Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > اتحادیه اروپا تحریمهای نفس گیرعلیه تهران را تصویب کرد
تحریم اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا تحریمهای نفس گیرعلیه تهران را تصویب کرد

۴ مرداد ۱۳۸۹

در حالی که منوچهر متکی به آخرین تلاش خود در استامبول برای جلوگیری از تصویب تحریمهای جدید بوسیله اتحادیه اروپا دست زده بود وزارای خارجه این اتحادیه روز دوشنبه ۴ مردادماه تحریمهای یکجانبه اتحادیه بر علیه جمهوری اسلامی را تصویب کردند .

در پیش نویسی که روز جمعه گذشته مورد موافقت نمایندگان اتحادیه قرار گرفته بود تحریمها شامل منوعیت سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز و همچنین اعمال محدودیت‌های بیشتر در بخش‌های کشتیرانی و بانک‌داری است.

همچنین این مصوبه۴۱ نفر از مقامات ایرانی، ۵۷ شرکت و زیرمجموعه‌های آن و همچنین ۱۵ شرکت که از سوی سپاه پاسداران اداره می‌شود و شرکت‌های فعال در برخی خطوط کشترانی جمهوری اسلامی را تحریم می کند .

ممنوعیت سرمایه‌گذاری‌های جدید، ارائه خدمات فنی و انتقال فناوری‌های مر تبط با نفت و گاز به ویژه در عرصه پالایش و تبدیل به مایع کردن گاز از جمله تحریم‌هائی است که امروز تصویب شد .

این تحریمها که علاوه بر تحریمهای وضع شده بوسیله سازمان ملل متحد است ،  پس از انتشار مصویه در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا از قوه به فعل در خواهد آمد و کلیه اعضاء اتحادیه مکلف به رعایت آن خواهند بود .

کشورهای سوئد و آآلمان به دلیل دارا بودن روابط گسترده تجاری با تهران تصویب تحریمهائی چنین سختگیرانه را به صلاح منافع اقتصادی نمی دانستند ولی سر انجام با سایر اعضائ همراه شده و قطعنامه تحریم را تصویب کردند .

گزارش تلویزیون یورو نیوز در باره تصویب تحریم به زبان انگلیسی  وگزارش تلویزیون فارسی بی.بی.سی در باره تصویب تحریم را به اضافه واکنش جمهوری اسلامی در اینجا نگاه کنید .

 
کلیدواژه ها: , , , ,

  1. Smart Sanctions Supporter says:

    Total smart sanctions that would cripple the regime will in time lead to many of the regime’s supporters withdrawing their support, hence further widening the crack that appeared in the regime’s hierarchy after the sham election last year. And as people’s dissatisfaction intensifies, the deadly mix will inevitably trigger off the general strike bound to spread throughout the country thick and fast

  2. تحریم ها ربطی به رژیم ندارد. دلیل؟۶سال پس از سقوط صدام بسیاری از تحریم ها درعراق ادامه دارد.پس از بمباران لیبی، معمر قذافی سرجای خود نشسته وتحریم ها ادامه دارد.درکوبای فیدل کاستروهم همین طور.درونزویلا هم همین طور.دیروز هوگوچاوز بازهم به تحریم ها اعتراض کرد.

  3. فریبرز says:

    دمشان گرم