Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > اولین مصاحبه شهرام امیری پیش از بازگشت – ویدئو
مصاحبه شهرام امیری

اولین مصاحبه شهرام امیری پیش از بازگشت – ویدئو

۲۳ تیر ۱۳۸۹

شهرام امیری پس از راه انداختن نمایشنامه مسخره دزدیده شدن ، صبح روز پنجشنبه ۲۵ تیرماه به تهران خواهد رسید و مانند سایر مامورین رژیم مورد استقبال قرار خواهد گرفت . وی در اولین مصاحبه با سیمای جمهوری اسلامی که در دفتر حفاظت منافع ایران در امریکا انجام شده مدعی است که دولت اسرائیل از امریکا تقاضا کرده است که امریکائیها او را به آن کشور تحویل دهند تا زبان او را باز کنند !.شهرام امیری که موجود مفلوکی به نظر می رسد ، نمی گوید چگونه به مذاکرات دو دولت پی برده و از آن سخن می گوید .

حسن قشقاوی معاون وزارت خارجه اسلامی نیز می گوید از شهرام امیری در فرودگاه تهران استقبال خواهد کرد . قشقاوی در استقبال از مامورین سوخته رژیم متبحر است و پیش از این نیز از قاتل شادروان بختیار با دسته گل در فرودگاه استقبال کرده بود  .

به نوشته نشریه نیوزویک” به نقل از یکی از مقامات ایرانی ، شهرام امیری دانشمند مهمی نبوده ولی یکی از مقامات امریکائی برای اخذ روادید امریکا به او کمک کرده است . این نشریه می نویسد ، داستان شهرام امیری از طرف جمهوری اسلامی برای این آفریده شد تا افرادی که احیانا از داخل برنامه اتمی جمهوری اسلامی خیال پشت کردن داشته و بخواهند به غرب پناهنده شوند را بترساند.این نشریه توضیح نداده که امیری روادید ورود به امریکا  را در کدام کشور دریافت  کرده است . اینجا .

از جانب دیگر دستگاههای اطلاعاتی جمهوری اسلامی با تبلیغات گسترده  تلاش می کنند این ماجرا را شکست بزرگی برای سی.آی.ای جلوه دهند ، در صورتی که به نظر می رسد شهرام امیری  طی برنامه ای حساب شده برای گمراه کردن دستگاههای اطلاعاتی امریکا و دادن اطلاعات غلط به آن کشور فرستاده شده بوده ولی موفق نشده سی.آی.ای را گمراه کند و به همین جهت آزاد گذاشته شده تا به موطن خود باز گردد  .

در هر حال چنین به نظر می رسد که  ماجرای شهرام امیری جز  ساده انگاری “سربازان مخفی امام زمان ” چیز دیگری نیست که گاهگاه با  انتشار خبر و شرح کشاف در باره  ” روشهای پیچیده اطلاعاتی ” مشت خود را بیشتر باز می کنند و برای ایرانیان سرافکندگی و شرم به ارمغان می آورند .

 
کلیدواژه ها: , , , , , ,

 1. maziar says:

  ایرانیها میدانند چه کسی دروغ میگه..جوش نزنید

 2. Ali says:

  در چند روز آینده شاهد آزادی ۳ کوهنورد آمریکایی خواهیم بود

 3. رضا says:

  این مشنگ به همه چیز میخوراد تا دانشمند اتمی به نظر من یک بازی بود وجان خود را به خطر انداخت اگر مهم بود مانند عسگری هرگز خبری از او بیرون نمیامد وخانواده رو هم از ایران خارج مکردن

 4. Fred Irani says:

  I think this was a “kalake irani ” to make fun of CIA. CIA did not know what was happening and took the risk , too bad !

 5. hello says:

  Who cares who is this dude. It is the same old story. The whole west was waiting for this genius to come to tell them about nuclear physics. Guys nuclear physics is not important any more. There are very few universities which offer degree in nuclear physics. It has become engineering. You do not need to be scientist to make atomic. There are so many smart iranian students and nobody even knows this guy. Why does not he show his credentials ? Everything that comes out of this regime is false. The same is true about other guys. Another circus with another trained beast!!!

 6. مریم.ح says:

  سلام
  علاوه بر اینکه مردم عقل دارن و فریب این داستانهای تکراری رو نمی خورن من میخوام بگم اگه به فرض محال انچه که دولت تقلبی ایران و این نوچه تازه ظهور کرده راست بگن . بنازم به مرام امریکا که این اقا رو سر به نیست نکرده و گذاشته نفس بکشه که هیچی برگرده ایران , اکه این دولت وقتی رو که صرف داستانهای هزارو یک شب میکنه برا ابادانی کشور میگذاشت الان کشور ما هم برا خودش کسی بود و اینقدر شرمنده وسرافکنده نبودیم مگه ما چی از کشورهای پیشرفته کمتر داریم.
  به امید ایرانی ازاد و اباد و ملتی سبز و دلشاد.