Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > یک کانادائی ایرانی تبار صحنه گردان مدل موی اسلامی
فرشید نعمتی و مدل موی اسلامی

یک کانادائی ایرانی تبار صحنه گردان مدل موی اسلامی

۲ مرداد ۱۳۸۹

در برنامه خبری تلویزیون جمهوری اسلامی در مورد هفته عفاف که نوار ویدئوئی آن در خواندنیها منتشر شد و می توانید آن را در از راه پیوند پائین صفحه نگاه کنید  ،  فردی که در سرش بیش از چند تار مونداشت  مدعی بود موسسه او در حال طراحی مدل موی اسلامی برای مردان ایرانی است .

وی همچنین مدعی بود که قرار است جمهوری اسلامی یک آکادمی ویژه مدل موی اسلامی در کشور کانادا تاسیس کند تا بتوان مدلهای ابداعی را به سرتاسر جهان صادر کند . به گزارش سیمای جمهوری اسلامی مدل موهای ابداعی این موسسه را وزارت ارشاد اسلامی نیز تائید کرده بود .

شرکت کنندگان در کلاس آموزشی در تهران و استاد وارداتی از کانادا

انتشار گزارش  خواندنیها در این باره که ویدئوی ضبط شده از خبر سیما نیز به آن ضمیمه بود موجب شد که این موضوع ظرف مدت کوتاهی روی اینترنت به گردش بیفتد و نقل آن در برنامه پارازیت تلویزیون صدای امریکا آن را بیشتر بر سر زبانها بیندازد .

اما علاوه بر ایران ،  این روزها “مدل موی اسلامی ” به سوژه داغی برای رسانه های کانادائی نیز تبدیل شده است . از جمله یکی از روزنامه نگاران نشریه معروف “گلوب اند میل” گزارشی را در این باره  تهیه کرده است  که روز شنبه ۲۴ ژوئیه در وب سایت این نشریه منتشر شد  اینجا .

بر اساس تحقیقات این نشریه ، فردی که پشت برنامه “مدل موی اسلامی ” قراردارد افشین نعمتی نام دارد و مدیر بازاریابی خاورمیانه ای شرکتی به نام “آماکا” در شهر تورنتو در کشور کانادا است اینجا .

تحقیقات گزارشگر این نشریه نشان می دهد که افشین نعمتی مالک منحصر به فرد شرکت “آماکا” است که در ایالت “اونتاریو” کانادا به ثبت رسیده است . اما زمانی که گزارشگر به آدرس ثبت شده این شرکت مراجعه می کند ، خود را با شرکتی که کارهای حسابداری را انجام می دهد روبرو می بیند .

این موسسه به وسیله یک ایرانی دیگر به نام “داود اکبری” اداره می شود . داود اکبری مدیر این موسسه از این که افشین نعمتی بدون اطلاع او از آدرس او در ثبت شرکت استفاده کرده است شگفت زده می شود و می گوید « آقای نعمتی به دفتر ما مراجعه کرد و اظهار داشت در کار واردات و صادرات فعالیت می کند ولی توضیح بیشتری نداد! » .

همچنین در تماس این نشریه با انجمن بازاریابان و سایر مراکز بازاریابی در کانادا ، همه آنها از وجود شرکتی به نام ” آماکا” اظهار بی اطلاعی می کنند .

افشین نعمتی خود را فارغ التحصیل دکترا در رشته مدیریت از دانشگاه “یورک” معرفی کرده است اینجا ولی زمانی که گزارشگر این نشریه به دانشگاه مراجعه می کند به او می گویند هرگز چنین دانشجوئی در رشته دکترا این دانشگاه و دانشکده های وایسته به آن وجود نداشته است . در برنامه خبری سیمای جمهوری اسلامی نیز افشین نعمتی “دکتر در رشته بازاریابی بین المللی ” معرفی شده بود .

گزارشگر روزنامه تلاش می کند با دفتر “آماکا” که با شرکت دیگری نیز برای صادرات و واردات محصولات الکترونیکی و برگزاری سمینار در یک محل فعالیت دارند تماس تلفنی بگیرد . این تماس برقرار می شود ولی منشی واپراتور تلفن این شرکت بالاخره نمی تواند مکالمه را به افشین نعمتی وصل کند!

کلاهبرداری از جمهوری اسلامی شگرد تازه ای نیست و از ابتدای انقلاب رواج داشته است با این تفاوت که در اوایل امر رندان نابکار خود را با صحنه سازی به عنوان دلال اسلحه جا می زدند ولی این روزها چهره آنها تغییر کرده و به جای کلاهبرداری در پوشش دلالی و فروش اسلحه ، خود را به عنوان متخصص , تبلیغاتچی که این روزها مورد احتیاج شدید رژیم است جا می زنند و با همدستی افرادی از درون دستگاه به آلاف و الوف می رسند .

“شورای عالی امور ایرانیان  خارج از کشور ” اینجا که بوسیله رحیم مشائی معاون احمدی نژاد راه افتاده است ،یکی از آن نهادهائی  است که فرصتهائی را در اختیار کلاهبرداران حرفه ای قرار داده که با جا زدن خود به عنوان سرمایه دار و کارشناس ، از یکطرف به رژیم نزدیک شده و به رایگان به تهران سفر کنند و پذیرائی شوند و چندی بعد با جیبی پرمایه و  چهره ای حق به جانب به اروپا و امریکا بازگشته وخود را در صفوف اپوزیسیون جا بزنند .

ویدئو مدل مو اسلامی تائید شده وزارت ارشاد  اینجا

گزارش روز گذشته تلویزیون الجزیره اینجا

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,

  1. هنوز این آغاز کار است. اندکی صبرکنید . بگذارید جمهوری اسلامی به حکومت اسلامی تعییر کند.آنگاه خواهیم دید که پایان شعار “روشتفکران متعهد ” ماکه در آغاز نقلاب منحوس : ” دیوچو از در رود _فرشته آیدرهبر محبوب من _ از سفر آید” بکجا ختم خواهد شد.