Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > فهرست کامل تحریمهای اروپا و دبه احمدی نژاد + ویدئو
فهرست کامل تحریمهای اروپا

فهرست کامل تحریمهای اروپا و دبه احمدی نژاد + ویدئو

۵ مرداد ۱۳۸۹

از ورای اظهار نظرمقامات جمهوری اسلامی که دست اندرکار پرونده هسته ای هستند به خوبی می توان دریافت که تحریمهای وضع شده بوسیله اتحادیه اروپا صفوف دولتمردان اسلامی را به هم ریخته است و معلوم نیست چه مقامی از جانب ایران سخن می گوید .

در حالی که علی اصغر سلطانیه سفیر جمهوری اسلامی روز دوشنبه با تسلیم نامه ای رسمی به سازمان انرژی اتمی آمادگی تهران برای آغاز مذاکره بدون پیش شرط و در زمانی که مورد نظر اتحادیه باشد را رسما اعلام کرد ( گزارش تلویزیونی این خبر را در اینجا ببینید ) ،  شامگاه همان روز ، محمود احمدی نژاد در سیمای جمهوری اسلامی حاضر شد و طی یک مصاحبه طولانی شروطی را که برای مذاکره پیش از آن اعلام کرده بود دوباره تکرار کرد !

احمدی نژاد پس از برقراری تحریمها بوسیله سازمان ملل روز دوشنبه ۷ تیرماه ضمن موکول کردن مذاکرات به بعد از ماه رمضان ، گفته بود اگر شروط زیر در نظر گرفته شود دوباره به میز مذاکرات بر خواهد گشت . این شروط عبارت بودند از :

۱- کشورهای دیگر ( ظاهرا ترکیه و برزیل ) نیز باید در مذاکره شرکت کنند .
۲– طرفهای مذاکره باید موضعی شفاف در بربر اسرائیل و سلاح هسته ای آن اتخاذ کرده و آن را صریحا اعلام کنند .
۳- طرفهای مذاکره باید هدف از مذاکره را اعلام کرده و روشن کنند این مذاکره ای خصمانه یا دوستانه است .

اما منوچهر متکی وزیر خارجه رژیم ساز دیگری می زند و شرکت ترکیه و برزیل در مذاکرات را شرط نمی داند . به گزارش ایسنا ، وی پس از دیدار با همتای ترک خود در آنکارا با اشاره به ترکیه و برزیل به خبرنگاران گفت « ایران تمایل دارد این دو کشور در این گفت‌وگوها مشارکت داشته باشند اما تاکید کرد که این به عنوان یک شرط نیست» اینجا .

در این حال نام ونشانی  موسسات جمهوری اسلامی که اتحادیه اروپا بر علیه آنها تحریم اعمال کرده است  در روزنامه رسمی اتحادیه  منتشر شد . در این فهرست که می نوانید نسخه ای از آن را به صورت پی.دی.اف  از اینجا بردارید  گذشته  از بانکهای مهمی چون ملی و ملت و حتی بانک کارگشائی ، از موسسات مالی دیگری نام برده شده که در جزایر معروف به “بهشت مالیاتی” چون “جزیره کیمن” و یا کشورهائی چون بحرین به ثبت رسیده اند .

علاوه بر آن این تحریمها شرکت گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و تخمینا تمام شرکتهای فعال کشتیرانی در جمهوری اسلامی را در بر می گیرد . به غیر از چند تن از فرماندهان سپاه پاسداران  نام علی دیواندری، مدیر عامل بانک ملت و محمد رضا موثق نیا، مدیر گروه صنایع ثامن الائمه (وابسته به سازمان صنایع هوا فضای وزارت دفاع ایران) در این فهرست به چشم می خورد .

تحریمهای اتحادیه اروپا گسترده تر از تحریمهائی است که در شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی وضع شده بود . اضافه شدن این فهرست به لیست بلند بالای تحریمهائی که پیش از این بوسیله سازمان ملل و ایالات متحده وضع شده بود ، موجب آسیب شدید به شاهراههای تنفسی جمهوری  اسلامی خواهد شد که اثرات آن از هم اکنون در تناقض گوئیهای دولتمردان رژیم اسلامی نمایان شده است .

شروطی که احمدی نژاد روز سه شنبه بدون توجه به نامه رسمی جمهوری اسلامی  به آژاانس دوباره برقرار کرد :

متن کامل مصاحبه را در اینجا بخوانید .

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,

  1. امروز تحریم میکنند.فردا همان اجناس را از راه دیگر باقیمت چند برابر وارد ایران میکنند! مگر تاحالا نکرده اند؟ باورنمی کنید؟ منتظر ده ها شرکت جدید با نام دیگر باشید.