Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > فرهنگ ایرانی > پرسش و پاسخ با مهدی یحیی نژاد موسس بالاترین – ویدئو
یحیی نژاد و بالاترین

پرسش و پاسخ با مهدی یحیی نژاد موسس بالاترین – ویدئو

۲۶ تیر ۱۳۸۹

در میز گردی که روز یکشنبه یازدهم ماه ژوئیه -۲۰ تیرماه – در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا – یو.سی.ال.ای- ترتیب داده شده بود ، دکتر مهدی یحیی نژاد مدیر و موسس شبکه اجتماعی بالاترین نیز شرکت داشت که نوار بخشی از سخنان او را در زیر می بینید .

حسین شریعتمداری مدیر کیهان وب سایت بالاترین را متعلق به مناشه امیر مجری رادیو اسرائیل می خواند ولی بنیانگزار و مالک این وب سایت دکتر مهدی یحیی نژاد است که مقیم امریکا است . بالاترین یک شبکه اجتماعی  اینترنتی است که عده بیشماری عضو دارد و وب سایت به مفهوم رایج آن نیست ، چه این که بسیاری از رسانه های وابسته رژیم در ایران ، از آن به عنوان منبع استفاده می کنند و به استناد مطالب منتشر شده در  آن ، مخالفین را می کوبند و مقاصد سیاسی خود را توجیه می کنند .

از راست :نیره توحیدی-مهدی یحیی نژاد-آرش نراقی و مهدی خلجی در میز گرد یو.سی.ال.ای

این در حالی است که بالاترین از خود چیزی منتشر نمی کند و خبر و مطالب آن بوسیله کاربران  در ایران و سایر نقاط جهان  با معرفی پیوند (لینک) و شرح خلاصه خبر که  حجم آن در بالاترین محدود است ، مطلب مورد نظر خود را در اختیار سایر کاربران قرار می دهند . استقبال از این شبکه به حدی است که از مدت زمانی پیش و احتمالا به دلایل فنی  ، بالاترین عضو جدید نمی پذیرد .

در این شبکه  ” داغ شدن” مطلب و خبر بستگی به رای منفی و مثبت کاربران دارند . اگر خبر و مطلبی “داغ” شود به صفحه اول بالاترین می آید و بیشتر در معرض دید قرار می گیرد و اگر مطلبی بیش از اندازه معین “منفی ” بگیرد ، آن مطلب از شبکه حذف می شود .

بسیار اتفاق می افتد که کاربران و  پیروان اندیشه های سیاسی خاص ، در بالا ترین دور هم جمع می شوند  و آنچه مورد میل آنها نبوده و با باورهای سیاسی و مذهبی آنها نخوانده است  را با دادن “منفی” از صحنه خارج می کنند . این روش بین کاربرانی که هوادار حاکمیت بوده و یا تعلق خاطری به بسیج دارند بیشتر رایج است .

در هیچکدام از این مراحل ، گردانندگان بالاترین دخالتی ندارند و تقریبا همه رفت و آمد و امتیاز دادن و گرفتن به صورت خودکار انجام می پذیرد .

 
کلیدواژه ها: , , , , ,

  1. fatemeh shirali says:

    پر واضح است که ماموران حکومتی برنامه ریزی شده و منسجم عمل کرده اند و اکثریت را در بالاترین به دست گرفته اند.یک تیم در مقابل افراد منفرد و پراکنده در سراسر دنیا همیشه برنده است.به همین خاطر مطلب جدی که برای رژیم خطرناک باشد کم تر در بالاترین دیده میشود.بیشتر مطالب معمولی‌ است که در جاهای دیگر هم یافت میشود.

  2. فرزاد says:

    فامیلی یحیی نژاد این آقا مشکوک است! باید اجدادش یهودی بوده باشند که با منوچهر خان (منشه امیر) همکاری دارد.