Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > نقش کنفدراسیون دانشجویان در حذف تیم فوتبال ایران از جام جهانی – ویدئو
کنفدراسیون و نیم ملی فوتبال

نقش کنفدراسیون دانشجویان در حذف تیم فوتبال ایران از جام جهانی – ویدئو

۱۲ تیر ۱۳۸۹

بی گمان نمی توان نقش کنفدراسیون دانشجویان را که با استفاده از هر فرصتی دست در دست روح الله خمینی به رژیم سابق حمله می کردند در تاریخ انقلاب انکار کرد . صادق قطب زاده یکی از رهبران این جریان بود که پس از انقلاب به وزارت خارجه رسید ولی بعدا به اتهام طرحریزی کودتا بر علیه رژیم اسلامی اعدام شد .

روشن زاده و همسرش شادروان پوران

هاشمی رفسنجانی در خاطرات خود می نویسد « در سال ۵۳ – ۵۴ به بهانه سفر، از کشور خارج شدم و در لبنان، اروپا و آمریکا با دانشجویان مبارز مثل قطب‌زاده، حبیبی، بنی‌صدر و یزدی و دیگران صحبت کردم و پس از حصول نتایج با همکاری شهید محمد منتظری که در لبنان بود، تذکره‌ای تهیه شد و با هواپیما به عراق رفتم» اینجا .

رفسنجانی همچنین در نماز جمعه در سال ۱۳۷۷ به روابط خود با قطب زاده اشاره می کند و می گوید «من در زمان انقلاب پیش از پیروزی انقلاب یک سفری فرانسه بودم مهمان آقای قطب زاده بودم در پاریس» اینجا .

در این گزارش ویدئوئی حبیب الله روشن زاد گزارشگر و مجری مشهور برنامه های ورزشی تلویزیون ملی ایران ، خاطره خود از مسابقه فوتبال بین تیم ملی ایران و فرانسه  در شهر تولوز را که منجر به حذف تیم ملی ایران از این جام شد  حکایت می کند .

از ورای گفته های بخوبی می توان دریافت که این کنفدراسیون که از پولهای اهدائی تولیت به هاشمی رفسنجانی تغذیه می کرد چگونه برای نیل به اهداف سیاسی حاضر بود حتی در مسابقه فوتبال بر علیه تیم ملی و کشور شعار بدهد. به سخنان روشن زاده گوش کنیم :

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,

 1. عطا says:

  برو پی کارت, ساواکی

 2. احمد says:

  شرم بر این بی غیرتان باصطلاح روشن فکر. عاقبت خائنین سزای خیانت را خواهند دید. دیدیم که قطب زاده اعدام شد. بنی صدر با تقدیم ناموسش ( دخترش) به سر کرده گروه خیانت کار مجاهد ین در پوشش لباس زنانه از کشور گریخت. بقیه هم همین طور یا مردند یا به غضب الهی گرفتار آمدند. الان سید جوادی بی غیرت در کجای آمریکا است. حتما کتاب خاطرات زنش را بخوانید تا به عمق خیانت این روسبی زادگان آشنا شوید.

 3. Bache Mehvarion says:

  مثل اینکه بعد از این همه ، هنوز این نوابغ !! فرق بین کنفدراسیون رو با انجمن ( ما با مرگ بر شاه مخالفیم! – ما از ترس قطع ارز، تظاهرات نمیکنیم با شما چپی ها! ) دانشجویان و محصلین مسلمان را نمی دانند یا بهتر است خلط شود تا یک ذره “مبارز” جلوه داده شوند (شاهکارهایشان را بعدها پس از گرفتن قدرت دیدیم… و شهادت بسیاری از کنفدراسیونی ها رو در سالهای ۵۹ و ۶۱ و ۶۷-۶۸ ).

 4. Hoda says:

  DROOD BAR ROSHANZADEH,
  VATAN PARAST,

  JAVID IRAN