Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > اولین گزارش ویدئوئی از انفجار خونین زاهدان
گزارش ویدئوئی انفجار زاهدان

اولین گزارش ویدئوئی از انفجار خونین زاهدان

۲۴ تیر ۱۳۸۹

دو انفجار انتحاری در مسجدی در زاهدان دستکم ۴۰ کشته و بیش از یکصد مجروح به جا گذاشت اینجا . این حادثه شامگاه روز پنجشنبه ۲۴ تیرماه زمانی رخ داد که شیعیان این شهر برای برگزاری تولد امام حسین که روز پاسدار هم نامیده شده است در این محل گرد هم آمده بودند .

انفجار اول چندان سنگین نبود و تنها به مجروح و کشته شدن چند نفر انجامید ولی زمانی که نیروهای انتظامی برای کنترل صحنه به محل حادثه نزدیک شدند ، مامور انتحاری دوم خود را به وسط آنها افکند و بمبی را که به خود بسته بود منفجر کرد . گروه جندالله که عبدالمالک ریگی رهبر آنها چندی پیش اعدام شده بود مسئولیت این انفجار را به عهده گرفت ولی سردار یدالله جوانی رئیس دفتر سیاسی سپاه پاسداران امریکا و اسرائیل و کشورهای غربی دیگر را که از آنها نام نبرد در اجرای این ماموریت انتحاری سهیم می داند اینجا .

عبداباسط (راست) و عزیز محمد دو عامل انتحاری که تصویر آنها در وب سایتهای وابسته به جندالله منتشر شده است

در اغلامیه ای که در سایت جندالله به این مناسبت منتشر شده است از عزیز محمد و عبدالباسط ریگی به عنوان عاملین این انفجار انتحاری نام برده شده است . در این اعلامیه از جمله گفته شده «این عملیات پاسخی است به جنایات بی وقفه رژیم در بلوچستان که فکر می کرد با دستگیری و شهادت رهبر شهید امیر عبدالمالک مبارزه به پایان رسیده است اما دو جوان شهید با فدا کردن خود رویای دژخیمان و طاغوتیان را به خاک مالیدند و با شهید کردن خود ثابت کردند که این مبارزه و جهاد را نهایتی جز شکست و رسوائی متجاوزان و جنایتکاران نیست و نخواهد بود» اینجا.

گزارش تلویزیونی “پرس تی وی ” را در زیر نگاه کنید :

Get the Flash Player to see this content.

 
کلیدواژه ها: , , , , , , ,

 1. الزامی says:

  می خوام بگم این آهنگ اول فیلمهایی که تو سایت قرار میدین جدا تهوع آوره. خیلی مزخرفه یک فکری به حالش بکنین

  • sardabir says:

   دوست عزیز ، متوجه نشدیم منظورتان چیست ، چون ما آهنگی به ویدئو اضافه نمی کنیم . ممکن است سایت دیلی موشن یک آگهی به ابتدای ویدئو اضافه کند که ما کنترلی روز آن نداریم . سایت مستقلی برای ویدئو در دست ساخت است که با راه اندازی آن مشکلات فعلی مرتفع خواهد شد .

 2. جواد says:

  این نتیجه سیاستهای غلط جمهوری مثلا اسلامیست. نتیجه فرق گذاشتن بین شیعه سنی . نتیجه به خاک و خون کشیدن مردم بیگناه پس ار حوادث اخیر. این بی ثباتی عکس العمل رفتار فاشیستی و دیکتاتوری رژیم منفور ایران است، مردمی به دست سفاکان بسیج و سپاه به خون غلطیدند و کسی نلرزید. رسانه فاشیستی هیچ از مظلومیت مردم نگفت وتازه طلبکار هم شدند. نتیجه ظلم ،ظلم است. هر عمل عکس العملی دارد.

 3. kashk says:

  ta key bayad tavan khariyate kalle karhaye jomhori aslami ra in mellate mazlom pas bedeh