Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > لحظه انفجار مسجد زاهدان ضبط شده بر نوار ویدئو
ویدئو لحظه انفجار

لحظه انفجار مسجد زاهدان ضبط شده بر نوار ویدئو

۲۵ تیر ۱۳۸۹

نوار ویدئوئی ضبط شده از لحظه انفجار در مسجد زاهدان ، در  شامگاه روز جمعه ۲۴ تیرماه از  سیمای جمهوری اسلامی پخش شد .وب سایت خبرگزاری فارس شب گذشته تعداد کشته شدگان این حادثه را در اینجا چهل تن ذکر کرده بود ولی بعدا متن خبر را دستکاری کرد و آن را به ۲۰ نفر کاهش داد .

بر اساس آخرین خبری که وب سایت ایسنا در بعد از ظهر جمعه  منتشر کرده است  ، حادثه  بمبگذاری در مسجد زاهدان درشامگاه روز پنجشنبه ۲۴ تیرماه ، ۲۷ کشته و ۳۰۶ مجروح به جا گذاشته است اینجا .

همانگونه که در نوار گفته شده  ، انفجار اول چندان سنگین نبود و تنها به مجروح و کشته شدن چند نفر انجامید ولی زمانی که نیروهای انتظامی برای کنترل صحنه به محل حادثه نزدیک شدند ، مامور انتحاری دوم خود را به وسط آنها افکند و بمبی را که به خود بسته بود منفجر کرد .

گروه جندالله که عبدالمالک ریگی رهبر آنها چندی پیش اعدام شده بود مسئولیت این انفجار را به عهده گرفت ولی سردار یدالله جوانی رئیس دفتر سیاسی سپاه پاسداران امریکا و اسرائیل و کشورهای غربی دیگر را که از آنها نام نبرد در اجرای این ماموریت انتحاری سهیم می داند اینجا .

بر خلاف آنچه که جندالله در وب سایت خود اعلام کرده است ، نماینده زاهدان در مجلس شورای می گوید “جندالله مسئولیت این بمبگذاری را به عهده نگرفته است ” اینجا .

عبدالباسط (راست) و عزیز محمد ریگی دو عامل انتحاری که تصویر آنها در وب سایتهای وابسته به جندالله منتشر شده است

در اغلامیه ای که در سایت جندالله به این مناسبت منتشر شده است از عزیز محمد و عبدالباسط ریگی به عنوان عاملین این انفجار انتحاری نام برده شده است . در این اعلامیه از جمله گفته شده:

«این عملیات پاسخی است به جنایات بی وقفه رژیم در بلوچستان که فکر می کرد با دستگیری و شهادت رهبر شهید امیر عبدالمالک مبارزه به پایان رسیده است اما دو جوان شهید با فدا کردن خود رویای دژخیمان و طاغوتیان را به خاک مالیدند و با شهید کردن خود ثابت کردند که این مبارزه و جهاد را نهایتی جز شکست و رسوائی متجاوزان و جنایتکاران نیست و نخواهد بود» اینجا.

گزارش سیمای جمهوری اسلامی را نگاه کنید :

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 1. طاهره says:

  مرگ بر دشمن اسلام

 2. علي says:

  لعنت برهمه دشمنان شیعه ودشمنان علی واولادش وسایر عوامل داخلی آنهاj

 3. siamak says:

  ta zamani ke basate dine jenayat va doroghine eslam az iran jam nashe hamin basate

 4. nastaran says:

  ta zamani ke in hokomate doroghgo sare kare az in chiza iran faravone .vaghty khodeshon bomb mizaran to mashhad mindazan gardane monafegh in chizi nist.hokomate komoniste iran bayad barchide beshe hamin.hokomate doroghin.

 5. آتوسا says:

  هر که طوفان بکارد، باد درو خواهد کردوقتی جوانان بلوچ سنی بر دار میشوند، باید منتظر دیدن چنین صحنه هایی از جوانان غرق به خون شیعه بود.حکومت مللایان مدتها است که به اختلافات مذهبی دامن می زند تا به عمر حکومتش ییفزاید.فردوسی می گوید “زیان کسان از پی سود خویش بجویند و دین اندر آرند پیش”دین عامل جدایی انسان ها و واپسگرایی است. هر دو سمت این جریانات متعصبین دیندارند و زیانکار. چه جندلله جهادگر، چه حزب الله نمازگر…