Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > جامعه ایرانی > کشمکش دو وزیر بر سر آلودگی آب تهران + ویدئو
آلودگی آب تهران

کشمکش دو وزیر بر سر آلودگی آب تهران + ویدئو

۲۹ تیر ۱۳۸۹

آلودگی آب اشامیدنی در تهران اینک به یکی از مسائل سیاسی درایران تبدیل شده است . آلودگی آب تهران زمانی بر سر زبانها افتاد که مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت اعلام کرد آب آشامیدنی تهران آلوده به نیترات است وگفت « به زنان باردار و کودکان شیرخوار توصیه می کنم که از آب مناطقی که نیترات آن بالاست استفاده نکنند و از آب بطری استفاده کنند»  اینجا .

اما وزیر نیرو این آلودگی را تکذیب کرد و گفت «تاکنون آبی که به شبکه آبرسانی تهران تزریق شده استاندارد بوده و غیر از آن گزارش نشده است» اینجا .

محمد پرورش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران نیز، ضمن تکذیب هرگونه آلودگی آب تهران، اخبار مربوط به آلودگی‌ آن و میزان بالای نیترات موجود در آب برخی مناطق تهران را بی‌اساس خواند اینجا .

اما وزیر بهداشت عقب نشینی نکرد و گفتگو با یکی از رسانه ها بر درستی سخن پیشین خود تاکید کرد و گفت «در پاسخ به این سوال که با ادعای وزیر نیرو مبنی بر سلامت آب شرب تهران مواجهه هستید که در خلاف صحبتهای شماست ،نظرتان در این رابطه چیست گفت : ما در این رابطه اطلاعات کاملی داریم و درنقاط مختلف تهران نمونه برداری را انجام می دهیم ». اینجا

در این حال سیمای جمهوری اسلامی سخنان وزیر بهداشت را ساخته دسترس رسانه های خارجی نامید و مدعی شد « آب تهران سالم ترین آب در جهان است » . بخشهائی از گزارش سیمای جمهوری اسلامی را نگاه کنیم :

 
کلیدواژه ها: , , , , ,

  1. صد آفرین برما!اصلا مهم نیست که آب تهران آلوده است یانیست.یا انواع بیماری ها گسترش مییابد، دریاچه ها خشک می شود, مردم درزمستان برق وگاز ندارند ودرزمستان هم همین طور، دربخش وسیعی از ایران مردم نمی توانند از گردوخاک وارداتی نفس بکشند، یا بسیاری از زنان وکودکان گرسنه می خوابند، زندانیان درتنهایی خود ازدرون می پوسند،جوانان تحصیلکرده آینده شان پیش فروش شده و…..هیچ چیز مهم نیست. مهم این است که موسوی چه گفت یا زهرا رهنورد چه نگفت؟بهتراز این نمی شود! صد آفرین برما!