Home
translation
رفراندوم در کردستان

رفراندوم در کردستان عراق

translation
Donatation

از یکسال پیش که خواندنیها را به خانه شما آوردیم تلاش کردیم این پنجره را با امکانات شخصی سرپا نگه داریم اما امروز ادامه کار ما بستگی به یاری شما دارد . به آشنایایتان توصیه کنید به ما آگهی بدهند و اگر توانائی دارید با هدیه ای مختصر ما را در ادامه انتشار خواندنیها یاری دهید ، خواندنیها متعلق به شما است .

newsletter

اگر مایل هستید ازانتشار خبرهای مهم و مطالب جدید خواندنیها آگاه شوید آدرس ای-میل خود را در گزینه زیر وارد کنید تا بلافاصله پس از انتشار به شما اطلاع داده شود

   
translation
   
khaandaniha|خواندنیها > ویژه خواندنیها > فلسطین و هتل لختیها در ترکیه
artcile
ترکیه فلسطن

فلسطین و هتل لختیها در ترکیه

۵ تیر ۱۳۸۹

در زبان شیرین فارسی ضرب‌المثلی داریم که می‌گوید «خرجش را قمی می‌دهد، کیفش را کاشی می‌کند». مأخذ و منشأ ضرب‌المثل شناخته نیست ولی از مصادیق آن، فریاد و فغان امّت حزب‌اللهی است از مرد رندی ترکها در قضیه کشتی فرستادن به غزه. رسانه‌های امّ‌القراء زبان ملامت بر زمامداران گشوده‌اند که آفرین بر هوش و ذکاوت شما، آن همه پول در راه فلسطین خرج کردید تا کرسی قهرمانی را زیر پای رجب طیب اردوغان بگذارید و جناب ایشان، پس از سالها لاس زدن با رژیم صهیونیستی، ناگهان عبدالناصر زمان و محبوب مردم مسلمان شود؟ لابد دو روز دیگر در غزه و لبنان هم عکسهای امام خمینی و امام خامنه‌ای را پایین می‌کشند و تمثال بی‌مثال رجب اردوغان را بالا می‌برند!

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در داوس با شیمون پرز مجادله و از آنجا قهر کرد

برای التیام آلام امت حزب‌الله باید عرض کنم نگران نباشید. کار به آنجاها نخواهد کشید. عنقریب است که بلا از آسمان نازل شود و ترکیه را حتی قبل از اسرائیل از صفحۀ روزگار محو کند.این را بنده به خواب ندیده‌ام. پیشگویی پیامبرگونۀ مطبوعات اسلامگرای ترکیه ـ ازجمله روزنامه داکیت ـ است که نوشته‌اند بر اثر خشم خدا، باران سنگ بر سر ترکیه خواهد بارید.

دلیل خشم خدا، که طلیعۀ آن هفته گذشته به‌صورت باران سیل‌آفرین با تلفات جانی و مالی ظاهر شد، گشودن یک پلاژ در سواحل جنوب شرقی ترکیه به روی برهنه‌گرایان اروپایی است.

با واژۀ «نودیسم» البته آشنایید و می‌دانید «نودیست» ها جماعتی از خدا بی‌خبرند که پردۀ عفاف را یکسر دریده‌اند و مرد و زن، لخت و عریان، داخل هم می‌لولند و معتقدند اگر پوشش چیز خوبی بود خدا انسان را با لباس می‌آفرید.این نظریه ابتدا به‌عنوان «ناتوریسم» در نیمۀ دوم قرن نوزدهم مطرح شد و مبدع آن جغرافیادان آنارشیست فرانسوی، الیزه رکلوس Elisée Reclus بود که می‌گفت عریان زیستن به آدمی زندگی شادتر و سالمتر ارمغان می‌کند. بر اساس این نظریه، کم‌کم ایدۀ نیمه‌سیاسی ـ نیمه اتوپیائی تشکیل «جامعۀ لختی‌ها» شکل گرفت و در سال ۱۸۹۳ جامعه‌شناس آلمانی ـ هینریش پودور ـ با انتشار کتابی به‌نام «فرهنگ لخت‌زیستی»، ضمن تشریح فواید خلع لباس، بازگشت به زندگی طبیعی را به جامعۀ آن روز آلمان که نگران ضایعات زیست‌محیطی بر اثر صنعتی شدن شهرها بود، توصیه کرد. ناتوریسم تا این مرحله، عریان کردن اندامهای سکسی را تجویز نمی‌کرد و صرفاً به سلامت و بهداشت نظر داشت. جنبش FKK (Frei Korper Kultur) در سال ۱۹۱۸ از شمال اروپا سر برآورد که پیروانش حتی همان برگ انجیر آدم و حوّا را نیز برنمی‌تابند. برای خودشان سفرهای جمعی ترتیب می‌دهند و اینجا و آنجا، پلاژها و هتل‌های اختصاصی دارند.

