Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > برخورد موهن سفارت جمهوری اسلامی با مادران امریکائی + ویدئو
سه جوان امریکائی زندانی

برخورد موهن سفارت جمهوری اسلامی با مادران امریکائی + ویدئو

۳۱ تیر ۱۳۸۹

جمهوری اسلامی پس از استفاده تبلیغاتی از مادران سه امریکائی زندانی که اخیرا در مصاحبه با شهرام امیری از آنان به عنوان جاسوس یاد شد ، مادران غمدیده را با برخوردی موهن از سفارت خود در لندن راند و حتی از پذیرفتن نامه های آنان خودداری کرد .

همانگونه که در نوار ویدئوئی زیر ملاحظه می کنید ، نحوه بر خورد مامور سفارت اسلامی در لندن با مادرانی که هیچ گناهی جز انجام وظیفه مادری خود ندارند چنان تحکم آمیز و بی ادبانه است که رفتار یک قدرت اشغالگر در کشور تحت اشغال را تداعی می کند . این نوار در سایر شبکه های بین المللی نیز به زبانهای دیگر نشان داده شد.

مامور سفارت جمهوری اسلامی مادران امریکائی را با بی احترامی می راند

“جاش فتال ” ، “شین باور”، و “سارا شرود ” فرزندان این بانوان امریکائی در تیر ماه سال ۱۳۸۸ در نوار مرزی کردستان ایران و عرق دستگیر و زندانی شدند و کماکان محبوس هستند .

با وجودی که اتهام آنها در چند نوبت ورود غیر قانونی به کشور عنوان شده بود ، اما در پاره ای از رسانه ها گفته شد که آنها به جاسوسی متهم شده اند   . این اتهام زمانی پر رنگتر شد که در مصاحبه تلویزیونی با شهرام امیری از آن سخن به میان آمد .

پیش از آن گفته می شد که دولت جمهوری اسلامی در پی مبادله این سه زندانی با شهرام امیری است که ادعا شده  بوسیله مامورین امریکائی از عربستان ربوده و به امریکا برده شده است. سه جوان آمریکایی می گویند به هنگام گردش در کوههای کردستان عراق راه را گم کرده و ندانسته وارد خاک ایران شده اند.

مادران امریکائی چندی پیش به ایران سفر کردند و با فرزندان زندانی خود ملاقات کردند . جمهوری اسلامی که با اعطای روادید با این سفر موافقت کرده بود ورود آنها را به ابزاری تبلیغاتی مبدل کرد و با نمایش آن در شبکه های مختلف تلویزیونی “مهر پروری ” رژیم جمهوری اسلامی را به رخ جهان کشید . برای استفاده تبلیغاتی بیشتر دستگاههای اطلاعاتی ملاقات این مادران با فرزندانشان را به جای زندان در هتل هیلتون ترتیب دادند و با دعوت از خبرنگاران با این صحنه سازی نمایش دادند .

در این حال مادران سه جوان امریکائی ،  با انتشار بیانیه ای اعلام کردند که رژیم جمهوری اسلامی فرزندان آنها را برای فشار به امریکا در زندان نگهداشته است .

در این بیانیه همچنین خواسته شده تا اجازه داده شود وکیل  آنها و نمایندگان سفارت سویس در تهران که حفاظت از منافع آمریکا در ایران را به عهده دارد با فرزندان زندانی آنها دیدار کنند .

هنوز از سیر قضائی و اتهام رسمی این سه جوان امریکائی خبری منتشر نشده است ، تنهامحمد جواد لاریجانی معاون حقوق بشر قوه قضاییه چند روز پیش گفت که پرونده این سه جوان در شرف تکمیل است و محاکمه آنها بزودی آغاز خواهد شد .

مطالب مرتبط :

ویدئو ورود به فرودگاه تهران اینجا

وزیر اطلاعات و دیدار مادران امریکائی با فرزندان اینجا و مصاحبه شهرام امیری با کانال ۲ سیما اینجا

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,

  1. hasan says:

    This is a real Islam with the cruel behavior . they Arrest 3 innocent people and jailed them over 3 years. this is not Fair i.m ashamed . god bless you mom i,m as Iranian support you  

  2. پاسخ من
    درجامعه ای که رهبر وریاست جمهوری اش به مردمی که انقلاب میکنندوآنها را بردوش خود می نشانند تا به اوج قدرت وثروت بکشند میگویند : بزغاله ها، ارازل ، اوباش ، خس وخاشاک، فتنه ، منافق ، چپول ، ضدانقلاب ، جاسوس، خودفروخته ، فاحشه ، دشمن و……….وبه مردم جیره خوارشان مردم شریف ، مردم جان برکف ، مردم ایثارگر، مردم فهیم ،مردم آزادیخواه ، و…..درجامعه ای که مقام معظم رهبری اش درهرسخنرانی صد بار کلمه ” دشمن ” بکار بکار می برد .چگونه میتوان انتظارداشت که با خارجیان خصوصا خانم ها رفتار محترمانه داشته باشند. هنوزیادمان هست که که چگونه پاسدارها در روز هشتم مارس درجلوی پارک لاله با جفتک اندازی پای بزرگ بانوی شعرمعاصر ایران خانم سیمین بهبهانی رازخمی ومجروح ساختند .هنوز یادمان است که نماینده مجلس را بادندان گاز گرفتند!هنوز یادمان است که باقندان برکله بهزاد نبوی کوبیدند. هنوز یادمان هست که آفتابه بردهان جوانان درمحله هایشان کردند.و…امروز که روز تولد شاعر کم نظیر جهان احمد شاملو است . بی مناسبت نیست که شعر زیبایی از او دراین رابطه بنویسم : اگر کلاغ سیاه پروازکند، سپیدار شکوفه میزنداگر سپیدار شکوفه زند، کلاغ سیاه پرواز خواهد کرد!

  3. sima says:

    shoma ba visa va rasman ham be onvane eh irani varde amrica beshid, bebinid chetor bahatoon raftar mikonan, be khoda bavaretoon nemisheh, foghladeh tahghiramiz, bad in irania ro sarzanesh mikonid, eye kash mitoonestam eno be en madarane aziz begam keh donya por az badieh che entaraf che antaraf!