Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > خبر اول > ادامه اعتصاب بازار در روز چهارشنبه
ادامه اعتصاب بازار

ادامه اعتصاب بازار در روز چهارشنبه

۲۳ تیر ۱۳۸۹

گزارشهای رسیده از تهران حاکی از آن است که به رغم عقب نشینی دولت از وصول ۷۰ در صد مالیات و کاهش آن به ۱۵ درصد و در حالی که شب گذشته سیمای جمهوری با پخش فیلمی مدعی شده بود که بازار به حالت عادی باز گشته است ، بخشهای مهمی از بازار تهران امروز نیز به ادامه اعتراض خود ادامه داده و بازاریان از باز کردن مغازه و تجارتخانه خود خوداری کرده اند .


علاوه بر گزارشهائی که بوسیله شاهدان عینی مخابره شده است ، وب سایت فرارو امروز – چهار شنبه ۲۳ تیرماه – در این باره  گزارش داد :

«…..با وجود پایان یافتن تعطیلات ۴ روزه پایتخت، بازار تهران هنوز هم در تعطیلی به سر می‌برد. گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که از ۴ سوی بزرگ تا ۴ سوی کوچک یا به عبارتی دیگر حد فاصل سبزه میدان تا خود بازار تهران غرق در تعطیلی است و فقط برخی از واحد‌های صنفی حاشیه این مسیر مشغول به فعالیت هستند…».

«شنیده‌ها در بازار تهران همچنین حکایت از این دارد که اعتراض به رویکرد مالیاتی که از هفته گذشته آغاز شده است و در روز میانی هفته جاری وارد فاز تازه‌ای شده است، همچنان ادامه خواهد داشت چرا که در اقدامی تازه برخی بازاریان تصمیم به قطع برق یکی از راسته‌های معروف بازار تهران گرفته‌اند تا اعتراض خود را نمایان تر کنند. اینجا»

گفته می شود بازار تبریز نیز همچنان در اعتصاب است و مغازه های زیادی در این شهر تعطیل هستند . گزارش تصویری را در اینجا ببینید .

به دلیل نبودن منابع بیطرف و غیر وابسته به دولت در صنوف بازار ، هنوز معلوم نیست خواسته های اصلی بازاریان چیست ولی در صورتی که ادامه اعتصاب با مسایل سیاسی مرتبط باشد باید آن را به فال نیک گرفت ، چون اعتصاب بازار در انقلاب اسلامی نیز یکی از عوامل تعیین کننده در سقوط رژیم سابق ایران بود

 
کلیدواژه ها: , , , , ,

Comments are closed.