خیر سرشان، اینها مربوط است به جوامعی که از اسلامیت بویی نبرده و از انسانیت دور افتاده‌اند. خداوند متعال هم اعتنای سگ به آنها نمی‌کند. بگذار هر آتشی دارند در این دنیا بسوزانند، آتش جهنم در آن دنیا منتظرشان است.اما آنها که دروازۀ جهان اسلام را می‌خواهند به روی چنین مناهی و معاصی بگشایند در همین دنیا مزۀ عذاب الهی را خواهند چشید. نام ترکیه، بعد از آن که آلوده به گناه عریان‌گرایی شد در ردیف اول این فهرست قرار گرفته است.کاری را که ترکها در نظر داشتند برخلاف قضیه کمک به غزه، بی سر و صدا پیش ببرند قضای آسمان برملا ساخت.

یک آژانس توریستی در اسلامبول با هتلی در شبه‌جزیره داتچا (جنوب غربی ترکیه) دست‌به‌یکی کرده و مشترکاً طرحی برای اقامت و پذیرایی «نودیست»های اروپایی به‌اجرا گذاشته بودند. مقامات محلی، ازجمله شهردار و رئیس ژاندارمری، پذیرفته بودند که چشم روی هم بگذارند و آنچه را که در محدودۀ هتل «آدابو رنو گولمار» و پلاژ ساحلی متعلق به آن می‌گذرد، نادیده بگیرند مشروط به این که از تبلیغات و جار و جنجال خودداری شود.بدین ترتیب، توریست‌های نودیست از طریق اینترنت به وجود چنین بهشت جدیدالاحداثی در قلمرو مملکت اسلامی پی می‌بردند و روانۀ ترکیه می‌شدند. همه چیز به‌خوبی و خوشی می‌گذشت تا این که یک روزنامه‌نویس فضول افشاگری کرد و مقامات مافوق از مقامات محلی توضیح خواستند و آنها هم مجبور شدند به‌بهانۀ جلوتر آمدن یکی از بالکن‌های هتل، حدود ۲۰ سانتیمتر مکعب بیش از اندازۀ مجاز، به‌طور موقت درش را تخته کنند اینجا و اینجا .

نکتۀ قابل توجه این که منع قانونی برای «نودیسم» و پذیرفتن «نودیست» در هتل‌های ترکیه وجود ندارد و از دیدگاه قانون، مدیر آژانس و مدیر هتل و شهردار و مقامات محلی هیچکدام مرتکب جرم نشده‌اند. حتی وقتی سر و صدای قضیه برخاست و احمد کوزار مدیر آژانس توریستی به برنامۀ پر بینندۀ تلویزیونی «بیاض شو» دعوت شد تا در اطراف قضیه توضیح دهد، تماشاگران او را به رگبار سؤال بستند که اگر ترکیه کشور قانونی است و قانون تبعیض‌بردار نیست، چرا شهروندان ترک نباید مثل توریست‌های خارجی از چنین حقی برخوردار باشند؟!

