Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > سخنرانی رهبر حزب الله لبنان: احمدی نژاد به لبنان سفر می کند + ویدئو
سخنرانی حسن نصرالله

سخنرانی رهبر حزب الله لبنان: احمدی نژاد به لبنان سفر می کند + ویدئو

۱۲ مرداد ۱۳۸۹

در حالی که گزارشهای رسیده از درگیری محدود  ارتش لبنان و اسرائیل در منطقه حائل تعیین شده بوسیله سازمان ملل در بین دو کشور  خبر می دهد اینجا سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان در یک سخنرانی که از سیمای جمهوری اسلامی مستقیما پخش شد ادعا کرد علت درگیری امروز برای این بوده که  اسرائیل می خواسته  با ناامن کردن لبنان مردم این کشور را وادار به مهاجرت کرده و زمینهای آنها را غصب کند .در این درگیری ۱ افسر اسرائیلی کشته و چند سرباز آن کشور نیز مجروح شده اند  . از جانب لبنان نیز یک روزنامه نگار و  چند نظامی ارتش آن کشور کشته شده اند . حسن نصرالله به روال معمول خود از بیم ترور شدن از طریق فرستنده تلویزیونی با هواداران خود سخن می گفت .

حسن نصرالله رهبر حزب الله و سید علی خامنه ای

درباره درگیری بین اسرائیل و لبنان ، با وجودی که پیش ازاین حزب الله  تلویحا از صحنه های نظامی کنار کشیده بود و موافقت کرده بود تصمیم گیری و اجرا در مورد مسائل نظامی را به دولت و ارتش آن کشور واگذار کند ولی نصرالله عدم دخالت حزب الله در درگیری و جنگ با اسرائیل را امکان پذیر ندانست و گفت حزب الله دوش به دوش ارتش آن کشور خواهد جنگید .

بخش مهمی از سخنان شیخ حسن نصرالله به دادگاه بین المللی رسیدگی کننده به ماجرای  ترور رفیق حریری اختصاص داشت . چندی پیش منابع آگاه اعلام کرده بودند که دادگاه بین‌المللی به زودی نتیجه تحقیقات خود در مورد ترور حریری را اعلام کرده و در این سوءقصد حزب‌الله را متهم خواهد شناخت .  سید حسن نصرالله در این سخنرانی برای اولین بار ، رسما اسرائیل  را به ترور رفیق حریری نخست وزیر پیشین این کشور متهم کرد و اعلام کرد اگر دادگاه بین المللی دخالت حزب الله در این ترور را تشخیص دهد ساکت نخواهد نشست.

بخش دیگری از سخنان نصرالله در باره  افرادی بود که به اتهام جاسوسی برای اسرائیل در لبنان بازداشت شده بودند اینجا . پاره ای آگاهان می گویند داستان کشف شبکه جاسوسی را حزب الله به سبک جمهوری اسلامی ساخته تا اذهان را از تحیقیقات ترور رفیق حریری و مجرم شناختن خود منحرف کند . حسن نصرالله در این سخنرانی خواستار اعدام آنها شد .

حسن نصرالله در این سخنرانی  از سفر امیر قطر به لبنان  استقبال کرد و به  احمدی نژاد برای سفری که به لبنان خواهد کرد خوش آمد گفت .

حزب الله لبنان که از طرف جمهوری اسلامی با پول و سلاح پشتیبانی می شود اینک به معضلی برای کشور جنگ زده لبنان تبدیل شده و هرگاه این کشور گامی بسوی آرامش بر می دارد دست به تحریک می زند . با توجه به پیش بینی  قاطع احمدی نژاد در باره «حمله دشمنان جمهوری اسلامی  به دو کشور دوست »  اینجا چنین به نظر می رسد که تحریکات تهران کارساز بوده و حزب الله  لبنان که دست نشانده تهران است آمادگی دارد که با راه انداختن جنگی در منطقه به عامل واکنش جمهوری اسلامی به  تحریمها تبدیل شود و بار دیگر فضائی بحرانی را برای تنفس جنگ طلبان مسلمان ، به هزینه ملتهای ایران و لبنان  فراهم کند .

خبر تکمیلی – بر خلاف ادعای فلسطینیها و جمهوری اسلامی ، روز چهارشنبه واحدهای سازمان ملل که در خط آتش بس بین اسرائیل و لبنان مستقر هستند تائیدکردند که در زمان بروز درگیری سربازان در خاک اسرائیل بوده و به خاک لبنان تجاوز نکرده بودند اینجا .

به بخشهائی از سخنرانی نصر الله که همزمان با سخن گفتن وی به فارسی برگردانده می شود توجه کنید :

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

  1. قرن ۲۰ میدان بازی در اروپا بود. درقرن ۲۱ این بازی به خاورمیانه منتقل شده است. هنوز بازی در آغاز راه است. هنوز تازه دازد بازی داغ می شود. ۳ نسل دیگر باقی است. تا ” اندکی هوای تازه درخاورمیانه به وزد”این رامن نمی گویم ۱۴ سال پیش خانم مارگارت تاچرکه بنده بسیاردوستش دارم می فرماید راستی یک نسل ۲۵ سال است؟ یا ۳۰ سال؟من که گفتم بیسوادم وناآگاه شما بگویید!

  2. A Bitter Witness says:

    It was always obvious that Hezbollah had masterminded and carried out Rafik Hariri’s assassination. He was too pro-West for their liking and would have eventually made peace with Israel – something that was not to be. It’s always the work of the extremists to eliminate those who stand in their way, just as an Israeli man, either supported or influenced by Israeli extremists, assassinated Yitzak Shamir, the former Israeli PM, who had embarked on making peace with the PLO. Well, one just needs to ask what these terrorist groups would do, if one day there was peace. What other skills do they have to earn a living except engaging in terrorism? For Hezbollah the continuation of war and conflict with Israel provides its livelihood and justifies its existence . So, it should not come as a surprise that Rafik Hariri was their foe, and Khamenei or Ahmadinejad is their ally, particularly, since they seem to be an unending source of financial support for their terrorist acitivities. The bitter reality for the Iranian people, however, is to witness that the money that belongs to them is being spent to finance other people’s war when they themselves are so badly in need of it