Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > پاسخ موسوی به محسن رفیقدوست
پاسخ میر حسین به رحیم صفوی

پاسخ موسوی به محسن رفیقدوست

۴ مرداد ۱۳۸۹

در حالی که سپاه پاسداران و دولت احمدی نژاد تلاش می کنند با تبلیغات مستمر در رسانه های وابسته به رژیم ، سر کشیدن جام زهر بوسیله خمینی را در زمره پیروزیهای خود قلمداد کرده و دولت وقت را مقصر ماجرا معرفی کنند ، میر حسین موسوی که در آن زمان نخست وزیری را به عهده داشت فاش کرد که در جلسه ستاد جنگ ، محسن رفیقدوست وزیر وقت سپاه پاسداران    گفته بود «خوزستان را از دست رفته حساب کنید » .

میر حسین موسوی همچنین فاش می کند که ۴ میلیارد از ۶ میلیارد دلار در آمد از فروش نفت مستقیما در جنگ مصرف می شد و اعزام نیرو به کردستان برای سرکوب کردها به جای جبهه های نبرد با عراق را ، یکی از دلایل ناکامی در جنگ خواند .

وی گفت  «حدود پنج سال همه امکانات کشور حتی تا حد جمع آوری برف روب ها از جاده ها و کامیون های دولتی و حتی مصادره کامیون های بخش خصوصی و همه ظرفیت های مالی – صنعتی کشور به کار گرفته می شد اما نتیجه آن شد که همه شاهد بودیم»

میر حسین موسوی در سالهای جنگ با عراق

میر حسین موسوی در بخش دیگر از بیاناتش با کنایه به محسن رفیق دوست اظهار داشت :

«آن وزیر سابقی که خود می داند چگونه به اینجانب تحمیل شد در عین آنکه بیش از همه در جریان سر ریزشدن همه جانبه امکانات دولت به جبهه ها بود حالا می گوید که اگر امکانات دولت در اختیار جبهه ها قرار می گرفت ما بغداد را فتح می کردیم .شما باید جمله ایشان را این گونه معنی کنید که اگر دولت در اختیار بنده و دوستان مان قرار می گرفت ما چه فتوحاتی داشتیم. بنده می گویم شما که نمی دانم به تحریک چه کسانی در عرض یک هفته چندین مصاحبه علیه دولتی که در آن کار می کردید انجام دادید اگر دولت را در اختیار می گرفتید بر سر کشور همان می آوردید که در طول مدیریت خود بر سر بیت المال و اموال مستضعفان و یتیمان در بنیاد مستضعفان آوردید» .

محسن رفیق دوست که یکی از ثروتمندترین شخصیتهای جمهوری اسلامی است پس از جنگ به ریاست بنیاد مستضعفان منصوب شد اینجا .

محسن رضائی فرمانده وقت سپاه پاسداران نیز مدعی است که  اگر امکانات در اختیار سپاه قرار می گرفت بغداد ر در سال پنجم جنگ ا فتح کرده بود ! وی می گوید« اگر دولت امکانات کامل را در اختیار رزمندگان قرار می‌داد و با فرماندهان همکاری می‌کرد، در سال پنجم جنگ، بغداد فتح می‌شد» اینجا .

موسوی فاش کردن ناگفته های جنگ و پذیرفتن قطعنامه و ماجرای استعفای خود را منوط به ادامه تحریف واقعیت بوسیله جبهه مخالف کرد و گفت :

« این روزها هم به بهانه سالروز صدور قطعنامه ۵۹۸ که هیچ سالی از آن یاد نمی شد تحریف های آشکار و برنامه ریزی شده ای درباره تاریخ دفاع مقدس و نقش دولت در آن صورت گرفته است .این روزها عده ای مدعی شده اند که می خواستند بغداد را فتح کنند و دولت آن زمان مانع آن شده بود. بنده هنوز لب به سخن درباره دهه اول انقلاب باز نکرده ام و هیچ گاه هم میل نداشته ام در این باره صحبت کنم ولی ظاهرا مجبورم در صورت ادامه این تحریف ها برای دفاع از رزمندگان سلحشور و مدیران برجسته ای که در این میان سهمم عمده داشتند ناگفته های خود را بگویم و نیز بگویم که استعفای سال ۶۷ بر سر چه بود». متن کامل سخنان موسوی در سایت کلمه را در اینجا بخوانید .

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

Comments are closed.