عنوان اصلی این مطلب “خشم خدا” بوده است . تیتر از خواندنیها است

 
کلیدواژه ها: , , , , , , , ,
  1. مینوچهر says:

    شاید هم استقبال اینچنینی از ترکیه تنها بخاطر کشتی ها نباشد و بخشی هم مربوط بهمین پلاژ باشد و برادران فلسطینی بخواهند مبلغی از آن کمکهای برادران ایرانی خود را در جنوب ترکیه خرج و یا سرمهیه گذاری کنند.

  2. shad says:

    در زیر تظاهرات ضد اسرائیل و ضد آمریکا ایی ترکیه ،جریان فا شیستی خوابیده که اردوغان پیش آن دمکرات است.این جریان را من از ۲۴ سا ل پیش میشناسم و با دوستانی که آنموقع در ترکیه بودیم من این موضوع را بیان کردم که این جریان در اینجا در حال رشد است و در اعماق جامعه ترکیه در حال فعالیت است .این جریان فا شیستی،در واقع اردوغان را ،که خود نیز فا شیست هوشیاری است ،سپر قرار داده و مانند فا شیست‌ها ی حجتیه عمل می‌کند و در حال حاضر با اردوغان و نا‌ سیو نا‌ لیستها همسو است.حتما جریان خلیفه کلن در کشور آلمان را به یاد دارید؟می‌دانید که آو طرح حکومت خلیفه گری را برای جهان ریخته بود ؟ –یعنی‌ طرح فا شیم—و هوادارن آو به ز یا رتش می‌‌آمدند.فقدان ظرفیت حکومتها ی کودتا ایی در اداره جامعه ترکیه در روند ورود آن به با زا ر مشترک و از طرف دیگر فقدان ظرفیت نیرو‌ها ی دموکراتیک در به قدرت رسیدن از طریق انتخا با ت ،باعث به قدرت رسیدن جبهه فا شیستها شد.این اتحاد شیطانی چند استراتژی را دنبا ل می‌کند .۱- جذب نیرو‌ها ی مذهبی‌ و غیر مذهبی‌ جامعه و سا ز ما ن دادن آنها در ارگا نها ی فا شیستی -مذهبی‌ و شرکت دادن آنها در مرا کز قدرت بعئوان خبر چینان .جذب نیرو از اتحادیه‌ها ی دموکراتیک ،کا ر گران ،معلمان و پا شیدن آنها و در نتیچه ایزوله و سرکوب کردن آزادی خواهان . در این رابطه یکی‌ از آزادیخواهان ترک ماجرای زیر را بیا ن کرد ،که دولت ترکیه به تمام هنرمندان ترک در اروپا نا‌ مه‌ نوشته و از آنها دعوت به همکاری کرده و یکی‌ از زنان هنرمند که در اروپا این دعوت را پذیرفته به ترکیه رفته و با رو سری اسلامی برگشته .آو توضیح دا د که دولت این افراد را گر‌ و‌ها ی مذهبی‌ سا زما ندهی می‌کند .۲-تاکید بر شعار ضد اسرائیلی ،جهت سرکوب دموکراسی در ترکیه و با شعار ضد اسرائیلی نفوذ در جهان عرب برای منا فعع اقتصادی در جهان عرب به کمک سر ما یه‌ها ی اروپا ایی ،آمریکا ایی و اسرائیلی . در این رابطه نباید حجم سر ما یه‌ها ی اروپا ،آمریکا و اسرائیل را در ترکیه فرا موش کرد و آقای اردوغان و اربا کا ن نباید این موضوع را فراموش کنند که ترکیه متحد غرب که پیگا ه نظامی غرب است نمیتواند ضد اسرائیل و غرب باشد.و این شا رلتا ن با ز ی را نمیتوانند مدت طولانی ادامه دهند و ارباب یک روز گوش آنها را خواهد گرفت .
    این جریان اخطاری نیز به مردم ترکیه است ،زیرا این ماجرا جوی‌ها اقتصاد ترکیه را نا‌ بود می‌کند و کشور به سمت انزوا ی کامل می‌کشاند .این وظیفه نیرو‌ها ی مترقی و آراد اندیش ترکیه است مردم را آگاه کرده و خطر این روش حکومت را به بازار مشترک گوشزد کنند.