Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > نگاه تصاویر > محمد مصطفائی در ترکیه زندانی است؟ – ویدئو
محمد مصطفائی در ترکیه

محمد مصطفائی در ترکیه زندانی است؟ – ویدئو

۱۳ مرداد ۱۳۸۹

وضعیت نامعلوم محمد مصطفائی وکیل دادگستری در ترکیه را می توان از گزارش شامگاه چهار شنبه تلویزیون فارسی بی بی سی دریافت . در حالی که بر اساس گزارش خبرنگار بی.بی.سی مامورین رسمی سازمان ملل و اداره مهاجرت این کشور مدعی روشن بودن نسبی قضیه آقای مصطفائی بوده و ادعا می کنند که وی منتظر انتقال به کشور ثالث است ، شادی صدر در همان برنامه می گوید در تماس تلفنی که کوتاه زمانی پیش از این برنامه با آقای مصطفائی داشته ، وی هنوز در بازداشتگاه پلیس ترکیه زندانی است و وضعیت او نا مشخص است .

روابط نزدیک جمهوری اسلامی با ترکیه و اخبار ضد و نقیضی که از ترکیه می رسد موجب نگرانی فعالین حقوق بشر در ایران و خارج شده و آنها بیم دارند که سرنوشت این وکیل دادگستری در دست پلیس ترکیه به تهران ختم شود .

محمد مصطفائی وکیل دادگستری که وکالت متهمینی چون سکینه آشتیانی که به مجازات سنگسار محکوم شده بود را به عهده داشت از چند روز پیش ناپدید شده بود ولی اینک فاش شده که به ترکیه فرار کرده و تقاضای پناهنگی کرده است . رژیم جمهوری اسلامی پس از ناپدید شدن او چند تن از اعضاء خانواده او را دستگیر و پس از چند روز آزاد کرد ولی همسر و برادر همسر او هنوز زندانی هستند اینجا . گزارش نفیسه کوه نورد برای بی.بی.سی و گفته های شادی صدر را با هم نگاه کنیم . این نوار در شامگاه روز چهارشنبه از بی.بی.سی ضبط شده است:

خبر تکمیلی – آخرین وضعیت محمد مصطفائی تا شامگاه پنجشنبه ۱۴ مرداد را در آخرین مصاحبه او با بی.بی.سی در اینجا ببینید

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,

  1. مسعود says:

    آقای مصطفایی عجالتا” فرارتان از کره شمالی را به فال نیک میگیریم. نگران نباشید از این ستون به آن ستون فرج است و بزودی در یکی از کشورهای اروپایی شخصا”به استیفای حقوق خود و خانواده گرامیتان خواهید پرداخت.ترکیه با ایران قرارداد استرداد مجرمین دارد لیکن پس از ثبت درخواست شما در سازمان پناهندگان و حمایت آنان از شما قانونا” قادر به تحویل شما به رژیم کودتا نمیباشد.