانی که رفسنجانی ریاست مجلس شورای اسلامی را به عهده داشت به ظن ارتباط با سازمان مجاهدین خلق دستگیر شد و در زندان به نحو مرموزی درگذشت . در آن زمان ، رفسنجانی در مجلس شورای اسلامی با شنیدن خبر مرگ و یا کشته شدن او به گریه افتاد اما فاطمه رفسنجانی در مصاحبه با نشریه توقیف شده شهروند گفته بود که رفسنجانی  از فرزندان خود خواسته است که برای رعایت مصالح نظام از تعقیب مساله خودداری کنند اینجا .

وحید لاهوتی یکی دیگر از فرزندان آیت الله لاهوتی نیز در حادثه ای مشکوک در آن زمان به علت سقوط از یکی از ساختمانهای رفیع خیابان شاه (جمهوری) کشته شده بود . وی که هنگام دستگیری تلاش کرده بود  از دست مامورین  بگریزد از ساختمان خیابان شاه به پائین پرت شد و رژیم مدعی شد که خودکشی کرده است . فاطمه رفسنجانی در این باره می گوید ««…جنازه وحید را تحویل ندادند و معلوم نیست خبر خودکشی وحید نیز صحت داشته باشد….» !

چند روز پیش نیز حسین مرعشی ، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی و نماینده پیشین مجلس برای اجرای حکم زندان یکساله دستگیر شد اما بعدا اعلام شد که به مناسبت عید نوروز تا ۱۴ اسفند به مرخصی فرستاده شده است .

آخرین مصاحبه دختران رفسنجانی با نشریه شهروند را در اینجا بخوانید

خبر تکمیلی – خبرگزاری فارس عصر روز سه شنبه اعلام کرد که حسن لاهوتی پس از اظهار ندامت با ۷۳ میلیون تومان وثیقه از زندان آزاد شده است اینجا.

 
کلیدواژه ها: , , , ,