Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > روسیه رسما به نیروهای ناتو در افغانستان پیوست + ویدئو
روسیه در افغانستان به ناتو پیوست

روسیه رسما به نیروهای ناتو در افغانستان پیوست + ویدئو

۲ مرداد ۱۳۸۹

روسیه رسما به نیروهای ناتو در افغانستان پیوست و اعلام کرد با نیروهای غربی در این کشور همکاری خواهد کرد . روابط روسیه با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی –ناتو-  پس از وقایع گرجستان و هواداری ناتو از دولت این کشور در برابر روسیه به سردی گرائیده بود .

نیکلای ماکاروف رئیس ستاد ارتش فدراسیون روسیه

همکاری روسیه در افغانستان برای غرب و ناتو حیاتی است چون پس از بروز نا امنی در قرقیزستان و پاکستان و سایر کشورهای آسیای میانه ، ناتو عملا راههای ارتباطی برای رساندن تجهیزات به دست نیروهای خود در افغانشتان را از دست داده است .

به گزارش خبر گزاری ریا نوستی ، “نیکلای ماکاروف” رئیس ستاد کل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه روز جمعه در پایان مذاکرات با دریاسالار “گام پائولو دی پائولا” رئیس کمیته نظامی ناتو، به خبرنگاران گفت:

« ما با نیروهای ناتو در این کشور همکاری کرده و در وهله اول انتقال محموله ها و پرسنل نظامی را فراهم می آوریم».

ماکاروف آمادگی کشورش برای همکاری در افغانستان را تامین هلیوکوپتر و آموزش نیروهای پلیس در آن کشور اعلام کرد .

به گفته او ، روسیه برای اشتراک تجارب و اطلاعات در مورد کار با نیروهای نظامی در دیگر مناطق درگیری نیز آماده است .وی گفت:” ما بر اساس تجارب خود در افعانستان آماده دادن مشاوره در مورد آمادگی عملیاتی و جنگی هستیم» اینجا .

در این حال اولین هواپیمای چارتر کشور گرجستان اجازه حمل مسافر از ایران رادر یافت  کرد و اولین دسته توریستهای ایرانی را برای بازدید از کشور گرجستان به آن کشور برد  اینجا .

محمود احمدی نژاد روز گذشته روسیه را به اجرای نقش در نمایشنامه ای که امریکا کارگردانی می کند متهم کرده بود اینجا .

اتحاد جماهیر شوروی در جنگی نافرجام از سال ۱۹۷۹ در افغانستان در گیر بودو سر انجام ناچار شد در سال ۱۹۸۸ شروع به خارج کردن ارتش خود از افغانستان کند .

به گزارش شبکه تلویرزیونی “یورو نیوز” در این باره توجه کنید :

 
کلیدواژه ها: , , , , ,

Comments are closed.