Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > جمهوری اسلامی از شروط احمدی نژاد برای مذاکره عقب نشست + ویدئو
تحریم اتحادیه اروپا

جمهوری اسلامی از شروط احمدی نژاد برای مذاکره عقب نشست + ویدئو

۴ مرداد ۱۳۸۹

در حالی که اتحادیه اروپا تحریمهای یکجانبه علیه جمهوری اسلامی را تصویب کرد، علی اصغر سلطانیه نماینده جمهوری اسلامی در سازمان انرژی اتمی بدون توجه به شرط و شروطی که احمدی نژاد برای شروع مذاکره وضع کرده بود اعلام کرد جمهوری اسلامی آماده است بدون هیچ شرطی، در اولین فرصت که طرفهای دیگر آمادگی داشته باشند مذاکرات پیرامون سوخت رآکتور تهران را آغاز کند. احمدی نژاد مذاکره در باره مسائل هسته ای را منوط به شروطی کرده بود که ویدئو آن را  در اینجا ملاحظه می کنید .

تحریمهای جدید اتحادیه اروپا زندگی برای احمدی نژاد را بغرنج تر می کند

به گزارش خبر گزاری فارس که چند ساعت پس از تصویب قطعنامه منتشر شد ، علی اصغر سلطانیه این مطلب را ضمن تسلیم پاسخ تهران به گروه وین در دیدار با یوکیا آمانو رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی عنوان کرد. فارس می نویسد آمانو پس از دریافت نامه گفته است تلاش خواهد کرد این پروژه انساندوستانه اجرا شود !  اینجا .

درتحریمهائی که امروز بوسیله اتحادیه اروپا بر علیه جمهوری اسلامی وضع شد   ممنوعیت سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز و همچنین اعمال محدودیت‌های بیشتر در بخش‌های کشتیرانی و بانک‌داری  اعمال خواهد شد .

همچنین این مصوبه۴۱ نفر از مقامات ایرانی، ۵۷ شرکت و زیرمجموعه‌های آن و همچنین ۱۵ شرکت که از سوی سپاه پاسداران اداره می‌شود و شرکت‌های فعال در برخی خطوط کشترانی جمهوری اسلامی را تحریم می کند .

ممنوعیت سرمایه‌گذاری‌های جدید، ارائه خدمات فنی و انتقال فناوری‌های مر تبط با نفت و گاز به ویژه در عرصه پالایش و تبدیل به مایع کردن گاز از جمله تحریم‌هائی است که امروز تصویب شد .

این تحریمها که علاوه بر تحریمهای وضع شده بوسیله سازمان ملل متحد است ،  پس از انتشار مصویه در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا از قوه به فعل در خواهد آمد و کلیه اعضاء اتحادیه مکلف به رعایت آن خواهند بود .

کشورهای سوئد و آآلمان به دلیل دارا بودن روابط گسترده تجاری با تهران تصویب تحریمهائی چنین سختگیرانه را به صلاح منافع اقتصادی نمی دانستند ولی سر انجام با سایر اعضائ همراه شده و قطعنامه تحریم را تصویب کردند .

گزارش سیما از آمادگی جمهوری اسلامی برای گفتگو بدون پیش شرط


گزارش تلویزیون یورو نیوز در باره تصویب تحریم به زبان انگلیسی

گزارش تلویزیون فارسی بی.بی.سی در باره تصویب تحریم

 
کلیدواژه ها: , , , ,

 1. bahram says:

  با انتشار خبر تحریم، نماینده ایران بدون در نظر گرفتن عروتیز رییس جمهورش بی نژاد احمدی آمادگی ایران را بدون هیچ شرطی برای مذاکره اعلام کرد.بدون شک این دستور از ناحیه رهبری است که نشان از آنست که مقامات در ایران بدون احساس مسولیت نسبت به مسائل مواضعی را مطرح میکنند که تنها ملت زیان میبیند .

 2. fred says:

  uropa hich ghalati nemikone ba amrica goftan tahrim mikonan ghalat kardan ina hame menat kesh iran budan hala shakh shodan tagrim konid ey val khodeshon zarar mikonan in syasate amrica hastesh yani iran dare khub mishe

  • رو says:

   آقا جون تو اول برو دیپلمتو بگیر بعد بیا اینجا در مورد مسائل سیاسی اظهار نظر کن. “ایران داره خوب میشه” یعنی چی.؟ راستی میتونی با یه Alt+Shift با فونت فارسی تایپ کنی که دیگه اینقدر جفتک وارو نندازی

 3. اکبر مشتی says:

  آقا «فرد» دیپلم پیشکشت. همون اکابر رو فعلأ تموم کن. جمله سازیت که بهتر شد برو مثل وزیرای محموتینجات یک دکترا چاپ کن و بچسبونش رو دیوار مسجد سرکوچتون. سواد و معلومات که چه عرض کنم ولی میگن اینکار هم صواب داره هم اینکه سوکسه ات و تو محل میبره بالا و بجز ساندیس، بستنی مجانی هم گیرت میاد.